ZTE MF636 - niewykrywalny na win7 64bit

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wraq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-05, 23:14
Lokalizacja: Śląskie

ZTE MF636 - niewykrywalny na win7 64bit

Post autor: wraq »

Kupiłem nieużywany modem ZTE MF636DB z Orange. Chciałem przystosować go do pracy z aero. Niestety win7 64bit, rozpoznaje go jaki wirtualny napęd, na którym znajdują się sterowniki (dodatkowo nie instalują się). Nie mogę nawet sprawdzić czy ma simlock'a.

Wcześniej miałem identyczny model, który był sprzedawany jako "odblokowany", desygnowany do aero. Ten działał bez problemu. Sterowniki ZTE mam zainstalowane.

Czy da się w jakiś sposób zmodyfikowac modem aby był chociaż wykrywany przez komputer?
Jest możliwe wgrać na niego firmware innego operatora tak jest to z MF626?


Dysponuje komputerem z windowsem xp. Modem się instaluje i łączy się z internetem. Zastosowałem sposób, który rozwiązywał podobny problem z modemem plusa.
maly2rafcio pisze:Jako, że nikt nie odpowiedział a ja już znam rozwiązanie (przynajmiej częściowe) to napiszę co i jak.
Problem zgłosiłem do Plusa i w pomocy technicznej otrzymałem informację że nie spotkali się z nim ale się przyjrzą i oddzwonią. Oddzwonił Pan i stwierdził że problem rzeczywiście występuje na koncie użytkownika i że ma rozwiązanie. Rzeczywiście jest związany z plikiem ejectdisk który nie działa na koncie użytkownika.
Dziwne też, bo stwierdził, że bardzo mało osób nawet w firmach pracuje na kontach użytkowników (dobre, co?).
Ale mniejsza z tym. Już piszę co należy uczynić.

1. Podłączyć modem na koncie administratora
2. Odpali się aplikacja iplusa, wpisać PIN i kliknąć połącz
3. Następnie rozłączyć się i zamknąć aplikację iplusa (nie zwinąć tylko zamknąć)
4. Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe, Właściwości na połączeniu telefonicznym Iplusa
5. pod modemem kliknąć konfiguruj i następnie Pokaż okno terminalu, potem 2x OK
6. wybrać połączenie ->wybierz numer , pokaże się okno terminala
7. Wpisać komendę at+zcdrun=8 i wcisnąć enter (jeśli będzie OK to w porządku, komenda wyłącza tryb pamięci masowej w modemie)
8. Kliknąć kontynuuj
9. Rozłączyć połączenie

W ten oto sposób wyłączamy tryb pamięci masowej w modemie z którego to trybu na koncie użytkownika aplikacja nie potrafi przełączyć się w tryb modemu.
Po tym zabiegu nie podłącza się już więcej wirtualny CD-ROM i np. aplikację iPlusa trzeba instalować np. z netu a nie z wbudowanej do modemu pamięci.
Natomiast jakby ktoś chciał z powrotem włączyć tryb pamięci masowej to należy w oknie terminala wydać polecenie: at+zcdrun=9
Sposób działa.jednak modem dalej nie reaguje na win7. Czy jest jakiś sposób żeby to obejść? Zmiana firmware?

W jednym z tematów napisano:
rio bravo pisze:Proszę bardzo gotowy plik iso http://www.link.wylaczony/?d=5UH967DU do podmienienia na modemie, tylko nazwę trzeba zmienić na taką jaką plik ma na modemie. Na stronie ery jest oprogramowanie do mf637, też będzie pasować, a nawet podobno działa na win 7 http://apps.era.pl/productApp-web/user/ ... &type=data . Instrukcja tutaj http://3g-modem.wetpaint.com/page/ZTE+K ... (Vodafone) .
Czy ktoś może mi rozjaśnić na czym to polega?
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF636 - niewykrywalny na win7 64bit

Post autor: wibi »

Zrozumiałem to jako podmianę pliku ztmodem.iso który jest plikiem instalującym sterowniki i Managera Połączeń a "siedzi" w sofcie modemu.Robi się to b.prosto przy pomocy programu QPST v.2.7.323.Ściagamy program z sieci,instalujemy,wybieramy zakładkę QPST konfiguration,usuwamy porty które pojawią się w oknie i klikamy Add new port- powinny pojawić się porty podłączonego modemu,wybieramy port ZTE diagnostic Interface,zatwierdzamy i wybieramy zakładkę EFS Explorer i po krótkiej komunikacji z modemem w oknie powinien pojawić się soft modemu (nie cały oczywiście) ale będzie też plik ztemodem.iso. Jak masz ściagniety taki który chciałbyś wgrać to normalnie,prawy przycisk myszy,dodaj wskaż swój ztemodem.iso,program zapyta się czy zmienić,OK i trwa to kilka minut a postep jest widoczny.I to wszystko
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF636 - niewykrywalny na win7 64bit

Post autor: lesiolo »

wraq pisze:aby był chociaż wykrywany przez komputer?
Wystarczy przeczytać ten dokument
ODPOWIEDZ