ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: python »

wojteks pisze:Nie, dopiero jak trzeci raz podasz złe hasło.
To dlaczego zawsze mi się pokazują?

W sumie chciałem zmienić dashboard, wrzucić wszystko inne , sterowniki to jak wiadomo te same bo nie ma innych systemów, ale ten Orange'owy menadżer połączeń to jakaś paranoja . Kiedyś jak miałem ten modem to używałem Telstra i było fajnie, ale z tego co czytałem o zmianie softu w tym modemie to może być klops bo często padały przy takiej operacji. Mój bym katował ale to modem nie należący do mnie i nie chcę ryzykować.
DC Unlocker pokazuje że ma simlocka, jeszcze tego muszę się pozbyć bo ma być używany w Aero2. Jednak zastanawia mnie dlaczego nie pokazuje zasięgu po włożeniu karty Aero2. Chyba wszystkie MF636 z Orange działały w Aero2 bo miały 900MHz? Czy może być przykra niespodzianka? To wtedy nie warto zdejmować simlocka bo na Orange będzie jechał.
Ostatnio zmieniony 2013-10-28, 17:08 przez python, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: matek451 »

Modem ogólnie niezgodny z Aero2, brak UMTS900. Ponoć egzemplarze z Orange oznaczone jako MF636DB maja UMTS900.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: lesiolo »

python pisze:zastanawia mnie dlaczego nie pokazuje zasięgu po włożeniu karty Aero2
To simlock i karta nie loguje się do sieci
python pisze:W sumie chciałem zmienić dashboard
... nic nie pamiętam. Podrzuci ktoś użytecznego linka ?
Możesz wgrać sobie ISO z linku, a jak poczytasz opisy to i resztę znajdziesz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: YaHooo »

python pisze: To dlaczego zawsze mi się pokazują?
Bo takie jest zamierzenie. To zabezpieczenie przed botami. Naprawdę jak wpiszesz samo hasło oraz login bez wpisywania captchy to będzie ok. Chyba, że wpiszesz hasło źle. Od taka forma zabezpieczeń.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: python »

Och, nie mam konta w Chomiku i nie będę go tworzyć dla jednego pliku. Kiedyś było chyba wszystko w dziale Download ale widzę że jest zamknięty. Może ktoś zna inną lokalizację plików do podmiany w modemie. I jeśli jest to instrukcję jak to dokładnie zrobić, w sumie wolałbym żeby automatycznie po włożeniu modemu pierwszy raz, instalował się soft producenta albo chociaż Telstry a nie Orange PL bo jest irytujący. W dodatku nie widzę w nim możliwości wpisania nazwy APN i pozostałych parametrów danego profilu. Jakieś to wszystko popaprane w tym orangowym sofcie. Może bym go zwalczył, ale to ktoś ma używać kto nie będzie sobie z tym łatwo radził więc wolałbym żeby było łatwiej. I żeby była opcja automatycznego połączenia po rozłączeniu czy zerwaniu połączenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: YaHooo »

Nie wiem jak z aktualizacją dashboardu, ale oryginalny menadżer możesz pobrać stąd http://dc-files.com/files/zte/modems/MF636/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF636 , jak zmienić brandowany soft Orange?

Post autor: wibi »

@python

Jeśli znasz język rosyjski to polecam stronkę http://trustday.ru/modem_ZTE_MF_proshivka_razblokirovka na której znajdziesz nie tylko różne softy do modemów ZTE ale i inne "różności" w tym np. jak przygotować i zmienić wgrywany soft i wiele,wiele ciekawostek ;)
ODPOWIEDZ