Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kirek50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-19, 18:24
Lokalizacja: Tarnów

Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: Kirek50 »

Przy pomocy Top Netinfo chciałem zlikwidować Zero_CD i przywrócić widoczność pamięci flash modemu Huawei K3565. Niestety, albo w pośpiechu źle wybrałem opcję, albo coś się spierniczyło w każdym razie komputer nie widzi modemu, a wyłącznie pamięć flash.

Czy jest jakiś sposób na uzdrowienie sytuacji i rozwiązanie problemu?
Ostatnio zmieniony 2013-08-20, 09:15 przez Kirek50, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: key »

Kirek50 pisze:a wyłącznie pamięć flash
Masz na mysli CD-ROM?

Nacisnij na nim "eject"
Nie pomagam na PW.
Kirek50
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-08-19, 18:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: Kirek50 »

key pisze:
Masz na mysli CD-ROM?

Nacisnij na nim "eject"
Nie. dokładnie miałem na myśli pamięć flash wbudowaną w modem :) Jako CD widzi to Windows. A chodziło mi o fakt, że modem nie był widziany przez OS. Problem rozwiązałem przez instalacje sterowników i software Vodafone (były na tejże pamięci flash), a gdy system zobaczył modem wrzuciłem dashboard update Huawei. Obecnie wszystko pięknie działa, również Aero2.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

Mi po zabawie tym TOP NETINFO modem przestał widzieć sieć AERO2 mimo, a komórka widzi i się łączy. To jakiś badziewny program, bo zawieszał się i jako jedyny się nie łączył z netem. Zarówno program PLAYa jak i MOBILE PARTNER się łączył ale chciałem tym TOP NETINFO spróbować ustawić aby się wznawiało połączenie co godzine i teraz nie dział już wcale. Nawet nie oddam do reklamacji modemu, bo PLAY działa normalnie.
7ukasz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: matek451 »

Program TNI nie służy do zabawy a do celów , o których ty nie masz pojęcia. Należysz do grupy osób, które najpierw działają a później przy problemach sięgają po instrukcję. Trzeba było najpierw przeczytać wątek o TNI i dopiero go używać. W razie wątpliwości pytać na forum. Źle skonfigurowałeś połączenie w TNI lub nie wyłączyłeś MP i narzekasz na program zrucając na niego swoją niewiedzę i błędy.Co chcesz reklamować ? sprawny modem. Korzystaj z MP.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

matek451 pisze:Program TNI nie służy do zabawy a do celów , o których ty nie masz pojęcia. Należysz do grupy osób, które najpierw działają a później przy problemach sięgają po instrukcję. Trzeba było najpierw przeczytać wątek o TNI i dopiero go używać. W razie wątpliwości pytać na forum. Źle skonfigurowałeś połączenie w TNI lub nie wyłączyłeś MP i narzekasz na program zrucając na niego swoją niewiedzę i błędy.Co chcesz reklamować ? sprawny modem. Korzystaj z MP.
Jesteś w błędzie. Nawet nie zdążyłem nic zrobić bo TNI zawiesił się. PLAY i MP natomiast działa bez problemów. Mylisz się też, że działałem zanim przeczytałem. Wiedziałem co gdzie należy zaznaczyć, bo na necie było to wyjaśnione. Co do reklamacji to nie da się reklamować, bo modem działa na play. Nie działa na AERO2. Myślałem zrobić formata ale na innym kompie też nie widzi sieci. Sieć jest w zasięgu, bo na smartfonie działa dobrze. Wszystko działało zanim nie uruchomiłem TNI, który zdążył się tylko zawiesić.
7ukasz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: wojteks »

7ukasz pisze:Wszystko działało zanim nie uruchomiłem TNI, który zdążył się tylko zawiesić.
Raczej mało możliwe aby od samego włączenia nawet zakończonego zwisem (w co nie bardzo wierzę) cokolwiek w modemie zostało przestawione.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: matek451 »

A za pomocą MP z Play nie łączysz się z Aero2? Utworzyłeś nowy profil? Czy w TNI nie wymusiłeś tylko W2100 i modem łączy tylko na UMTS2100. Play w Świnoujściu ma zasięg HSPA na tym paśmie więc łączy się w Play a nie widzi sieci UMTS900 do Aero2.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

matek451 pisze:A za pomocą MP z Play nie łączysz się z Aero2? Utworzyłeś nowy profil? Czy w TNI nie wymusiłeś tylko W2100 i modem łączy tylko na UMTS2100. Play w Świnoujściu ma zasięg HSPA na tym paśmie więc łączy się w Play a nie widzi sieci UMTS900 do Aero2.
Wszystko działało na MP oraz na oprogramowaniu PLAY. Jedynym problemem, który był opisywany było to, że się nie wznawiał net po godzinie i trzeba było to zrobić ręcznie. Obecnie jestem w Bielawie na Dolnym Śląsku. Tutaj AERO2 ma lepszy sygnał niż w Świnoujściu. Nie tworzyłem nowego profilu.
Teraz mam podłączony modem do innego kompa i też nie łapie sieci. Czy da się tak na stałe coś poprzestawiać w modemie?
7ukasz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: wojteks »

7ukasz pisze:Nie tworzyłem nowego profilu.
Aero2 (DBI) wymaga APN: darmowy, dla pozostałych najczęściej jest apn: internet. Żeby używać BDI musisz zdefiniować nowy profil z apn: darmowy.
Nie pomagam na PW!
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

wojteks pisze:Aero2 (DBI) wymaga APN: darmowy, dla pozostałych najczęściej jest apn: internet. Żeby używać BDI musisz zdefiniować nowy profil z apn: darmowy.
A to to mam ustawione. Na początku to ustawiłem, bo tak jak piszesz było w playu internet. Zmieniłem na darmowy i ustawiłem jako domyślny aby się z nim łączył i teraz też tak jest. Problem polega na tym, że nie znajduje sieci.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-08-23, 12:26 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-08-23, 11:26 przez 7ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
7ukasz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: matek451 »

W Świnoujściu BTS UMTS900 Aero2 jest przy ul. Chrobrego33 więc z zasięgiem nie powinno być problemów. Na czym opierasz sąd, że AERO2 ma lepszy sygnał w Bielawie? Najbliższe BTS AERO2 w Dzierżoniowie, Batalionów Chłopskich 11, 5-6 km więc w pomieszczeniu może nie łapać zasięgu. Utworzenie profilu "darmowy" to podstawa do połączenia. W Bielawie z Play łączysz się na UMTS2100 z BTS przy ul. Wolności22/24 lub BTS ul.Piastowska( Bielbaw) i zasięg jest w pomieszczeniu. Ot i cały problem. Możliwe, że nic nie przestawiłeś w modemie tylko jesteś poza zasięgiem Aero2, wystaw modem za okno od strony Dzierzoniowa i sprawdź.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

matek451 pisze:W Świnoujściu BTS UMTS900 Aero2 jest przy ul. Chrobrego33 więc z zasięgiem nie powinno być problemów. Na czym opierasz sąd, że AERO2 ma lepszy sygnał w Bielawie? Najbliższe BTS AERO2 w Dzierżoniowie, Batalionów Chłopskich 11, 5-6 km więc w pomieszczeniu może nie łapać zasięgu. Utworzenie profilu "darmowy" to podstawa do połączenia. W Bielawie z Play łączysz się na UMTS2100 z BTS przy ul. Wolności22/24 lub BTS ul.Piastowska( Bielbaw) i zasięg jest w pomieszczeniu. Ot i cały problem. Możliwe, że nic nie przestawiłeś w modemie tylko jesteś poza zasięgiem Aero2, wystaw modem za okno od strony Dzierzoniowa i sprawdź.
W Świnoujściu mieszkam na 9 piętrze i nie mam zasięgu w ogóle w AERO2 albo się pojawia jedna kreska ale neta nie łapie. Tutaj AERO2 działa zarówno w górnej Bielawie jak i w dolnej.
Też myślałem o zasięgu ale jeśli działało, a nie działa, a z HTC działa dobrze? Dokupiłem antenę do modemu. Poprawia ona sygnał, bo sprawdzałem na karcie PLAY. Nawet z anteną i przy oknie nie łapie nawet na chwilę AERO2. Jeszcze mogę się przejechać z laptopem i podłączonym modemem bliżej nadajnika i zobaczyć czy wykryje coś.
7ukasz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: matek451 »

Jeśli nie wykrywa sieci Aero2 to możliwe, że w TNI ustawiłeś na modemie tylko W2100 i nie widzi sieci na UMTS900. Tą anteną sie nie sugeruj bo pewnie to patyk, który nie poprawia sygnału tylko przenosi miejsce poboru sygnału. Do Aero2 UMTS900 kupuje się antenę zewnętrzną kierunkową na 900MHz.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

matek451 pisze:Jeśli nie wykrywa sieci Aero2 to możliwe, że w TNI ustawiłeś na modemie tylko W2100 i nie widzi sieci na UMTS900. Tą anteną sie nie sugeruj bo pewnie to patyk, który nie poprawia sygnału tylko przenosi miejsce poboru sygnału. Do Aero2 UMTS900 kupuje się antenę zewnętrzną kierunkową na 900MHz.
Już sprawdzałem w TNI w GPRS/UMTS i jest zaznaczone zarówno GSM900 jak również W2100. Chciałem kupić kierunkową antenę, ale nie mam zbytnio czasu na czekanie na przesyłkę, bo za kilka dni wracam do Świnoujścia. Chciałem rodzinie tu ustawić AERO2 i kupiłem w salonie PLAY patyka. Daje tylko taki komfort, że nie trzeba stać blisko okna z laptopem.
Wracając do problemu to nie mam pojęcia co to może być. Przejadę się po mieście z włączonym laptopem szczególnie Piastowską i Placem Wolności i zobaczę czy załapie coś (w co wątpię). Nie wiem czy jest sens kupować kolejny modem.


Właśnie zauważyłem, że TNI wykrywa zasięg ale wciskam połącz i nic się nie dzieje. MP i PLAY nie wykrywa sieci.
Ostatnio zmieniony 2013-08-20, 18:54 przez 7ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
7ukasz
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: Andrzejz78 »

7ukasz pisze:jest zaznaczone zarówno GSM900 jak również W2100
Do Aero2 ma być zaznaczony tylko W900
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

Andrzejz78 pisze:
7ukasz pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Do Aero2 ma być zaznaczony tylko W900

Zaznaczyłem ręcznie W900 w TNI. Nie łączy dalej. Zastanawia mnie to, że zasięg AERO2 wykrywa tylko TNI ale nie łączy natomiast MP nawet nie widzi sygnału. Problem więc nie stanowi zasięg ale coś w ustawieniach.

[ Komentarz dodany przez: Moderator: 2013-08-21, 10:48 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 7ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
7ukasz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze: ma być zaznaczony tylko W900
Roaming też by się przydało włączyć.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: matek451 »

No i wszystko jasne niezaznaczyłeś W900 i modem nie wykrywał sieci UMTS900 w tym przypadku Aero2. GSM900 to nie to samo co UMTS900( W900 w TNI). Jak widzisz to nie wina TNI tylko twoja, a program daje szerokie możliwości łączenia i diagnostyki większe niż MP. Jeśli chcesz korzystać z UMTS( HSPA) na 900 i 2100 MHz to zaznacz W2100 i W900.

[ Dodano: 2013-08-20, 20:11 ]
Wyłącz Mobile Partnera, TNI nie łączy z otwartym MP.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze:Roaming też by się przydało włączyć
To tak oczywiste że nawet nie wspominałem ;) Ja mam zawsze włączony niezależnie od sieci

[ Dodano: 2013-08-20, 20:15 ]
matek451 pisze:Wyłącz Mobile Partnera
A najlepiej odinstaluj
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

Andrzejz78 pisze:
wojteks pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
A najlepiej odinstaluj

Mam wyłączonego Mobile Partnera i roaming jest zaznaczony. Znowu nie wykrywa zasięgu więc jadę na miasto zobaczyć gdzie jest najlepszy zasięg i czy coś to zmieni. Na drugim laptopie mam tylko program PLAY-a więc nic nie będzie się gryzło. Dam znać jak wrócę czy coś się zmieniło.

[ Dodano: 2013-08-20, 22:56 ]
Byłem na mieście zobaczyć jak się zmienia sygnał. Na Placu Wolności był słaby sygnał. Najlepszy był dookoła kościoła. Może gdzieś na wieży zamontowany jest nadajnik? To jeśli chodzi o Dolną Bielawę. Jeśli chodzi o Piastowską w Górnej Bielawie, to sygnał skakał. Momentami wskakiwał na maxa a tak to 1-2 kreski. Dlaczego sygnał zmienia się ciągle pomiędzy WCDMA, HSDPA i HSPA+ ? To tak ma być czy coś trzeba ustawić?
Pojawił mi się zasięg na bu komputerach. Chyba powodem było przestawienie się czestotliwości tak jak pisaliście nie była zaznaczona W900. Daję jednak głowę, że nie było tam grzebane wcześniej.
Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc. Może coś z tego będzie. :ok: Wiem jak by należało skierować antene kierunkową jak bym ją miał. Może polecicie jakąś konkretną?

[ Komentarz dodany przez: Moderator: 2013-08-21, 10:48 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 7ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
7ukasz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: ja.michal »

7ukasz pisze:Dlaczego sygnał zmienia się ciągle pomiędzy WCDMA, HSDPA i HSPA+ ? To tak ma być czy coś trzeba ustawić?
Zmiana technologii. Tym steruje stacja bazowa w zależności od obciążenia jakie generujesz. W TNI więcej widać, aniżeli w MP i może wydawać się to nieprawidłowe. Wszystko jest tak jak powinno. Jak masz stabilne połączenie i prędkość jak powinna być to nie ma problemu.
7ukasz pisze:Wiem jak by należało skierować antene kierunkową jak bym ją miał. Może polecicie jakąś konkretną?
Standardowo na 900 MHz. ATK-8, ATK-10 lub ATK-20 w zależności od potrzeby.
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

ja.michal pisze: Zmiana technologii. Tym steruje stacja bazowa w zależności od obciążenia jakie generujesz. W TNI więcej widać, aniżeli w MP i może wydawać się to nieprawidłowe. Wszystko jest tak jak powinno. Jak masz stabilne połączenie i prędkość jak powinna być to nie ma problemu.

Standardowo na 900 MHz. ATK-8, ATK-10 lub ATK-20 w zależności od potrzeby.
Dzięki wielkie. Obecnie na dookólnej mam stabilny sygnał 3 kreski i net nie ucieka. Jeszcze muszę tylko ogarnąć aby się sam łączył przy starcie i co godzinę, bo ta osoba, która będzie z tego korzystała, w ogóle tego nie kuma i nie wie gdzie szukać w razie czego.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2013-08-21, 14:23 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-08-21, 13:22 przez 7ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
7ukasz
7ukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-03-25, 21:25
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: 7ukasz »

Witam wszystkich ponownie. Zrobiłem wszystko krok po kroku wg wskazówek harona z jdtech. Ustawiłem Dodatkowe polecenia inicjujące AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy" oraz włączyłem TNI i ustawiłem aby modem się próbował łączyć po 5 sekundach po utracie połączenia.
Użyłem TNI i net chodził godzinę. Po godzinie chciał się co chwila łączyć ale nie łączył. PLAY i MP też nie może już się połączyć.
Zasięg pokazuje więc jest inaczej niż przedtem (wtedy nie pokazywało zasięgu) ale jak daję połącz to niby łączy ale nie idą transfery, oba są na 0,00. Na komórce działa AERO więc coś z ustawieniami. Wiecie może co?
Chciałbym ustawić modem aby się wznawiało połączenie po godzinnym wyłączeniu oraz aby po włączeniu kompa się włączał net bez wciskania połącz.
Dzięki z góry za pomoc.
7ukasz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Po operacji z Top Netinfo komputer przestał widzieć modem

Post autor: ja.michal »

Jeśli jesteś w zasięgu również sieci 3G Plusa na 2100 MHz to może być odpowiedź. Przez to, że karty Aero2 przedstawiają się teraz jako Plus. Oczywiście karty Aero2 do sieci Plusa nie są wpuszczane. Czasem trzeba się kilkukrotnie łączyć, aż stacja bazowa "zrzuci" na UMTS 900 czyli Aero2.
Jak możesz to spróbuj ustawić tylko i wyłącznie pasmo UMTS 900, bez 2100 czy GSM.
ODPOWIEDZ