Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zetakpowiem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-20, 17:33
Lokalizacja: z Honolulu

Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Post autor: zetakpowiem »

Witam,

Od razu przejdę do rzeczy. Od jakiegoś czasu mam internet mobilny z Play z modemem Huawei E3131 (nazwę go 'pierwszy') kupiony w salonie Play(więc pewnie jakoś poblokowany). Potrzebuję aby na drugim takim samym modemie (kupionym w zwykłym sklepie ale modem ma też logo Play - na potrzeby postu 'drugi') działał mi internet z Aero2. Problem tkwi w tym, że gdy podłączam drugi modem z kartą Aero2 to nie otwiera mi się żadne okno instalacyjne tylko to samo okno, które wyskakuje po włożeniu 'pierwszego' modemu z Playa, oczywiście po naciśnięciu 'Połącz' wyskakuje komunikat, że nie można się połączyć bez rejestracji w sieci.

Dodam, że dioda w drugim modemie z kartą Aero miga dwa razy na zielono w jednosekundowych odstępach czasu. Co zrobić, żeby komputer rozpoznał kartę i łączył się za jej pomocą z internetem?
Co zrobić abym mogła łączyć się naprzemiennie z internetem Playa i Aero2 za pomocą dwóch różnych modemów. Jakiś program?
Jeśli przy wkładaniu drugiego modemu pokazuje się okno takie samo jak przy pierwszym, to znaczy, że mają te same sterowniki - co zrobić, żeby komputer rozróżnił karty jakie siedzą w środku?
Mam windowsa 8 jeśli taka informacja będzie przydatna.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Post autor: krystianb »

zetakpowiem pisze:Dodam, że dioda w drugim modemie z kartą Aero2 miga dwa razy na zielono w jednosekundowych odstępach czasu.
Prawdopodobnie nie jesteś w zasięgu działania aero2. Modem kupiony w salonie play nie ma żadnych blokad niczym nie różni się od tego ze zwykłego sklepu.
Możesz jeszcze dla pewności przełożyć kartę aero do drugiego modemu.

Z logowaniem do sieci ani sterowniki ani system nie mają nic wspólnego.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dexter18

Re: Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Post autor: dexter18 »

Sprawdź sobie w topnetinfo czy masz odblokowane pasmo UMTS900/U900. Podaj lokalizację sprawdzimy jak daleko jest do BTS'a.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Post autor: matek451 »

Jest z Honolulu tam BDI Aero2 nie ma zasięgu.
dexter18

Re: Huawei E3131 x 2 jak to połączyć?

Post autor: dexter18 »

matek451 pisze:Jest z Honolulu tam BDI Aero2 nie ma zasięgu.
:hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Fakt, nie zauważyłem. Jak się rejestrują to chociaż mogli by podawać, miejscowość przecież nikt nie będzie go ścigał :].
ODPOWIEDZ