Aero 2 i e367 ping

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Aero 2 i e367 ping

Post autor: cholmar »

Witam.
Mam pewien problem z w/w zestawem.
Przy sygnale około 93% HSPA+ mam często brak pingu (upłynął limit czasu żądania)a jak pingi lecą to z kiepskim czasem około 2000.
nieraz są około 100 i poniżej.
Czy też Wam to tak działa?
na WCDMA lepiej pinguje 90% pingów jest około 300 ms (poprawiłem)
na HSPA+ poniżej 50 %.
czy można ten modem zmusić na tylko WCDMA? a to już rozumiem.
pozdrawiam

Na hspa pingi są szybsze jesli są- ale rzadko to się im zdaża < 50% zazwyczaj

sygnał na poziomie - 91 dBm
Zazwyczaj zaczyna lepiej działać po około 40 minutach połączenia trafia więcej pingów.
Czy ta usługa Wam też tak działa?

ping -t 8.8.8.8 pingi około około 200-300 ms dziś ogólnie działa trochę lepiej. stronki szybciej się otwierają 97 % pingów trafia.
Dziwna ta usługa nieraz działa extra a nieraz w ogóle.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 16:45 przez cholmar, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: wojteks »

cholmar pisze:90% pingów jest około 300 m/s
Metrów na sekundę? To jednostka prędkości, ping wyrażamy w milisekundach.
cholmar pisze:czy można ten modem zmusić na tylko WCDMA?
Nie, tym steruje sieć, WCDMA=UMTS a HSPA+ to wyższa technologia połączenia, pingi powinny być niższe niż w UMTS.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: ra-v »

Odpal w tle pingi przez polecenie

Kod: Zaznacz cały

ping -t 8.8.8.8
W tym czasie korzystaj trochę z neta i zobacz czy w czasie bezczynności nadal są tak wysokie.
Ja opisywałem podobny problem w tym wątku. Dotyczył on sieci Plus, ale widzę, że na Aero2 muszę podobnie robić. Trochę to bez sensu ta zmiana wprowadzona przez operatora (na pewno przez niego, bo wcześniej było normalnie).
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze:Trochę to bez sensu ta zmiana wprowadzona przez operatora (na pewno przez niego, bo wcześniej było normalnie).
Niestety operator dąży do zmniejszenia obciążenia sieci oraz urządzeń w niej pracujących. W trybie UMTS urządzenia sieciowe są po prostu mniej obciążone niż w HDSPA i wyżej. Sieci są coraz bardziej obciążone i operator chce częściowo to zniwelować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: ra-v »

W ten sposób dobija je jeszcze bardziej. Bo ja (my) i tak będziemy za wszelką cenę utrzymywać HSDPA wzwyż.
Sam się dziwię dlaczego na nadajnikach Aero2 i Plus zrobiono to praktycznie jednocześnie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze:W ten sposób dobija je jeszcze bardziej. Bo ja (my) i tak będziemy za wszelką cenę utrzymywać HSDPA wzwyż.
Racja, ale zawsze taki stały ping można będąc złośliwym uznać za DDOS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: atento »

LOL nie ma takiej opcji nawet jak bys właczyl maxymalna wielkośc pakietu, co najwyżej zatkasz modemowe połączenie kalkulatora z 83r gdy HDD były wielkości szafy chłodniczej.


Ostatniomi gimbaza pruła mi na ts3 1,5G/bs i nawet nikogo nie wyrzuciło :) koszt firewwala z vps 39zl :) ataki do 1G/bs nawet na wykresie takiego pingania by nie było


Wracając do tematu, używam plusa od dawien dawna i działa dobrze, nie widzę żadnych anomali z pingiem. Jedynie popoludniami są skoki przez przeciążenie sieci operatora.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: YaHooo »

atento pisze:LOL nie ma takiej opcji nawet jak bys właczyl maxymalna wielkośc pakietu,
Zrozum różnicę między DOS a DDOS. Co więcej samymi pingami można wysycić łącze 20mbps bez problemów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: ra-v »

Pingami ani DOSa ani DDOSa raczej się nie zrobi. Poza tym sieć raczej nie ma zabezpieczeń na takie "ataki", a jedynie serwery docelowe, przynajmniej w teorii.
Wracając do tematu, używam plusa od dawien dawna i działa dobrze, nie widzę żadnych anomali z pingiem. Jedynie popoludniami są skoki przez przeciążenie sieci operatora.
Plus i Aero2 pewnie chodzą na jednej strukturze. W końcu nie bez powodu Plusem da się zalogować do Aero2. U mnie da się zalogować Aero2 do nadajnika Aero2, lub Plusem do nadajnika Plus lub Aero2.
Albo w moim regionie tak musieli ustawić, albo jest to globalnie, tylko z jakiegoś powodu nie odczuwasz problemu.

Gdybyś odpalił internet bez usług w tle, odczekał chwilę, po chwili wpisał ping -t 8.8.8.8, następnie próboał np. połączyć się z FTP, SSH to by było wyraźnie widać skok pinga, a potem spadek do wartości teoretycznie najniższych.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze:Pingami ani DOSa ani DDOSa raczej się nie zrobi.
A to niby czemu :zdziwko: Teoretycznie jest to możliwe. Ale to już temat długi jak rzeka.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: Aero 2 i e367 ping

Post autor: cholmar »

Moje aero już się rozbujało.
Działa bardzo dobrze.
łączy się od razu i nie zrywa .
ping na wp mam około 60-70 ms
dziękuje
ODPOWIEDZ