Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
franekdolas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-06, 23:40
Lokalizacja: net

Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Post autor: franekdolas »

Kupiłem ten modem niedawno (używka). Parę dni chodził normalnie, aż do wczoraj gdy stroni zaczęły się strasznie wolno wczytywać i transfer nie przekraczac 10 kb/s? Sieć jest. Sprawdzałem innym modemem, który normalnie pracuje. W czym tkwi problem?
dexter18

Re: Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Post autor: dexter18 »

franekdolas pisze:Kupiłem ten modem niedawno (używka). Parę dni chodził normalnie, aż do wczoraj gdy stroni zaczęły się strasznie wolno wczytywać i transfer nie przekraczac 10 kb/s? Sieć jest. Sprawdzałem innym modemem, który normalnie pracuje. W czym tkwi problem?
Prawdopodobnie skończył Ci się limit. Większość operatorów tnie do 16 kb/s.
franekdolas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-06, 23:40
Lokalizacja: net

Re: Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Post autor: franekdolas »

Gdyby mi się limit wyczerpał to nie pisałbym tego posta. To jest 1 rzecz, którą sprawdziłem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Post autor: matek451 »

Ten router jest sprzedawany na All... . podejrzewam, że sprzedawca kupił go ze zwrotów reklamacyjnych z sieci Telnor za grosze a teraz sprzedaje za 300-400 zł. Ten router sprawiał problemy,został zastąpiony E-5776. Nigdy nie był oferowany przez polskich operatorów, pewnie brak jego serwisu. reklamuj u sprzedawcy albo do elektrośmieci. Ile jeszcze osób da się nabrać na modemy/routery z innych sieci niż polskie o niewiadomym pochodzeniu. Chyba,ze lubią ruską ruletkę.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei e589 - niska prędkość transferu - do 10kb/s (HSPA+)

Post autor: lesiolo »

franekdolas pisze:Sieć jest. Sprawdzałem innym modemem, który normalnie pracuje
Wgraj mu inne firmware, może mu pomoże
Pamiętaj o wygenerowaniu flash kodu.

Tu ostrzeżenie, że przy wgrywaniu firmware istnieje ryzyko że może uszkodzić się modem
ODPOWIEDZ