problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Witam
Szukam po internecie już od ponad dwóch tygodni mam taki problem gdy wkładam modem ZTE MF 636 to nie czyta karty sim /dioda świeci na żółto/ kilkakrotne wyjęcie z portu USB i włożenie z powrotem uruchamia aplikację i modem działa poprawnie i można wtedy korzystać z internetu. Byłem w Plusie to stwierdzono, że to modem, kupiłem drugi ZTE 631 i jest ten sam problem. Gdy po załadowaniu aplikacji manage iplus 2.2 próbuję się połączyć to wyświetla się komunikat sprawdź kartę sim w modemie a karta jest włożona do modemu.
Mam system windows7 64-bit i korzystam z iplusa od kilku lat bez większych problemów.
Może ktoś ma pomysł co to za przyczyna? Podejrzewam, że coś się może przestawiło w ustawieniach ale ja się na tym zupełnie nie znam.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: kmy »

Jak nie czyta karty SIM na dwóch modemach to wymień kartę
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Problem z karta lub ustawieniem

Post autor: luidor »

Byłem w Plusie i twierdzą, że karta jest sprawna a wina leży po stronie modemu. A może to jakieś ustawienia w komputerze.

[ Dodano: 2014-02-22, 16:45 ]
Źle się wyraziłem modem kartę czyta tylko nie można nawiązać połączenia z siecią Plusa. Trzeba kilkakrotnie wkładać modem zanim "załapie" zasięg.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

W zasięgu jakiego BTS-a jesteś w Plusie? Na terenach pozamiejskich Plus korzysta z sieci UMTS900Aero2, w miastach z UMTS2100Plusa. Zarówno MF636 jak i MF631 nie obsługują zasadniczo UMTS900. Jeśli jesteś w zasięgu UMTS900 Aero2 to nie skorzystasz z 3G w Plusie. Czym kierowałeś się kupując drugi modem i to na dodatek słaby Mf631? skąd jesteś, bo to istotne. Jakie jest pochodzenie modemów?
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Do tej pory nie było żadnych problemów z zasięgiem. Tutaj nie znaczenia jaki BTS i jaki modem. Problemem jest to że trzeba kilkakrotnie wkładać modem do laptopa aby połączyć się ze siecią Plusa. Albo to jest jakaś błędna konfiguracja w win7 lub karta sim może jest częściowo uszkodzona. Pierwszy modem został zakupiony kilka lat temu drugi kilka dni temu i na obydwu jest to samo czyli kłopot z połączeniem do sieci plus. Mapa zasięgu plusa poza lte są wszystkie zakresy, chociaż odbiera tylko EDGE 3-5 kresek.
Plus ma BTS GSM900 a AERO2 UMT900
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Sam odpowiedziałeś sobie co do zasięgu. Odbiera tylko EDGE. Mapy Plusa maja charakter orientacyjny, dotyczą zasięgu na zewnątrz. Widzę, że jesteś lepszym fachowcem ode mnie skoro twierdzisz, że nie ma znaczenia BTS czy modem :facepalm: Przeczysz sam sobie pisząc o zasięgu UMTS900 Aero2, z którego twój modem prawdopodobnie nie może korzystać nie posiadając UMTS900. Jesteś kolejna osoba, której trudno pomóc nie znając lokalizacji. Modem MF636 z Plusa sprzed kilku lat na pewno nie obsługuje UMTS900, podobnie jak ten nie wiadomo po co kupiony MF631.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: kordirko »

W takim razie pozostaje chyba tylko wymienić kartę odpłatnie jeśli nie chcą uznać jej za uszkodzoną.
W cenniku: http://internet.plus.pl/documents/59602 ... ac2f7ca71e
jest pozycja:
Wymiana karty aktywacyjnej (SIM) w przypadku uszkodzenia, kradzieży, utraty lub zablokowania
61,50 zł – opłata jednorazowa
Swoją drogą drogo sobie w tym Plusie liczą, w Orange wymiana karty kosztuje 25 zł.
Ale chyba wyjdzie taniej niż kupno kolejnego modemu ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: wojteks »

kordirko pisze:kosztuje 25 zł
A w Play za darmo więc to argument bez znaczenia i bez związku z tematem.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Karta łączy w EDGE więc tutaj nie dopatrywałbym się problemu, zanim wyda ponad 60 zł na nową kartę lepiej sprawdzić na pewnym modemie z UMTS900. Może ktoś znajomy ma i pożyczy. To standardowe postępowanie pozwalające znaleźć przyczynę. Brak zasięgu jest w większości przypadków powodem problemów, wszak to internet mobilny.
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Nie jestem jakimś fachowcem od internetu mobilnego ale stwierdzenie /bez sprawdzenia czy przypadkiem jakieś ustawienia w moim systemie nie zostały zmienione/, że kup Pan se nowy modem są raczej nie na miejscu, jak również nie można pomóc bo jakie znaczenie ma dla mnie jakiś BTS /zresztą podałem wynik jaki znalazłem na mapie/. To czy odbiera takie czy inne pasmo jest bez znaczenia ważne by działało. Za jakieś dwa miesiące kończy mi się umowa w Plusie i chyba się pożegnam się z tym operatorem. O odpłatności za kartę to wiem i za duplikat jest pobierana opłata chociaż nie powinna.
Sądziłem, że ktoś tutaj będzie na tyle uprzejmy, że napisze coś konkretnego do tego mojego przypadku.
Za wszystkie porady dziękuję.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: wojteks »

luidor pisze:To czy odbiera takie czy inne pasmo jest bez znaczenia ważne by działało.
Skoro wiesz lepiej to po co pytasz. A kupowanie zabytkowych modemów to tylko strata pieniędzy.
Nie pomagam na PW!
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

wojteks pisze:Skoro wiesz lepiej to po co pytasz. A kupowanie zabytkowych modemów to tylko strata pieniędzy.
Gdybym wiedział lepiej to nie pisałbym tutaj o pomoc. Proszę przeczytać mój pierwszy post. Stwierdzenie, że mam stary modem nie rozwiązuje mojego problem. Jeżeli jest jakaś możliwość sprawdzenia ustawień modemu, aplikacji, systemu to proszę o jakieś sugestie.
Wiem, że najprostszym rozwiązaniem jest albo zrezygnować zupełnie z internetu lub kupić wszystko nowe od laptopa po modem.
Jak na razie pomocy nie otrzymałem. Jeśli chodzi o sprawy skąd jesteś to o takie rzeczy odpisuję tylko i wyłącznie poprzez kontakt email bez publicznej publikacji.
Temat nadaje się do zamknięcia z powodu braku pomocy.
Za wszystkie sugestie dziękuję.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-02-23, 11:48 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 11:48 przez luidor, łącznie zmieniany 1 raz.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
dexter18

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: dexter18 »

Spróbuj połączyć się programem top_netinfo z forum. Jeśli masz problemy z połączeniem i myślisz o standardowej aplikacji to odinstaluj ją i wyczyść rejstr z tych śmieci i próbuj TNI.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

No i kolega się obraził. Zamiast sprawdzić najpierw zasięg Plusa i UTS900Aero2 w leciwych co bądź modemach nieobsługujących na 99% tego standardu doszukuje się problemu gdzie indziej. Bez sprawdzenia tych elementarnych danych trudno pomóc i brnąć dalej. Nazwy miejscowości w Polsce są powszechnie dostępne i robienie tajemnicy skąd się pochodzi jest mało poważne. Nikt z nas nie wymaga dokładnych danych osobowych bo po co. Kolego nie ruszysz z miejsca jeśli nie stwierdzisz czy twój modem obsługuje określone pasmo, jaki BTS zapewnia zasięg u ciebie w Plusie i jak masz do niego daleko. Istotne jest jaki masz poziom sygnału. Wbrew twoim sądom to modem, BTS, lokalizacja ewentualna antena zewnętrzna mają podstawowe znaczenie w rozwiązywaniu twego problemu. Dopiero potem można rozważać inne przyczyny. Powodzenia.
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Nie obraziłem się. W końcu zaczynamy konkretne rozmowy. Dobra podaję dla Plusa BTS 200, LAC 11012, pasmo GSM900, SID 10200 takie dane udało mi się uzyskać. Jeśli chodzi o leciwe modemy to chyba nie jest miejsce na takie uwagi.
Dane Aero2 UMTS900 LAC 50001, BTS 6107, SID 11957, RNC 1104

Czy możesz dokładniej napisać dexter18 jak przeczyścić rejestr z tych śmieci, i co usunąć bo nie chcę usunąć czegoś ważnego z systemu.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
dexter18

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: dexter18 »

Odinstalowujesz program który służy do łączenia, czyścisz go ze śmieci np. CCleaner. W razie wątpliwości reset i próbuj programem TNI. W 2 tygodnie mogło się coś zmienić w sieci. Korzystasz z 3G czy 2G ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Nadal nie chcesz zrozumieć , ze twój modem na 99% nie obsługuje UMTS900 i uwagi o tym , że są leciwe właśnie tego dotyczą. To modemy sprzed kilku lat w tamtym czasie operatorzy w 3G korzystali z UMTS2100 i były dobre. Ale czas płynie i dzisiaj wszyscy operatorzy używają UMTS900 na terenach pozamiejskich. Kluczowe jest więc stwierdzenie czy twoje modemy obsługują UMTS900 wszak sam piszesz ,że jesteś w zasięgu UMTS900 Aero2. Niestety trudno to stwierdzić, gdyż te modemy występowały z reguły w wersji bez UMTS900 choć ponoć sporadycznie MF631 z Play miały ponoć UMTS900 a MF636DB z Orange również. Stąd wybór tych ZTE do obsługi UMTS900 Aero2 w Plusie był nienajlepszy. Poza tym na modemach ZTE nie można wymuszać konkretnych częstotliwości za pomocą programu TNI co jest możliwe na Huaweiach.
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Bardzo możliwe, że modem nie obsługuje UMTS900, nie twierdziłem, że tak jest. W pierwszym poście wszak pisałem, że jestem w sieci Plusa i od dwóch tygodni jest problem z połączeniem się do sieci Plusa głównie wtedy gdy uruchamiam system win7 i chcę połączyć się z internetem, gdy się uda połączyć to wszystko działa w porządku. W Plusie twierdzono, że modem jest wadliwy i nie łączy stąd drugi modem działający w Plusie.
Jeśli Plus zmieniłby coś w swojej sieci i ja jako użytkownik nie mógłbym z niej korzystać to wtedy jasne jest, że Plus jako mój dostawca określonej usługi nie zapewnia mi jej wykonania.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
dexter18

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: dexter18 »

Ja bym na twoim miejscu w razie możliwości sprzedał to kupił sobie E3131. Nie powinno być z nim problemów gdyż obsługuje właśnie U900 i dużo ludzi go użytkuje.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: Andrzejz78 »

Jeśli Plus zmieniłby coś w swojej sieci i ja jako użytkownik nie mógłbym z niej korzystać to wtedy jasne jest, że Plus jako mój dostawca określonej usługi nie zapewnia mi jej wykonania
Operator mobilny nic Ci nie zapewnia Umożliwia jedynie korzystanie usługi i nie obchodzi go czy masz zasięg czy nie

Był jakiś czas temu przypadek że kobieta wzięła neta ale po jakimś czasie operator zlikwidował stację i babka została na lodzie Żadne batalie prawno-sądowe nie przyniosły oczekiwanych rezultatów na korzyść klientki bo operator nie ma obowiązku zapewnienia zasięgu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Plus nic nie zmienił w swojej usłudze. wcześniej korzystał tylko z macierzystej sieci UMTS2100 i oferował tylko modemy z jego obsługą. Po zakupie Plusa przez Pana Solorza zaczął korzystać z sieci UMTS900 Aero2 oraz LTE1800 Mobylandu czyli spółek będących własnością Solorza w ten sposób jego uzytkownicy uzyskali dużo lepszy zasięg. chcąc z niego korzystać trzeba mieć modem z UMTS900 lub chcąc mieć LTE modem z LTE1800. W internecie mobilnym żaden dostawca nie gwarantuje zasięgu i prędkości. W Plusie korzystałeś dotychczas z 2G czy 3G? Nic nie napisałeś o poziomie sygnału, prędkościach itp.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: Andrzejz78 »

matek451 pisze:trzeba mieć modem
Najlepiej obsługujący wszystko co się da bo w razie czego jest wybór pomiędzy pasmami czy technologiami
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Operator mobilny ma mi zapewnić świadczenie usługi na jaką zawarłem z nim umowę czyli prędkości, zasięg itd. O ile się nie mylę to są jakieś przepisy które to regulują od jakiegoś roku. Ale to nie jest tematem tego wątku.
matek451 ma rację zaczęto grzebać w częstotliwościach zapominając, że cała masa klientów posiada sprawne urządzenia dostosowane do odbioru działających na określonych częstotliwościach.
Często czytam, że posiadacze tzw LTE maja problemy z znalezieniem zasięgu chociaż mapy niby pokazują, że powinien być.
Może rozwiązaniem jest faktycznie zakup innego modemu dostosowanego do tego UMTS900 i sprzedaż obecnego jest jakimś rozwiązaniem.
W Plusie korzystałem chyba raczej z 2G ale gdzie to można sprawdzić?
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
dexter18

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: dexter18 »

luidor pisze:Operator mobilny ma mi zapewnić świadczenie usługi na jaką zawarłem z nim umowę czyli prędkości, zasięg itd
Masz to napisane na umowie ?
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Na umowie nie mam zaznaczonego czy to 2g czy 3G ale podejrzewam że 2G bo umowę mam od 2010 roku i była co roku przedłużana.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: wojteks »

luidor pisze:Operator mobilny ma mi zapewnić świadczenie usługi na jaką zawarłem z nim umowę czyli prędkości, zasięg itd.
Mylisz się, to jak sama nazwa wskazuje internet mobilny i żaden operator nie gwarantuje zasięgu ani prędkości w każdym (dowolnym) miejscu.
luidor pisze:O ile się nie mylę to są jakieś przepisy które to regulują od jakiegoś roku
Podaj konkrety, bo wymyślanie jakichś przepisów (wprowadzanie w błąd innych) to nie na tym forum.
luidor pisze:chociaż mapy niby pokazują, że powinien być.
U każdego operatora jest napisane że to zasięg orientacyjny a to znaczy coś innego niż gwarantowany.
luidor pisze:W Plusie korzystałem chyba raczej z 2G ale gdzie to można sprawdzić?
GPRS/EDGE to technologie transmisji danych w 2G, przy 3G masz UMTS/HSxPA/HSPA+/HSPA+DC, 4G (ale nie u Playa) to LTE.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: Andrzejz78 »

luidor pisze:Operator mobilny ma mi zapewnić świadczenie usługi na jaką zawarłem z nim umowę
No i zapewnia Ci możliwość korzystania z usługi o ile jesteś w jej zasięgu
luidor pisze:podejrzewam że 2G bo umowę mam od 2010 roku
Masz dostęp do wszystkich technologii o ile jesteś w ich zasięgu

Jeśli chodzi o LTE to może wiązać się to z wymianą karty ale to inna historia
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Trochę się zapędziłem fakt, chodzi o internet na stałym łączu swego czasu były mylone te pojęcia i mówiono o internecie.

Są przepisy z zakresu telekomunikacji i świadczenia usług oraz ochrony konsumentów, wystarczy poszukać w internecie. Link proszę bardzo http://www.uokik.gov.pl/faq_internet.php#faq1348

Tak zgadza się zasięg jest podawany jako orientacyjny i na takiej podstawie zawiera się zazwyczaj umowy gdzie mamy kilka dni najczęściej 7 na przetestowanie usługi.

Ja na umowie nie mam zaznaczonego czy to jest 2g czy 3G a umowę mam od 2010 roku, oczywiście przedłużana aneksem.

Zresztą jeśli ktoś jest zainteresowany to wystarczy poszukać odpowiednich informacji w internecie lub w jakimś biurze prawniczym. Mój wątek dotyczy zupełnie czegoś innego.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Jesteś typowym klientem, który wziął usługę internetu mobilnego nie za bardzo wiedząc co to jest. W 2010 roku Plus miał zasięg 3G tylko w wielkich miastach na UMTS2100. Na pozostałych rejonach umożliwiał transmisję 2G w oparciu o GSM900. Na dzisiejsze czasy 2G i EDGE/GPRS to za mało. Standardem są prędkości HSPA. Aby z nich korzystać poza miastami Plus wprowadził zasięg UMTS900 sieci Aero2, która jest jedną ze spółek Solorza. To znaczny postęp i nie żadne mieszanie częstotliwościami tylko rozwój sieci Plusa. Wymagało to zmiany modemu na taki z obsługą UMTS900.Podobnie postąpili pozostali operatorzy. Przedłużałeś umowę nie mając o tym świadomości i korzystałeś z wolnej sieci 2G będąc prawdopodobnie w zasięgu 3G na UMTS900 Aero2. Na dodatek konsultanci w Plusie nie poinformowali cię pewnie o tych zmianach, często ich wiedza na ten temat jest gorsza niż u klienta. W 2012 roku trzeba było wymienić modem na taki z UMTS900 .Błędem był też zakup tego MF631.Takich modemów pozbywają się ludzie, którzy chcą korzystać z UMTS900 i kupują nowy modem. Standardem w zakupie usługi mobilnej są wcześniejsze testy a nie opieranie się na mapach zasięgu czy informacji konsultantów :dobani: . Na 90% obszaru Polski trzeba się też liczyć z zakupem anteny kierunkowej na wybrane pasmo jeśli chce się w pełni wykorzystać internet mobilny. Takie są realia jakże odmienne od tego co pokazuje CP/Plus w reklamach TV. Na pocieszenie napiszę, ze dotyczy to operatorów nie tylko w Polsce ale w całej Europie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: wojteks »

luidor pisze:chodzi o internet na stałym łączu swego czasu były mylone te pojęcia i mówiono o internecie.
Nie pamiętam aby było mylone pojęcie stałego łącza i mobilnego.
luidor pisze:zasięg jest podawany jako orientacyjny i na takiej podstawie zawiera się zazwyczaj umowy gdzie mamy kilka dni najczęściej 7 na przetestowanie usługi.
I znowu jakieś marzenia/niesprawdzone informacje.
luidor pisze:Ja na umowie nie mam zaznaczonego czy to jest 2g czy 3G
Bo tego na umowie nie ma, masz taką technologię połączenia w jakiej zasięgu się znajdujesz z terminalem.
luidor pisze: Mój wątek dotyczy zupełnie czegoś innego.
Dotyczy właśnie tego, jeżeli nie wiesz w jakim zasięgu jesteś i nie przyjmujesz naszych porad do wiadomości bo wiesz lepiej i oburzasz się na krytykę/porady to z takim podejściem trudno będzie Ci pomóc.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ