Router WiFi z wbudowanym modemem LTE - co polecicie?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
viper111

Router WiFi z wbudowanym modemem LTE - co polecicie?

Post autor: viper111 »

Witam,
zamierzam kupić do biura internet LTE. Wybór padł na PLAY bo daja w dobrej cenie dużo GB.

Natomiast zastanawiam się nad rozwiązaniem aby od razu kupić router z wbudowanym modemem LTE. PLAY (w PLUSie z resztą też jest w ofercie) oferuje taki router firmy ZTE MF 28D. Zastanawiam się czy jest to dobry router i czy ma pełną funkcjonalność "klasycznych" routerów? Niestety ZTE to nowy produkt i praktycznie nie ma o nim żadnych informacji użytkowych w necie.

Czy możecie polecić jakiś jeszcze inny router z wbudowanym modemem LTE? Dodam, że obecnie mam klasyczny router (TP-Link 3420) i do niego podłączam modem LTE ale niestety często wywala mi połączenie mimo, że mam dodatkowy aktywny hub dla modemu. Ogólnie takie rozwiązanie mnie już męczy dlatego chętnie bym przesiadł się na router z wbudowanym modemem LTE.

Jest w ogóle coś podobnego na rynku oprócz wspomnianego ZTE, Huawei B593u (i jego następcy B593s-22) oraz AVM FRITZ! 6810 w cenie do 500-600 PLN??

p.s. router musi posiadać gniazda LAN.
Ostatnio zmieniony 2013-11-24, 22:09 przez viper111, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Router WiFi z wbudowanym modemem LTE - co polecicie?

Post autor: Darek.74 »

viper111 pisze:do niego podłączam modem LTE
Jak już masz modem to do tego: http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... ovado+Tiny
I zero problemów. Do tego umowa z operatorem, tańsza i krótsza bez sprzętu. Ja kupiłem z pół roku temu od firmy z najtańszej aukcji, i wszystko ok.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router WiFi z wbudowanym modemem LTE - co polecicie?

Post autor: matek451 »

Potrzebuje ze switchem LAN więc Tiny odpada. Z Dovado jeśli nie potrzebujesz portów gigabitowycn może być DOMA .Dovado dobrze wspólpracuja z modemami LTE. Obawiam się, ze powinieneś kupić wpierw antenę DUAL LTE bo maśz problem z zasięgiem LTE i stąd te problemy ze zrywaniem na dotychczasowym zestawie. O MF28 trudno coś powiedzieć, więcej jest o B-593 lub DWR-921.
ODPOWIEDZ