E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

Witam Kolegów!
Wgrałem nowy dashboard i teraz już klops.Modem pracuje tylko w trybie pamięci i cd.Próbowałem już na 4 róznych komputerach uruchomić instalkę z cd ale nic sie nie dzieje.Zawartośc cd jest taka sama jak na tym zdjęciu (zapożyczone) foto .Nie pamiętam jaką wersję wgrywałem.Nie wiem czy można określić tą wersję po wpisie z pliku arconfig.dat - [PRODUCT_VERSION]
value=22.001.20.00.03
Modem miga na niebiesko ~co 1s.Czy coś można z tym zrobić?
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wibi »

Jeśli ten dashboard jest od twojego modemu (sterowniki) i nie daje się uruchomić to znaczy, ze sterowniki które masz zainstalowane na kompie są te same a dashboard usunąłeś. Musisz wiec odinstalować sterowniki (które zainstalowały się gdy instalowałeś modem) z komputera a wówczas modem ponownie się zainstaluje łącznie ze sterownikami i nowym dashboardem.Modem miga to znaczy, ze czeka na komendę, mozesz też spróbować uruchomić go przez "topnetinfo",popularne TNI
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

Dzięki za chęć pomocy.Niestety nie jest tak łatwo.W systemie nie ma starych sterowników.Sprawdzałem na innych komputerach ten modem i też nie można ruszyć instalki.Jest tak samo a przecież one go "nie znały" .Żaden program w tym i TNI nie widzi modemu bo system go nie widzi.Nie wiem czy w linuxie nie dałoby rady ale się na nim nie znam.Czy w Linuxie można wgrywać nowy dashboard?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wojteks »

Zainstaluj sterowniki ręcznie, jakieś nowe powiedzmy 4.25.11.00 i wtedy sprawdź czy widać modem w systemie (może być jako modem i/lub karta sieciowa, do tego port diagnostyczny).
Nie pomagam na PW!
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

Dzięki wojteks -pomogło.Mogę sie już łączyć ale musiałem zainstalowac MP i stery co podałeś.Pytanie jak teraz wgrać dashboard i czym ,bo instalatory nie wykrywają portu.Powinny chyba być sterowniki fcserial.Z góry przepraszam za banalne być może pytania ale troche się pogubiłem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wojteks »

Direct pisze:Pytanie jak teraz wgrać dashboard i czym
Ja tu nie pomogę.
Nie pomagam na PW!
djdavemix

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: djdavemix »

Jeśli modem działa a dashboard / firmware podczas instalacji nie może wykryć portu, możliwe że urządzenie trzeba "odświeżyć" w menadżerze urządzeń w Windows (opieram się na doświadczeniu w Windws 8.1 x64).
W menadzeże wybieramy opcję automatycznej instalacji sterowników. Z pewnością port modemu powinien być od razu wykryty.

Najnowsze sterowniki do Windows to bodajże 4.25.22.00 bo takie posiadam.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wibi »

@ Direct
Zaglądnij na stronę kol.Lesiolo na chomiku, ma tam wszelkie pliki .iso (dashboardy i sterowniki) Do wiekszości modeli Huawei i ZTE w tym również do 3131,ściagnij co potrzebujesz,rozpakuj i zainstaluj
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

@wibi
Wiem z tej strony ściągałem ale instalator dashboardu nie wykrywa portu
@djdavemix
Nie wiem czy Ciebie właściwie zrozumiałem.Skrót -Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu nie wykrywa nowego urządzenia.
W tej chwili mam 2 porty:
Mobile connect-Application Interface (COM6)
Mobile connect-PC UI Interface (COM7)
djdavemix

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: djdavemix »

Jakby to w prosty sposób opisać...
Miałem przypadek że modem działał ale wgranie np. dashboardu skutkowało że port modemu nie został znaleziony.
W menadżeże po rozwinięciu listy urządzeń przy Huawei był wykrzyknik. Wystarczyło wybrać opcję aktualizuj sterowniki - w systemie były one już zainstalowane ale spowodowało to powtórne poprawne rozpoznanie sprzętu i portów przez system.

Ja mam modem E3276 i tutaj jest on wybredny co do instalatorów. Większość nie działa i zawiesza modem - a jedyny, oryginalny i działający zawiera Mobile Patnera tylko w wersji English którego na chwilę obecną jestem zmuszony używać.

Czasem pomaga chwilowe odpięcie modemu od usb.
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

Nie mam żadnych sterowników z wykrzyknikiem.System nie znajduje nic innego poza tym co opisałem.Wypróbuję różne dashboardy i napiszę czy coś to dało.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: atento »

Odinstaluj ten cały badziew co masz, sciągnij mobilepartnera 23.009.09.01.983, zainstaluj, sprawdzone, dobre z ussd i mozliwością dzwonienia. Jak wolisz nowości, orginalny jest tutaj http://huaweidevice.pl/technical/

Przy firmvare 21.158.00.00.1020.B418 dzieją się dzikie akcje, więc jak je masz to zaktualizuj, na chomiku lesiolo dwa ostatnie działaja bardzo dobrze.

Na ss co dałeś tam sa jakieś smieci z h-link...
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: lesiolo »

Direct pisze:Wypróbuję różne dashboardy
wgrałeś dashboard hilinkowy i będzie problem z powrotem do normalnego
djdavemix pisze:Większość nie działa i zawiesza modem
Sprawdźcie dashboardy:
Polsatu lub Plusa te powinny zrobić swoje bo są na nowym silniku flashera
djdavemix

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: djdavemix »

lesiolo - dashboard z plusa działa. I poprawnie się zainstalował.
Dziękuję.

W innym dziale umieściłem najnowsze uniwersalne firmware do E3276s.

A także najnowsze sterowniki od Huawei:
Version 4.25.22.00
Fix the issue of memory leak in performance test.
Fix the issue of BSOD when loading wwan driver for 005HW product.
note: This version is based on version 4.25.21.00
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

lesiolo - dzięki u mnie też zainstalował się poprawnie.
Teraz w MP mam wypisane -wersja firmware- 21.158.13.03.143
wersja programu 23.009.05.00.69
Zastanawia mnie tylko taki szczegól.Po włożeniu modemu instalują się podstawowe sterowniki do ubsługi pamięci i obrazu cd.Instalacja programu przebiega normalnie.Program instaluje sterowniki i teraz już nie jest tak ciekawie.Nie wiem od czego to zależy ,ale wykrywanie jest jakby "przypadkowe"Wypinałem modem kilkukrotnie i dalej system nie znalazł sterowników do modemu(porty,karta sieciowa itd).Skanowałem w poszukiwaniu zmian sprzętu- też nic.Dopiero po wielu próbach zaskoczył i to nie tylko na jednym kompie ale na drugim też tak było.Czy Koledzy mają podobnie?Może jeszcze coś zmienić?
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wibi »

@Direct
Podałeś "KLASYCZNY" przypadek gdy w kompie masz zainstalowanych kilka innych urządzeń których fizycznie nie ma. Wejdź w Managera Urządzeń i kliknij "pokaż urzadzenia ukryte", mam nadzieję że nie "osiwiejesz" tym co zobaczysz :) .Postaraj się pousuwać te niepotrzebne urządzenia i sterowniki (w rejestrze)a problemy powinny się skończyć.
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

@wibi
Nie gniewaj się ale wszystko to co piszesz znam już dawno.Wierz mi że komendy typu ..show nonpresent devices czy program usbdeview znam i używam na co dzień.Problem leży gdzie indziej.Moim zdaniem coś jest nie tak z wykrywaniem tego modemu przez windows a właściwie w instalacji sterowników modemu jako karta sieciowa.modem i portów.Owszem wszystko się poinstalowało ale po wielu próbach.Nawet na kompie na którym nie było wcześniej prób instalowania.Jeżeli ktoś ma ten sprzęt to niech napisze jaki duet u niego się sprawdza-firmware i dashboard.Nie wykluczam też że z moim modemem może byc cos nie tak.
djdavemix

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: djdavemix »

Nie wiem czy ta aplikacja pomoże rozwiązać jakikolwiek problem - ze względu na bardzo ubogie opcje ale Huawei daje możliwość "znalezienia" problemów z modemami USB za pomocą Huawei Mobile Doctor.
ODPOWIEDZ