ZTE MF63 vs Huawei E587

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seba47
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2012-08-30, 22:42
Lokalizacja: Bochnia

ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: seba47 »

Witam. Który z tych modemów jest lepszy - Huawei E587 czy ZTE MF63 ? Mam możliwość zakupu regionu ZTE taniej ale nie wiem czy nie lepiej nie doinwestować. Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: YaHooo »

seba47 jeśli chodzi o markę to ja jednak bym brał Huawei. Bo z ZTE to są nawet problemy czasem ze sterownikami oraz nowymi wersjami oprogramowania. Co do osiągów to już trudniej mi powiedzieć coś na ten temat.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

Potrzebuję ruter do rozdzielenia internetu na kartę blokowaną PINem, tak jak sprzedaje w abonamencie Orange. Czyli musi to być modem-ruter w jednym, chyba że ktoś ma na taka sytuację inny patent?

Zanim bym kupił modem to chciałbym dowiedzieć się od kogoś, kto korzystał z jednego z tych dwóch modemów - jak to praktycznie wygląda.
Co do firmy to przyznam, że tez bym się skłaniał do Huawei'a ponieważ mam mam modemy i smartfon od nich. Mam o tych sprzętach bardzo dobre zdanie.
Ale wracając do sprawy który modem.
Są jeszcze inne (wcześniejsze wersje) Huawei i ZTE też z innych sieci. Sprawą decydującą jest bezproblemowe otwieranie karty PINem przy włączaniu rutera.
Czy taka opcja jest też w sofcie z innych sieci czy robią tylko pod Orange?

Internet z Orange jest według mojego rozeznania najtańszy, uwzględniając tym okoliczność nocnego "bezlimitu". Więc dlatego interesuje mnie ruter pod kartę z PINem.
Może ktoś korzysta z tego rutera w abonamencie Orange - proszę o informację.
dexter18

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: dexter18 »

Kontrolę pin zawsze możesz wyłączyć.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:Czyli musi to być modem-ruter w jednym
Dlaczego tak uważasz?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

dexter on chce Orange a tam ze zdjęciem PIN nie tak łatwo.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

wojteks pisze:Dlaczego tak uważasz?
Tak właśnie. PIN wpisany w komputerze musi "przejść" przez ruter i otworzyć kartę w modemie. Dlatego jest to możliwe, gdy ruter jest jednocześnie modemem, lub odwrotnie ;)

Orange PINu z karty abonamentowej już od jakiegoś czasu nie zdejmuje. A jak mnie zwodzili to już nie będę przytaczał, bo bym musiał wpisać jednocześnie wulgarne określenia na jakie zasługują.

Wracając do sedna, to chyba, że jest jakieś inne urządzenie lub sposób na rozdzielenie internetu, ale to już przecież sam Orange wprowadził te rutery z modemami. Chodzi tylko o to jak to funkcjonuje. Czy jeszcze jest potrzebne jakieś dodatkowe oprogramowanie. Czy PIN jest zapamiętywany w urządzeniu?

W normalnej sytuacji (bez blokady) wkładam modem komórkowy do rutera. On się zwyczajnie sam łączy. Włączam komputer... się też samo łączy. W ogóle sie nie zajmuję sprawą połączenia, bo ono się po prostu zestawia "samo".

Więc powracam do pytania który modem i jak sprawnie działa, ewentualnie jaki inny sposób/urządzenie?
Ostatnio zmieniony 2013-10-19, 08:07 przez Mietek5, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Routery bez wbudowanego modemu mają również wbudowana obsługę weryfikacji PIN.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

matek451 pisze:Routery bez wbudowanego modemu mają również wbudowana obsługę weryfikacji PIN.
Jednak w najmniejszym stopniu mi nie pomogłeś taką odpowiedzią.
Jeżeli widziałeś i wiesz, to napisz gdzie, co i jak.
Taki tekst jak ze złego Orange (z centrali !): "proszę sobie szukać gdzie panu zdejmą PIN"

Także jednak póki co, to trzymajmy się może tej wersji modem z wbudowanym ruterem.
Pewnie nie bez powodu do oferty pod nazwą "wspólny pakiet danych" dołączone jest właśnie takie urządzenie.
Ostatnio zmieniony 2013-10-19, 08:08 przez Mietek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:to trzymajmy się może tej wersji modem z wbudowanym ruterem
Poszukujesz routera mobilnego (z wbudowanym akumulatorem) czy na stałe do prądu podłączanego z portami ethernet? Ma mieć LTE1800 czy nie koniecznie? Ile chcesz na niego wydać?
Mietek5 pisze:tekst jak z ch...go
Kulturą osobistą nie grzeszysz, na forum tego typu odzywki nie są mile widziane.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Po prostu po włożeniu modemu z kartą router prosi o podanie PIN. Podajesz i po kłopocie. Za obsługę weryfikacji PIN odpowiada soft routera a nie MP w modemie.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

matek451 pisze:...router prosi o podanie PIN...
:szok:
Dlatego właśnie tutaj piszę, żeby od kogoś się dowiedzieć.
Zrób zrzut ekranu jak ruter prosi i napisz mi jaki to model.

Jeżeli jest to nie do końca jednoznaczne, poprawiam się, że chodzi o ruter też bezprzewodowy. Po prostu cały zestaw modem-ruter-komputer bezprzewodowo. Natomiast zasilanie rutera zupełnie dowolne, byle by nie na dynamo.

Czyli jeszcze raz miodem-ruter(punkt dostępowy) bezprzewodowe. Zasilenie rutera raczej sieciowe. Wskazana opcja baterii (awaryjnie). Zakres to taki napopularniejszy, normalny jak w zwykłym smartfonie 3G.

Internet mam, jeżeli nieraz potrzebuję rozdzielić - robię przez kartę Wi-Fi komputera.
Być może wezmę ten (czy któryś) modemo-ruter z Orange. Tylko na pewno nie chcę płacić za kota w worku. Rozwiązanie ma być proste i bezobsługowe. Podobnie jak mam z TopNetInfo. Włączam komputer i jest... no powiedzmy, że przeważnie jest, ale to już nie winię TopNetInfo tylko tego "złego" (jak kocha moderator) Orange :hyhy:

Cenowo, kupować ??? Jeszcze w sumie nie wiem. Wszystko zależy od tego co się tutaj dowiem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:Cenowo, kupować ?
Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie ile chcesz zapłacić za modem/router, czy ma mieć LTE, porty ethernet?

Powiedzmy z zasilaniem sieciowym to Huawei b593 powinien spełnić Twoje wymagania.
Z akumulatorem to przykłądowo Huawei E5331S-2
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

Już teraz wiem o co pytałeś. Moje potrzeby to małe urządzenie domowe, tak żeby rozdzielić internet na 2 komputery i smartfon. Dlatego w potrzebie obchodzę się rozdzielaniem przez komputer.
Poszedłem Twoim tropem i widzę E533, E586, E587... można kopić już poniżej 200 zł... tylko z SimLockami Orange. A to dzisiaj jest korzystne Orange a jutro będzie inna sieć?

Generalnie chodzi mi też jak to działa. Dla mnie warto mieć urządzenie jeżeli działa tak, że pstryk ruter, pstryk komputer i internet jest odbierany.
Ja włączam i wyłączam, albo chociaż usypiam komputer kilkanaście razy dziennie i dlatego nie chcę płacić za okienko do wpisywania PIN. To ma działać samo.
A jak działa w tych modemach?
Umówmy się że chodzi o modemy-rutery, które są dostępne poniżej 200,-
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:tylko z SimLockami Orange
Ale bajki opowiadasz http://allegro.pl/modem-router-huawei-e ... 93358.html
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

A co ma wspólnego działanie routera z włączeniem komputera? Router stacjonarny z modemem to urządzenie na stałe podpięte do zasilania i przystosowane do pracy ciągłej. Niezależnie czy korzystasz z internetu on jest połączony z siecią. Do 200zł nie masz za dużego wyboru routerów MiFi. Te , które wymieniłeś z Orange, może MF60/63 no i te E-5832( ale to tylko 7,2mb/s). Za taką kasę to nie kupisz nawet porządnego modemu LTE/HSPA+DC.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

wojteks pisze:Ale bajki opowiadasz http://allegro.pl/modem-router-huawei-e ... 93358.html
Masz rację, dziękuję za wskazanie :D
matek451 pisze:A co ma wspólnego działanie routera z włączeniem komputera? Router stacjonarny z modemem to urządzenie na stałe podpięte...
No i właśnie tak używam rutera bezprzewodowego, jaki mam (TP Link Pocket 3020), ale on nie jest "combo" i nie ma możliwości przesłania PIN do SIM. Sam też nie pyta o PIN. Mogę więc używać go tylko z "otwartym" internetem.

Wracając do urządzeń "combo", to teraz pozostaje już tylko wywiedzenie się jak w tym modemie/tych ruterach jest z wpisywaniem PIN ??

W instrukcji jaką znalazłem na stronie Huawei, nic o PIN nie ma ?? Czyżby wpisywanie PIN jest tylko w modemach na zamówienie Orange i zamykanych dla tej sieci?

Teraz po prostu musiałby odpowiedzieć ktoś, kto miał to w rękach, widział i sam wpisywał tego PINa plbo każdorazowo przed połączeniem albo w konfiguracji. Jest tutaj ??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:Czyżby wpisywanie PIN jest tylko w modemach na zamówienie Orange
W każdej sieci karta SIM może być zabezpieczona PINem więc to żaden wymysł Orange.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Jeśli masz MR-3020 to wgraj firmware z obsługą PIN http://www.tp-link.com.pl/support/downl ... n=V1#tbl_j i po problemie.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

Położyłeś mnie na łopatki kolego @matek451 :brawa:
Pokornie wlazłem pod biurko i odszczekuję... wprawdzie wiele nie złorzeczyłem, ale trochę złych nutek się ze mnie wylało.

Testuję swój "NOWY" modem z weryfikacją PIN :hurra:
I pomyśleć, że bylem tak blisko przedmiotu swojego pożądania. I ja mam/miałem taki genialny ruter :szok:
Mógłby jeszcze ten ruter gadać, albo chociażby sam wysuwać okienko dla PIN.
Ja muszę się na początek połączyć z ruterem i tam wpisać PIN. Po tym on chyba jest "trzymany" do czasu wyłączenia zasilania.
Później wstawię screena. Na razie testuję, zmieniam modemy w ruterze.

Może już uznam, że to, co najważniejsze i niezbędne jest, a może będę jeszcze czegoś potrzebował i poszukiwał. Na razie dziękuje :ok: i będę niedaleko.
:)

PS. Jeszcze też gadam z nim po naszemu. Tak więc rozumiemy się i tę opcję modemu sobie dodatkowo cenię, no bo tak bliżej jestem zapoznawany co jest co w treści i jakie opcje w okienkach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Zaoszczędziłeś 200zł ;) . Poza tym produkty TP-Linka oprócz przystępnej ceny maja kolosalną zaletę-wsparcie ze strony producenta, aktualizacje firmware. O czym sam się przekonałeś. Swoją drogą to Orange jest upierdliwe z tym pinem :dobani: . Wszyscy inni operatorzy nie poszli tą drogą i dobrze dla użytkowników :ok: Trochę musiałem sie z tobą namęczyć :) ale koniec wieńczy dzieło :D

[ Dodano: 2013-10-19, 21:36 ]
Wgrałeś najnowszy soft to gada po polsku :D
ODPOWIEDZ