Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kontokkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-06, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: kontokkk »

Jak w temacie - modem Huawei E169, internet od Plusa.
Działał przez rok, ostatnie dni jakieś problemy.
Dzisiaj w ogóle nie chce połączyć.

EDIT: w podglądzie posta nie wyświetlało mi żeby wyświetlały się screenshoty zuploadowane, nie wiem czy się wyświetlą, więc wrzucam też linki bezpośrednie do Screenshotów.


Przez aplikację Plus Manager - po włączeniu komputera wykrywa modem - po POŁĄCZ przez około 30sekund łączy, jest informacja że nawiązano połączenie, po SEKUNDZIE - połączenie rozłączone
LINK
Obrazek


Przez aplikację Mobile Connect - w "Nazwie profilu" widzę "Deafult". Po ponownym włożeniu modemu zmienia się prawidłowo na "Plus". Po próbie połącznie zawiesza się na dobre 30 sekund na etapie
LINK
Obrazek

Weryfikacja kończy się chyba niepowodzeniem bo "nazwa profilu" znowu zmienia się na Default. Mobile Connect włącza "wykrywanie urządzenia" - znowu znajduje "Plus" ale prze próbie połączenia dzieje się znowu to samo.


Menedżer urządzeń "odświeżał się"/refresh co kilka sekund ale udało mi się złapać screenshota:

LINK
Obrazek

Odinstalowałem sterowniki, po ponownym włożeniu modemu nie wszystkie mi się instalują.
LINK
Obrazek

CZY JEST JAKIEŚ ROZWIĄZANIE NIE WYMAGAJĄCE KUPNA NOWEGO MODEMU, CZY
NIESTETY MUSZĘ IŚĆ DO SKLEPU PO NOWY? :zawstydzony:

DZIĘKI Z GÓRY ZA POMOC!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: YaHooo »

kontokkk spróbuj zainstalować modem na innym komputerze. Ewentualnie sprawdź jak się zachowuje inna karta SIM na Twoim modemie. To pomoże sprawdzić czy przyczyna leży po stronie modemu czy sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: ra-v »

Z tego co widzę to nie wykrywa modemu jako modemu, tylko jako dysk. Tak jakby sterowników nie zainstalował. A powinien je instalować wraz z Plus Managerem.

Może poszukaj sterowniki do tego modemu, wgraj je, i spróbuj się połączyć przy pomocy Top Net Info.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
kontokkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-06, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: kontokkk »

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

Na innym komputerze to samo, z inną kartą SIM - też nie chce łączyć.

Z tym że na drugim komputerze trochę inaczej (inny system - na drugim komputerze WIN XP), kiedy modem jest włożony widać że sterowniki instalują się co parę minut!
Jest dymek, że wykryto nowy sprzęt, zainstalowano. Parę minut później znowu to samo - wykryto nowy sprzęt, zainstalowano. I tak w koło. Screenshotów nie zrobiłem bo piszę od siebie.

Cała sytuacja jest do uratowania bez kupna nowego sprzętu? Może rzeczywiście sterowniki?
Rzeczywiście pamiętam że miałem w Menedżerze Urządzeń wcześniej oprócz tych "kompozytowych USB" też "HUAWEI coś tam". Po reinstalacji modemu tego nie ma.

Z góry przepraszam za swoją prośbę, widzicie że leniwy nie jestem, ale nie odsyłajcie mnie do Google po odpowiedź na to pytanie. :zawstydzony:

Gdzie znajdę DOBRE STEROWNIKI do Huawei E169?
Jest sporo stron, ale obawiam się że większość z nich to strony w rodzaju "najnowsze kodeki", niektóre ze stron mające coś wspólnego z Chinami, a ten kraj mi się jakoś kojarzy ze skośnookimi hakerami :/ Ściągnę plik, a w nim keyloggery i inne badziewia. Ma ktoś adres do RZETELNEJ strony na której znajdę sterowniki do Huawei E169?

DRUGIE PYTANIE - jeśli to nie sterowniki TO CO? Jeszcze jakieś pomysły macie?

Dzięki wielkie ponownie za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: wojteks »

kontokkk pisze:jeśli to nie sterowniki TO CO?
Np. wyłamane złącze USB, generalnie modem do elektrośmieci, tylko czasami udaje się to naprawić/poprawić. To dość stary, tani modem więc też po prostu mógł się zepsuć.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: YaHooo »

kontokkk pisze: Gdzie znajdę DOBRE STEROWNIKI do Huawei E169?
No tu http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDcwMjg= razem z oprogramowaniem.
wojteks pisze:Np. wyłamane złącze USB,
Też na to bym obstawiał.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kontokkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-06, 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: kontokkk »

Za link dziękuję. Przyda się do nowego modemu może kiedyś.
Temat do zamknięcia. Kupiłem E3131 i z nim mam problem (inny post).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E169, iPlus - działał, teraz nie znajduje

Post autor: YaHooo »

kontokkk pisze:Za link dziękuję. Przyda się do nowego modemu może kiedyś.
Nie ma za co :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ