E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: wibi »

@Direct
Podałeś "KLASYCZNY" przypadek gdy w kompie masz zainstalowanych kilka innych urządzeń których fizycznie nie ma. Wejdź w Managera Urządzeń i kliknij "pokaż urzadzenia ukryte", mam nadzieję że nie "osiwiejesz" tym co zobaczysz :) .Postaraj się pousuwać te niepotrzebne urządzenia i sterowniki (w rejestrze)a problemy powinny się skończyć.
Direct
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-11-29, 19:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: Direct »

@wibi
Nie gniewaj się ale wszystko to co piszesz znam już dawno.Wierz mi że komendy typu ..show nonpresent devices czy program usbdeview znam i używam na co dzień.Problem leży gdzie indziej.Moim zdaniem coś jest nie tak z wykrywaniem tego modemu przez windows a właściwie w instalacji sterowników modemu jako karta sieciowa.modem i portów.Owszem wszystko się poinstalowało ale po wielu próbach.Nawet na kompie na którym nie było wcześniej prób instalowania.Jeżeli ktoś ma ten sprzęt to niech napisze jaki duet u niego się sprawdza-firmware i dashboard.Nie wykluczam też że z moim modemem może byc cos nie tak.
djdavemix

Re: E3131 s-2 nowy dashboard i kłopoty

Post autor: djdavemix »

Nie wiem czy ta aplikacja pomoże rozwiązać jakikolwiek problem - ze względu na bardzo ubogie opcje ale Huawei daje możliwość "znalezienia" problemów z modemami USB za pomocą Huawei Mobile Doctor.
ODPOWIEDZ