E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam

Modemik mam już kilka miesięcy, ciągle na win 8/8.1 i co jakiś czas czasem raz dziennie czasem 2 a czasem spokój kilka dni wariuje.

Używam TNI + wbudowanej w modem Play Aplikacji - i po jakimś czasie pisze że jest połączone i na TNI i na Play a stronki się nie wyświetlają więc się rozłączam (trwa nawet 30sek) przełączam program na drugi i lipa nie widzi modemu, ani TNI ani Play nie widzi modemu, dopiero jak fizycznie wyciągnę wtyczkę i włożę śmiga elegancko.

Ktoś tak miał ! ew. może wina sterów ?mam ver. 2.6.2.3105

może ktoś coś doradzi, zmiana portu nic nie dała ;( a ostatnio obiawy chyba się nasilają !
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

sokoleokoo2 pisze:Używam TNI + wbudowanej w modem Play Aplikacji
Albo jedno albo drugie
Odinstaluj wszystko i wyczyść pozostałości Zainstaluj najnowsze stery i tylko jedną aplikację do łączenia się z netem i wtedy sprawdź czy problem występuje

[ Dodano: 2014-02-06, 22:08 ]
sokoleokoo2 pisze:ver. 2.6.2.3105
Są już 4.25.11.00 http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/Sterowniki
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Dzięki za odp.

Próbuje instalować ten modem, ręcznie i dalej widzi go jako sterownik z 2012 ! czy to tak ma być !

Czy walczyć dalej aż będzie 2014/6xx ? lub reinstalacja ?

jest tak jak by do 3131 max to 2.6.2.3 a numer paczki to 6.x

Obrazek
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

Próbuje instalować ten modem, ręcznie
Modem sam się zainstaluje po poprawnym wgraniu sterowników
sokoleokoo2 pisze:dalej widzi go jako sterownik
Kto go widzi jako sterownik? Coś ci się pojęcia pomyliły
sokoleokoo2 pisze:Czy walczyć dalej
Najpierw zrób to co wcześniej pisałem tylko nie instaluj niczego z autostartu modemu
W razie problemów możesz też zaktualizować FW do najnowszego
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: lesiolo »

sokoleokoo2 pisze:Czy walczyć dalej aż będzie 2014/6xx ? lub reinstalacja ?
Kolego nie używaj jednocześnie TNI i MP programy po zamknięciu nie zawsze zwalniają port modemu a i sam Windows tez go potrafi zająć.
a co do sterowników nie będziesz miał daty 2014 bo 4.25.22.00 maja datę
06/28/2013,2.6.2.3151
03/02/2013,2.6.2.3143 (w dobrym sterowniku nie zmienia się data)
Do win8 najlepiej używać MP 23xx np: 23.009.09.01.983
Jedną z możliwości jest tez uszkodzenie wtyku USB w modemie.
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Andrzejz78 pisze:Kto go widzi jako sterownik? Coś ci się pojęcia pomyliły
Przepraszam, pisałem na szybko, po instalacji dalej widzi go jako sterownik z 2012, więc pewnie coś mam powalone :cry:
lesiolo pisze:Kolego nie używaj jednocześnie TNI i MP
Tak wiem, zresztą jednocześnie się nie da, więc to nie problem.

Pewni to wina sterownika, jak uda się podmienić sterownik i zmieni się numerek to dam znać !
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

sokoleokoo2 pisze:sterownik z 2012
Nie patrz na pojedynczy sterownik ani na jego datę bo to nic Ci nie da Zainstaluj najwyższą wersję całego kompletu sterowników
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Andrzejz78 pisze:Nie patrz na pojedynczy sterownik ani na jego datę bo to nic Ci nie da Zainstaluj najwyższą wersję całego kompletu sterowników
Tak tak zainstalowałem od kolegi Andrzejz78

screen jak wyżej ! czyli 2012 i nr 2623129 rzekomo najnowszy jaki był w pace i innego nie chce zainstalować widocznie taki jest najnowszy !
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

sokoleokoo2 pisze:od kolegi Andrzejz78
Na pewno nie ode mnie ;)
sokoleokoo2 pisze:rzekomo najnowszy jaki był w pace i innego nie chce zainstalować widocznie taki jest najnowszy
Widocznie ten jest dobry i nie potrzebna modyfikacja

Problem pozostał?
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Andrzejz78 pisze:Problem pozostał?
Już chciałem napisać że ok, ale znów się to stało, być może zbieg okoliczności. Jeszcze testuję, ale nie wiem czy czasem TTTM.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: wibi »

sokoleokoo2 pisze: Już chciałem napisać że ok, ale znów się to stało, być może zbieg okoliczności. Jeszcze testuję, ale nie wiem czy czasem TTTM.
Kol.Andrzejz78 napisał ci w pierwszej odpowiedzi żebyś ODINSTALOWAŁ wszystkie sterowniki jakie wcześniej instalowałeś (do modemów). Gdy tego nie zrobiłeś bardzo dokładnie, to żadna instalacja nowszych sterowników nic nie da i problem nie zostanie rozwiązany
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam koledzy, chyba doszedłem z tym do ladu, ale obawiam się ze to nie wina sterowników ani modemu.

Na wszelki wypadek 1 tydzień używałem tylko MP z pakietu Playa z modemu do łączenie, nigdy nic się nie dział, zero problemów, co więcej średni transfer doszedł w końcu do 4MB (czasami ale jest), mówie może zbieg okoliczności lub coś, więc pół nast. tyg. też tylko MP od Play. Zero problemów.

Aż przełączyłem na TNI - dramat, transfery niższe, dłużej się łączy (wcześnie w ogóle o tym nie pomyślałem) co gorsze już po godzinie pracy modem się zawiesił.

Tradycyjnie odłączenie, kasacja plików z katalogu TNI, odpalenie od nowa na domyślnych ustawieniach + poziom sygnału + błędy 962 i po 2h znów modem zawieszany.

Wygląda na to że mój modem nie chce współpracować z TNI i chyba tu jest pies pogrzebany ...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

Wygląda na to że mój modem nie chce współpracować z TNI i chyba tu jest pies pogrzebany ...
Jeśli już to by po prostu się nie połączył. Chyba, że MP łączy się po NDIS, a TNI w trybie RAS. Warto to sprawdzić. Bo ogólnie to sposób łączenia się nie ma nic do osiągów oraz stabilności modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

YaHooo pisze:Bo ogólnie to sposób łączenia się nie ma nic do osiągów oraz stabilności modemu.
Też tak mi się wydaje ... ale coś jest nie halo, ogólnie obserwuję i na i MP śmiga super ! a TNI coś głupieje co dziwne nigdy tak nie było.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

sokoleokoo2 pisze:TNI coś głupieje
Czasami zdarza się tak gdy jakiś inny manager jest jeszcze zainstalowany na kompie
Najlepiej wywal MP i wyczyść pozostałości po nim i wtedy spróbuj na samym TNI
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

sokoleokoo2 pisze:TNI coś głupieje co dziwne nigdy tak nie było.
A może po prostu TNI ma problem w komunikacji AT z modemem, albo on odpowiada jakoś niestandardowo.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: atento »

Przy w8/8.1 nie potrzeba nic, wkłada sie modem e3131 w gniazdo, instaluja się sterowniki, na zakładce po prawej w właściwościach wklepujemy APN i tyle ;p Standardowo łaczy sie poprzez NDIS i nie lubi RAS. Nie wolno używać jednoczesnie np. menadzera i łaczyć z wbudowanego w windowsa menadzera połączen. Używaj jednej aplikacji i będzie po problemie, w tni jesli chcesz używać połaczenia nie będzie działać NDIS więc musisz zrobić nowy punkt dostępowy w samym tni lub mobile partnerem w trybie RAS. Te akcje co opisujesz dzieją sie gdy kombinuje sie z połaczeniami i są zle skonfigurowane do tego aktywne ze dwa menadzery np. z windowsa próbowałes połaczyć NDIS i właczałeś mobile partnera gdzie masz RAS itp. np. w tni chciałe połaczyć punkt skonfigurowany NDIS jako RAS :D troche pokretne, cieżko zrozumiałe wieć prosciej zrób nowe połaczenie i nie uzywaj innych programów, tylko jednego

Windows obsluguje połączenia w NDIS standardowo i domyslnie, oraz osobno jesli zrobisz RAS.
Mobile partner Podobnie z tym, że RAS to domyslny tryb, natomiast NDIS jak zmienisz recznie.
TNI tylko RAS i nie ma szans uruchomić połączenia w trybie NDIS (z modemem e3131) oraz nie włączasz TNI gdy masz aktywnego mobile partnera.

Z moich testów wynika, że nie ma różnicy w predkości i jakości internetu miedzy tymi trybami, NDIS jest dla mnie ciut lepszy, szybciej łaczy i nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania które smieci słabsze systemy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

atento pisze:Z moich testów wynika, że nie ma różnicy w predkości i jakości internetu miedzy tymi trybami, NDIS jest dla mnie ciut lepszy, szybciej łaczy i nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania które smieci słabsze systemy.
Ja tylko dodam, że na początku w przypadku Optionów była taka różnica. To było nawet zaznaczone w pliku readme sterowników. Ale w przypadku Huawei raczej takiej sytuacji nie ma miejsca.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: wibi »

sokoleokoo2 pisze:... a TNI coś głupieje co dziwne nigdy tak nie było.
Czy wiesz ile lat liczy sobie TNI? A wiesz ile modeli i marek modemów od tego czasu pojawiło się na rynku? TNI to dobry program ale nie na obecne czasy, gdzie nowy modem najpierw jest inicjowany dedykowanym Managerem.Gdyby TNI mógł obsłużyć wszystkie dostępne typy modemów i je zainicjować to było by to zapisane w księdze Guinessa. Wywal TNI i używaj wyłącznie Managera przeznaczonego do Twojego modemu.Każdy Manager połączeń, nawet nie uruchomiony, uruchamia swoje "zasoby" w momencie startu sytemu,zajmuje część pamieci,czasami port i drivery czekając na Twoje klikniecie by go uruchomić. To wszystko powoduje, że gdy są dwa Managery zainstalowane to mimo, że korzystasz z jednego, drugi w tym najnormalniej "przeszkadza"
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

wibi pisze:Gdyby TNI mógł obsłużyć wszystkie dostępne typy modemów
TNI obsługuje większość popularnych modemów więc nie jest tak źle z nim
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: wibi »

Andrzejz78 pisze:...TNI obsługuje większość popularnych modemów więc nie jest tak źle z nim
Nie powiedziałem, ze jest źle lub zły a jedynie, że czasy i urządzenia się zmieniły.Nie wszystkie "modemy" działają w trybie RAS bo nowe, w nowych technologiach, od trybu modemu odchodzą i działają jako karty sieciowe. Na dodatek, główni producenci (Huawei i ZTE) prócz podstawowych komend, pozostałe służące inicjacji procesów mają inne. TNI najlepiej radzi sobie z modemami Huawei przy czym nie wiem jak to jest w przypadku modemów "+DC", czy potrafi zainicjować modem aby pracował w trybie dual channel odpowiednio efektywnie ? Robiłem próby na kilku nowych modelach ZTE i przyznam, że najlepiej działały wtedy kiedy były inicjowane i uruchamiane oryginalnym Managerem-oczywiście zmieniąjac modem z kompa wywalałem wszystkie sterowniki i Managery gdyż tylko wtedy działały prawidłowo. Z TNI bywało różnie a nawet tak, że TNI w ogóle nie potrafił wykryć modemu nie mówiąc już o połączeniu.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Andrzejz78 »

wibi pisze:przy czym nie wiem jak to jest w przypadku modemów "+DC", czy potrafi zainicjować modem aby pracował w trybie dual channel odpowiednio efektywnie
TNI idealnie radzi sobie z połączeniem w DC choć menadżer nie ma tu nic do gadania
wibi pisze:Robiłem próby na kilku nowych modelach ZTE
ZTE nie są tak popularne jak Huawei a o tych drugich pisałem wcześniej
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

wibi pisze:Z TNI bywało różnie a nawet tak, że TNI w ogóle nie potrafił wykryć modemu nie mówiąc już o połączeniu.
Niestety producenci czasem specjalnie wymuszają używanie oryginalnego oprogramowania poprzez konieczność specjalnej inicjacji modemu. Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam,

Szanowni koledzy, obserwowalem zachowanie ... obu programów, jednakże nie połączyliśmy zachowania systemu + kont użytkowników + przeglądarek ...

Ze względu na moją zapobiegawczośc mam kilka kont + kilka przeglądarek + jako 1 głowną z zakłądkami co jakiś cas exp/imp = OPERA.

TAK OPERA, ze względu na to że dziadostwo nie ma nawet wbudowanej opcji exportu ulubionych/zakładak tylko jest opcja importu ?nie wiadomo czego ---- imort=kopiowanie plików.

Reasumując odkryłem ogólne spowolnienie kompa i internetu spowodowngo przejściem miedzy operą 18-20 i to ona wplywa na wydajność sieci, systemu i diabli wiedzą czego jeszcze (win8.1) co gorsza w ostateczności włączenie na dowolnym konice OPERY= brak netu/dramatyczne zwolnienie systemu = w menadż. zadań 198547858 wątków w zadaniu opera co kolwiek to znaczy.

PO RĘCZNEJ kasacji/reg/odinst/skanie itd... problem znikł.

[ Dodano: 2014-03-29, 22:46 ]
W skrócie, wiem że to dziwne...

Śmigam na ff i seamonkey jest ok... az postanawiam odpalić opere...

najpierw wgrywa sie wgrywa... później coś się pojawia i nagle internet jest wolniejszy to faza 1

później problem z odł/wł modem faza 2

Faza 3 jest taka że po wł opery już nic nie pomaga tylko fiz. reset ... wszystko działa do czasu wł. opery

PS. dla nie wiedzących OPERA=CHROM


NIE MAM POJĘCIA w jaki sposób CHROM/OPERA wpływa no soft/hw JAKO ZU (nie admin)ale faktem jest że system głupieje/mocy brakuje/ poł.inter. oszalały a na końcu przeładowanie ster. już nic nie dawało.

A że miałem 7/8 ... ubuntu + te same zakła/opere to sami sobie dośpiewajcie (plus taki że linuks to tak sam kaszan jak windows)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

sokoleokoo2 być może po prostu to wina tego, że przeglądarka zamula system. Ale to bardzo dziwne. Bo z tego co wiem to przeglądarka nie może zawiesić modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Właśnie sam aż za głowę się łapałem ... oco biegało... wsystkie konta miałem z tymi samymi danymi opery/z plikami z appdata/local/roaming bo nie ma innej możliwości exportu/importu z opery i do opery ... więc dopiero się jorgłem jak założyłem inne konto i nie przenosiłem danych.

Ogólnie wiesz win8/81 jest jakieś 30-40% szybsze od 7ki a tu nagle zonk...

Reasumując teraz jest gitara, transfery wróciły system win8 znów szybszy od linuksa ;)

Aha załuważyłem że jak opera się łączyła to na dole w lewym dolnym rogu pojawiał się napis PROXY - wiadomo, z tym że zakładka ustawień Proxy była pusta.

Mogło też być tak że dziad zlapał jakiegoś wirusa nic nie jest wykluczone z tym że wtedy na linuksie nie było by też takich problemów ...

Sam do tej pory nie mam pojęcia dlaczego
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: YaHooo »

sokoleokoo2 pisze: Sam do tej pory nie mam pojęcia dlaczego
Bez głębszego rozpoznania sytuacji można tylko sobie gdybać ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: sokoleokoo2 »

Uszanowanie,

Koledzy po 2 tyg. od wywalenia Opery spokój, modem działa, nic się nie dziej, spokój. Co więcej Opera w między czasie wypuściła 2 poprawki ... ciekawe.

Reasumując na stałe została przeglądarka firefox + SRWiron + teraz midori

Wracam też do IE, mocno nie doceniana przeglądarka i chyba jedyna która nas nie śledzi ... bo jak czytam że 95% zysków fundacji FF to Google, płakać się chce.

Ps. Seamonkey dziś to już nie wiem co to, wolne, wredne,zawiesza się i po prostu na 2 rdzienach nie mam mocy... co ci Panowie z tym zrobili.

PS2. Załóżmy osobny dział przglądarki ?
Ostatnio zmieniony 2014-04-12, 06:36 przez sokoleokoo2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: E3131 wyłącza się sam i wymaga wyjęcia z gniazda - win8

Post autor: Jo_gurt »

sokoleokoo2 pisze:PS2. Załóżmy osobny dział przglądarki ?
Ryzykowne, bardzo osobisty temat :P
ODPOWIEDZ