Cyfrowy Polsat ZTE MF821 LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
miszki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-15, 20:26
Lokalizacja: Wałbrzych

Cyfrowy Polsat ZTE MF821 LTE

Post autor: miszki »

Witam jestem tu nowy i borykam się z takim problemem. Mam modem ZTE MF821 LTE z Cyfrowego Polsatu i bardzo wolno działający internet, nie mówiąc że nie mogę złapać LTE gdzie ponoć według mapy nadajnik mam w odległości 350m. Modem teraz mam podpięty bezpośrednio do kompa i prędkość osiągana : http://www.speedtest.pl/test/67801654 . Na co dzień modem jest wpięty do TP-Link MR3220 v2 z oprogramowaniem Gargoyle PL - wersja 1.5.10.12 i wtedy długo uruchamia modem, a czasem muszę restart robić. Mieszkam w Wałbrzychu dzielnica Biały Kamień. Czy ktoś jest wstanie coś doradzić? Z góry dzięki za pomoc.
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat ZTE MF821 LTE

Post autor: glosny »

Nadajnik zweryfikowany czy tylko jest pozwolenie?
Jeżeli rzeczywiście masz na tym nadajniku lte to proponuje podłączyć sie pod pecetem/lapkiem narzędziem od polsatu/plusa i wymusić ustawienie internet tylko LTE.
Jak tylko będzie sukces na kompie to przepnij do routera, tam o ile pamietam to jest ustawienie (domyslnie 4g/3g/...).
Nie wiem jak prądowo 3220v2 wygląda ale nie zaszkodzi nigdy aktywny hub usb.

Pisze na podstawie doświadczeń z MF821 i lte.
:)

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2013-09-16, 15:54 ]
Poprawa pisowni.
:pppp:
Ostatnio zmieniony 2013-09-16, 15:04 przez glosny, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Cyfrowy Polsat ZTE MF821 LTE

Post autor: matek451 »

W Wałbrzychu wg. mapy zasięgu Plusa jest wiele dziur. Podejrzewam, ze to wina terenu i brak aktywnych BTS-ów. Bez anteny zewnętrznej są problemy. Lepiej popracować nad HSPA.
miszki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-15, 20:26
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Cyfrowy Polsat ZTE MF821 LTE

Post autor: miszki »

BTS-y nie zweryfikowane, może rzeczywiście są nie aktywne, jak dzisiaj dzwoniłem do Cyfrowego Polsatu to Wałbrzychu nadajnik LTE jest gdzieś na podzamczu bo pani nie była wstanie powiedzieć gdzie i na głównym, chyba dworcu PKP. Średnią są zorientowani co mają :(
ODPOWIEDZ