E372 ciekawy przypadek

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

E372 ciekawy przypadek

Post autor: michcio123 »

Witam!
Opiszę tu ciekawą rzecz jaka mnie spotkała podczas uzytkowania modemu E372 i anteny panelowej Cybertecha 17dbi 2100mhz. Do tej pory zestaw sprował się znakomicie ale dwa dni temu wraz z nadejściem mrozu i wzrostu siły sygnału stało się coś ciekawego. Modem w trybie 3G z kartą Orange przestał się logować do bts-a pomimo sygnału na poziomie 81-79dbm gdzie wczesńiej pomimo słabszego sygnału nie było problemów z logowaniem. Modem również bez problemu logował sie do gsm900 jak i 1800.

Po odłączeniu anteny od modemu pomimo spadku sygnału do 90-93dbm modem logował sie do node b pomyślałem ze moze cos ze złączem w modemie bądż anteną ale postanowiłem sprawdzić jeszcze na karcie tmobile w końcu to ten sam node b(Networks) no i modem łączył sie zarówno z podłączoną antena jak i bez z tą róznicą że z anteną był troszkę słabszy sygnał w porównaniu do Orange 85-87dbm. Stwierdziłem że jeśli sygnał przekroczy 81dbm modem sie nie zaloguje do sieci a jesli mu to sie uda to przy próbie połaczenia następuje wylogowanie. Dzieje sie tak tylko w trybie 3G 2100mhz.

Postanowiłem pogrzebać w pliku NV items i przestawić parametr odpowiedzialny za siłę sygnału po tej czynności siła sygnału na antenie spadła z 81-79dbm do 83-85dbm ale modem zaczął się łączyć z node b. Ciekaw jestem dlaczego tak sie dzieje.
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
dexter18

Re: E372 ciekawy przypadek

Post autor: dexter18 »

U mnie gdy zaczęła się zima i mróz znikł u900 :szok: .
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: E372 ciekawy przypadek

Post autor: Mikele »

dexter18 pisze:U mnie gdy zaczęła się zima i mróz znikł u900 :szok: .
Właśnie u mnie dzieje się to samo z u900 :facepalm:

Od wtorku jak pojawiły się większe mrozy, nagle sygnał spadł ze -78dBm do -109 dBm :szok:

Na początku myślałem że uwalił się konektor albo styk antenowy przy modemie,
ale to nie możliwe bo nikt sprzętu nie rusza - jest w takim miejscu że nie ma takiej możliwości.
Sprawdziłem antenę, jest nie tknięta jak i kabel.
Później myślę sobie pewnie coś grzebią na BTS, albo awaria.

Teraz widzę że to nie tylko u mnie takie rzeczy się dzieją :hyhy:

Czyżby mróz tak źle wpływał na odbiór U900 lub na BTSy (zasilanie)? :zdziwko:
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: E372 ciekawy przypadek

Post autor: michcio123 »

Według mojej wiedzy powinno byc odwrotnie i w moim przypadku na u2100 tak jest mróz to suche powietrze przez co lepsza propagacja fali.
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
dexter18

Re: E372 ciekawy przypadek

Post autor: dexter18 »

Gdy była zima na u2100 zasięg był jeszcze większy z 97 dBm nawet 93. Nie wiem co się dzieje, antena wygląda również na nie naruszoną testowy modem na karcie plusa. Sygnał na EDGE na poziomie -51 dBm czyli antena ok. A telefon jak złapie to za chwilę zerwie.
ODPOWIEDZ