Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: key »

na gorze daj dodatkowy AP nie router.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

mam router tp linka w moim profilu jest model,jest to router 3g. chyba moge go uzyc?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:,ale taka propozycje dostalem od krystianb.
Pomyliłem się, to była propozycja dla ludzi którym da się coś wytłumaczyć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

[ Dodano: 2013-09-14, 21:35 ]
krystianb pisze:
Pomyliłem się, to była propozycja dla ludzi którym da się coś wytłumaczyć.
Dziwni są ludzie co się znają na rzeczy, bo myślą że są nad ludźmi co nie mają takiej wiedzy.
Bo z tym co mi zaproponowałeś to wiem o co chodzi, tylko pytam czy na pewno mogę użyć ten model urządzenia i tyle. Bo chyba mi nie napisałeś tego ( chociaż to nie jest Twój obowiązek napisać to ).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

W wielu przypadkach jeśli wie co się robi można zamiast switcha i AP użyć urządzenia pocznie zwanego routerem, tyle że trzeba go odpowiednio skonfigurować wiedząc co się robi. W takim przypadku router nie będzie pełnił swojej zasadniczej funkcji, czyli przesyłał pakietów pomiędzy 2 różnymi sieciami, z całego urządzenia będzie wykorzystany tylko switch i ewentualnie AP.
Ale jeśli się komuś tłumaczy, że nie można w sieci ethernet stosować jakichś durnych "rozdzielaczy" a ktoś nie chce zrozumieć, to musi kupić AP.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:to musi kupić AP.
Ja nie muszę, ja go mam i pytam czy mogę go użyć, to po pierwsze, po drugie chciałem użyć jakiegoś rozdzielacza i napisaliście mi że to nie przejdzie, tylko potrzebuję switch-a albo hub-a, to też rozumiem. Więc mam albo te wyjście, ale po prostu użyć złączkę, zamontować ja w ścianie ( bo nie chcę mieć tego na widoku ) i zmieniać kiedy będzie potrzebny np x-box a jak np komp stacjonarny to wypiąć x-boxa i wpiąć kompa stacjonarnego. Czy tak też nie mogę? Może nie pisze ,,książkowo'' jak Wy, ale mam nadzieję że jakoś wytłumaczyłem :hyhy:
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:ale po prostu użyć złączkę, zamontować ja w ścianie
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... zia%C5%82y
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

I teraz moje pytanie o to gniazdo, tylko nie bądź zły.
Rozumiem że muszę końcówkę kabla odciąć, bo mam na końcu wtyka, dla Ciebie pewnie nie będzie problem żeby to podłączyć. Jest jakaś filozofia w tym? I czy muszę dwa kable pociągnąć do pokoju, czy jeden?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

MR 3420 możesz oczywiście wykorzystać jako AP do jednego z pokoi bo tak rozumiem twoje pytanie. Będziesz miał switch i siec po WiFi. Nie rozumiem twojego uporu i niechęci do switcha. To małe estetyczne urządzenie i najważniejsze pewne w działaniu. Musisz zrozumieć, że budowa sieci w oparciu o takie rozgałęźniki- wynalazki oznacza kłopoty. Sieć to nie rozprowadzenie prądu. Pomysł ze zmienianiem urządzeń to masakra i prosta droga do uwalenia sprzętu. Urządzenia tego typu powinny być na stałe wpięte w sieć. Unika się w ten sposób problemów z ich konfiguracją, aktualizacją itp. Twoje pomysły żywcem przypominają pomysły ludzi, którzy poszukują opcji wyłączania routera , gdy nie korzystają z sieci. Dla oszczędności.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

matek451, te urządzenie będzie w holu, i od niego chcę pociągnąć kable do trzech pokoi, switch-a dlatego nie chcę, żeby nic mi nie leżało na podłodze itp, żona nie chce widzieć kabli. Tak samo z TV mam, kable ciągnięte były do puszek, a główna ,,konsola'' jest w kotłowni. Teraz kabel który, będzie szedł od TV, do tej puszki metr poniżej będzie schowany w ścianie, mam taki ,,tunelik'' plastikowy zamontowany, tak samo kable do kontaktu pod 220V, tam będą, także nic nie widać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:I czy muszę dwa kable pociągnąć do pokoju, czy jeden?
Podwójne gniazdko = 2 kable, to nie prąd. Gniazdka min kat. 5e, czasem sprzedawcy próbują wciskać takie z zaciskami śrubowymi, wyglądają identycznie ale sieć na nich działać nie powinna (czasem się uda ale to wyjątek).
adziu82 pisze:Rozumiem że muszę końcówkę kabla odciąć, bo mam na końcu wtyka, dla Ciebie pewnie nie będzie problem żeby to podłączyć. Jest jakaś filozofia w tym?
Zwykle tak, zwykle potrzebny jest tez odpowiedni wciskacz, zależy to od budowy gniazda - sprzedawca pomoże.
Co do podłączania kolory kabli są nadrukowane w odpowiednim miejscu, jeśli kabel jest zarobiony w standardzie B, to przy gniazdu też trzeba w ten sam sposób go podłączyć, oznaczone są oba standard A i B.

Aha jak masz marny kabel to przy próbie wpięcia go w takie gniazdo może pękać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

Rozumiem, że do holu masz pociągnięty kabel z dołu i do niego podepniesz MR3420 jako AP i od niego kable do trzech pokoi. Router nie musi stać może wisieć na ścianie. Ze switchem też nie ma problemu można go ukryć za TV- przykleić za TV. Ogólnie kabli nie idzie uniknąć , po to są maskownice. Pomyśl, że dziś potrzebujesz tylko dwa wyjścia ale urządzeń z dostępem do sieci przybywa, np.Blue -Ray, serwer plików itp. Dodatkowe porty switcha jak znalazł. Rozwiązania na dziś w budowie sieci domowej to największy błąd. Swoją drogą nie w zagadnieniach technicznych nie ustępuję domowemu terroryście ;) i tobie też tak radzę :)

[ Dodano: 2013-09-14, 22:58 ]
Dwa kable do pokoju to dwa zajęte porty LAN w routerze. Razy trzy pokoje to sześć, nie wystarczy w routerze. Bez switcha nie da rady.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:Aha jak masz marny kabel to przy próbie wpięcia go w takie gniazdo może pękać.
Myslę, że tam gdzie to kupiłem bubla nie wcisnęli mi, dobry sklep.
matek451 pisze:Rozumiem, że do holu masz pociągnięty kabel z dołu
Tak, 23 metry. Będzie to od tych urządzeń co używam teraz do radiówki. W holu model ten co napisałeś, jest to ogólnie do 3G, bo kupiłem go do Niemiec.
matek451 pisze: Dwa kable do pokoju to dwa zajęte porty LAN w routerze. Razy trzy pokoje to sześć, nie wystarczy w routerze. Bez switcha nie da rady.
Akurat, do jednego pokoju będzie tylko jeden kabel ( jeżeli chodzi o rozwiązanie krystianb, dlatego, że w sypialni to tylko kabel pod TV. Także na 100 % tam nie potrzebuję 2 czy więcej wyjść. Ale to i tak 5 wyjść potrzebuję a na urządzeniu mam cztery :D
matek451 pisze:Swoją drogą nie w zagadnieniach technicznych nie ustępuję domowemu terroryście ;) i tobie też tak radzę :)
Wybacz , troche nie rozumiem Cie :D
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

Twoja druga połowa :) Swojej pozostawiam pole do popisu w innych dziedzinach. W MR3420 jeden LAN zajmie kabel z dołu, zostaną trzy. Dziś tylko TV w sypialni, jutro może jeszcze coś i znowu problem. Myśl przyszłościowo, estetyka to nie wszystko. Kobiece podeście do techniki przypomina mi zakup samochodu z żoną, ważne aby był czerwony, reszta się nie liczy :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

matek451 pisze:Twoja druga połowa
Aha :D Tobie o to chodzi. Ale powiem Ci szczerze, że sam nie chce kabli. Teraz mam ich masę. Od radiówki, od TV. dwa laptopy, baterie wyciągnięte i pod prąd. Chce jak najbardziej ich uniknąć.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

Tak jak napisałem nie zawsze da się ich uniknąć. Tam gdzie niezbędne muszą być, stąd warto przy remontach ,budowach pociągnąć na przyszłość. Są maskownice, mam wiele urządzeń w dwóch pokojach przy TV jako domowe centra rozrywki to też coś wiem na ten temat. Dlatego gdzie mogłem zrobiłem sieć po WiFi ale kabli nie wyeliminowałem, nie da się. Życie to sztuka kompromisu :) . Masz już pewien pogląd to wszystko przemyśl, patrz w przyszłość, unikaj rozwiązań na dziś, zostaw sobie rezerwę. Kto pomyślał 3-4 lata temu podłączać TV do sieci a dziś to norma.
ODPOWIEDZ