Huawei E372 - firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KrzysztofP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-11-09, 15:28
Lokalizacja: łódzkie

Huawei E372 - firmware

Post autor: KrzysztofP »

Proszę o pomoc i podesłanie linku do aktualnego stabilnego firmware do modemu Huawei E372.
Najlepiej jeśli już ktoś z was ostatnio aktualizował taki modem i ma pozytywny wynik ;-)

Poniżej dane modemu:

Model : Huawei E372
Serial NR. : 7WA7NA11C2205285
Firmware : 11.113.17.00.159
Hardware ver. : CP1E372UM
Chipset : Qualcomm MDM8220
NAND Flash : HY27SF081G2A

Obecna wersja jest coś niestabilna i po kilkunastu godzinach pracy wymaga restartu.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: Andrzejz78 »

KrzysztofP pisze:Obecna wersja jest coś niestabilna i po kilkunastu godzinach pracy wymaga restartu
Co masz na myśli pisząc niestabilna?

Jeśli masz problemy z połączeniem lub zamieraniem transmisji to może wina być po stronie operatora Były częste przypadki przy wakacyjnym pakiecie w Orange że ruch zamierał i trzeba było restartować połączenie
KrzysztofP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-11-09, 15:28
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: KrzysztofP »

Niestabilna tzn. przez jakiś czas pracuje poprawnie, a po dłuższej pracy, w praktyce bezczynności (po nocy i dniu pracy) muszę wyłączyć modem z zasilania i włączyć ponownie.
Wtedy znowu działa.

Modem pracuje wpięty w port USB routera, inny modem nie ma takiego problemu z tą samą kartą więc zakładam, że jest coś nie tak z modemem - firmware.

Patrzyłem w necie i widzę, że są wersję znacznie wyższe od mojej firmware.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: Andrzejz78 »

KrzysztofP pisze:są wersję znacznie wyższe od mojej firmware
No to na co czekasz?
Aktualizacje FW mają za zadanie między innymi naprawić błędy i niedomagania poprzednich wersji
KrzysztofP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-11-09, 15:28
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: KrzysztofP »

Nie czekam, nie mam firmware, który mogę załadować.
Proszę o podesłanie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: Andrzejz78 »

Patrzyłem w necie i widzę, że są wersję znacznie wyższe od mojej firmware
KrzysztofP pisze:nie mam firmware, który mogę załadować
Wiesz że są w necie FW i piszesz że nie masz
Nie mogę Cię zrozumieć
KrzysztofP pisze:Proszę o podesłanie
http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/F ... uawei/E372
KrzysztofP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-11-09, 15:28
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: KrzysztofP »

Jasne ale jak wiesz chomik jest praktycznie płatny i co do zasady do tego serwisu nie jestem przekonany.

Najważniejsze jest to, że na tym forum szukam więcej niż tylko linku bo też potwierdzenia, że dany firmware już ktoś zainstalował i potwierdzi, że jest ok.

Jest też pewnie wiele innych rosyjskich stron z jakimiś firmware z opisem, że to do tego modemu, ale nie chce ryzykować na nieznanym sofcie od nieznanych ludzi i bez weryfikacji, że działa. Jest później wiele postów na tym forum, że po update firmware 'padł' modem. Lepszy modem działający i niestabilny niż uwalony ;-( Stąd jestem ostrożny przed zapakowaniem czegokolwiek.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o pomoc i podesłanie linku lub firmware do tego modemu z jakąś informacją, że ktoś to zainstalował i działa ;-)
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: michcio123 »

Witam!
Mam taki sam modem i takie samo firmware co autor tematui u mnie jest ono stabilne. Mam abonament OFN. Korzystam z panelu cybertecha na 2100mhz siec Orange po modernizacji i z ok. 4km na tej antenie mam sygnał 41% CSQ 13. Predkosci sa przyzwoite bo DL 18-19mbit UL 3.5mbit. Testowałem troche rózne firmware do tego modemu i powiem ze wielkich róznic nie zauwazyłem poza zmianą predkosci downloadu i tak:
Firmware 11.203.03.10.55.b726 nie szło wyciągnąć wiecej niz 12mbit
Firmware 11.203.05.00.00.b726 troszke szybciej bo 16mbit
Potem zaryzykowałem i zrobiłem downgrade firmware do 11.113.21.00.00.b726 ale przy uzyciu programu Huawei flasher 1.6 poszło bez problemu i na tym sofcie mam najlepsze wyniki bo download 20-22mbit ping do wp.pl 30-35ms upload bez zmian. Tak ze nowsze firmware nie zawsze oznacza lepsze przynajmniej w moim przypadku.
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: Huawei E372 - firmware

Post autor: frutis »

Witam,

Używałem tego modemu w połączeniu z routerem (24/7). Po około roku czasu modem zaczął mieć podobne problemy jakie tutaj opisujecie. Po zgłoszeniu reklamacji modem został wymieniony na nowy. Po kolejnym roku te same objawy. Kolejna reklamacja i kolejna wymiana na nowy. I w tym momencie pożegnałem się z tym modemem. Obecnie używam modemu Sierry i nie mam takich problemów. Z tego co się orientuję to zmiana firmware nic nie pomoże. Te modemy wysiadają po jakimś czasie intensywnego użytkowania.

Pozdrawiam
frutis
ODPOWIEDZ