Ciągłe przełączanie się sygnału Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radarsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-07-30, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Ciągłe przełączanie się sygnału Aero2

Post autor: radarsu »

Przejrzałem bardzo szerokie gro tematów związanych ze ścinającym się połączeniem, przechodzeniem między hsdpa i umts itp., lecz nie znalazłem rozwiązania.

Dysponuję modemem Huawei E398 i internetem Aero2. Mój problem dotyczy tego, że światełko w modemie zmienia się średnio co kilkanaście sekund z turkusowego na ciemno niebieskie. Oznacza to z tego co wyczytałem zmianę sygnału z hsdpa, na którym wszystko śmiga świetnie - na jakiś tam gorszy. Problemem jest to, że przy zmianie na "niebieskie" internet bardzo przerywa - laguje nawet radio internetowe, a gdy już jest niebieskie, to przez parę sekund internet totalnie niedomaga (ping 5000+). Potem wszystko wraca do normy. Takie zdarzenie ma miejsce głównie między godzinami od 5 rano do 1 w nocy, czyli przez cały dzień.

Sygnał jest dobry - 3/5 kresek. Próbowałem najróżniejszego sztucznego obciążania łącza radiami internetowymi, pingowaniem różnych stron itp. Bez efektów.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ciągłe przełączanie się sygnału Aero2

Post autor: krystianb »

radarsu pisze: pingowaniem różnych stron itp. Bez efektów.
Pingowałeś za małymi paczkami danych, ewentualnie serwer który odpowiada, krótszym pingiem, przez co było za mało odbieranych danych.
Innego sposobu niż przesyłanie danych nie ma, przejściem pomiędzy zwykłym umtsem a hspa zarządza kontroler sieci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ