ZTE MF63 vs Huawei E587

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

A co ma wspólnego działanie routera z włączeniem komputera? Router stacjonarny z modemem to urządzenie na stałe podpięte do zasilania i przystosowane do pracy ciągłej. Niezależnie czy korzystasz z internetu on jest połączony z siecią. Do 200zł nie masz za dużego wyboru routerów MiFi. Te , które wymieniłeś z Orange, może MF60/63 no i te E-5832( ale to tylko 7,2mb/s). Za taką kasę to nie kupisz nawet porządnego modemu LTE/HSPA+DC.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

wojteks pisze:Ale bajki opowiadasz http://allegro.pl/modem-router-huawei-e ... 93358.html
Masz rację, dziękuję za wskazanie :D
matek451 pisze:A co ma wspólnego działanie routera z włączeniem komputera? Router stacjonarny z modemem to urządzenie na stałe podpięte...
No i właśnie tak używam rutera bezprzewodowego, jaki mam (TP Link Pocket 3020), ale on nie jest "combo" i nie ma możliwości przesłania PIN do SIM. Sam też nie pyta o PIN. Mogę więc używać go tylko z "otwartym" internetem.

Wracając do urządzeń "combo", to teraz pozostaje już tylko wywiedzenie się jak w tym modemie/tych ruterach jest z wpisywaniem PIN ??

W instrukcji jaką znalazłem na stronie Huawei, nic o PIN nie ma ?? Czyżby wpisywanie PIN jest tylko w modemach na zamówienie Orange i zamykanych dla tej sieci?

Teraz po prostu musiałby odpowiedzieć ktoś, kto miał to w rękach, widział i sam wpisywał tego PINa plbo każdorazowo przed połączeniem albo w konfiguracji. Jest tutaj ??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: wojteks »

Mietek5 pisze:Czyżby wpisywanie PIN jest tylko w modemach na zamówienie Orange
W każdej sieci karta SIM może być zabezpieczona PINem więc to żaden wymysł Orange.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Jeśli masz MR-3020 to wgraj firmware z obsługą PIN http://www.tp-link.com.pl/support/downl ... n=V1#tbl_j i po problemie.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: Mietek5 »

Położyłeś mnie na łopatki kolego @matek451 :brawa:
Pokornie wlazłem pod biurko i odszczekuję... wprawdzie wiele nie złorzeczyłem, ale trochę złych nutek się ze mnie wylało.

Testuję swój "NOWY" modem z weryfikacją PIN :hurra:
I pomyśleć, że bylem tak blisko przedmiotu swojego pożądania. I ja mam/miałem taki genialny ruter :szok:
Mógłby jeszcze ten ruter gadać, albo chociażby sam wysuwać okienko dla PIN.
Ja muszę się na początek połączyć z ruterem i tam wpisać PIN. Po tym on chyba jest "trzymany" do czasu wyłączenia zasilania.
Później wstawię screena. Na razie testuję, zmieniam modemy w ruterze.

Może już uznam, że to, co najważniejsze i niezbędne jest, a może będę jeszcze czegoś potrzebował i poszukiwał. Na razie dziękuje :ok: i będę niedaleko.
:)

PS. Jeszcze też gadam z nim po naszemu. Tak więc rozumiemy się i tę opcję modemu sobie dodatkowo cenię, no bo tak bliżej jestem zapoznawany co jest co w treści i jakie opcje w okienkach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF63 vs Huawei E587

Post autor: matek451 »

Zaoszczędziłeś 200zł ;) . Poza tym produkty TP-Linka oprócz przystępnej ceny maja kolosalną zaletę-wsparcie ze strony producenta, aktualizacje firmware. O czym sam się przekonałeś. Swoją drogą to Orange jest upierdliwe z tym pinem :dobani: . Wszyscy inni operatorzy nie poszli tą drogą i dobrze dla użytkowników :ok: Trochę musiałem sie z tobą namęczyć :) ale koniec wieńczy dzieło :D

[ Dodano: 2013-10-19, 21:36 ]
Wgrałeś najnowszy soft to gada po polsku :D
ODPOWIEDZ