problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Wojteks sam nie wiesz co piszesz nie możesz pomóc, nie chcesz pomóc, nie wiesz jak pomóc to nie pomagaj ale nie czepiaj się mnie dla poprawienia sobie humoru i udowodnienia sobie jaki to jesteś ważny i mądry.
Jako klient Plusa interesuje mnie tylko aby internet działał w jakiej technologii i co jest potrzebne to powinien wiedzieć dostawca tej usługi.
Umowy są zawierane właśnie poprzez sprawdzenie czy ewentualny abonent jest w zasięgu danej sieci i masz zazwyczaj 7 dni na przetestowanie usługi z której możesz zrezygnować, zresztą możesz to sam sprawdzić w każdym salonie oferującym internet mobilny i nie są to niesprawdzone informacje.
Jeśli chodzi o zasięgi i takie tam inne sprawy to można napisać jak to sprawdzić zresztą pisałem kilka razy, że udaje mi się połączyć ale widocznie nie czytasz do końca tego co piszę w postach.
Jeśli tak dalej ma być prowadzona konwersacja to lepiej zamknąć ten wątek zanim całkowicie wymknie się spod kontroli.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: Andrzejz78 »

Kolego luidor, masz typowo polski roszczeniowo tok myślenia Chcesz żeby to operator sprawdził na miejscu co do Ciebie dociera i jeszcze dobrał sprzęt Może ewentualnie pomóc lub doradzić ale nic nie musi
Co do sprzętu to ja bym na pewno nie chciał że by mi operator go kompletował
Umowy są zawierane właśnie poprzez sprawdzenie czy ewentualny abonent jest w zasięgu danej sieci
Praktycznie w całym kraju jest pokrycie 2G wiec wszędzie jest dostęp do sieci
Przestaw myślenie z internetu stacjonarnego na mobilny bo ten rządzi się innymi prawami
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: kmy »

luidor pisze:zaczęto grzebać w częstotliwościach zapominając, że cała masa klientów posiada sprawne urządzenia dostosowane do odbioru działających na określonych częstotliwościach.
Z tym nie można się zgodzić bo po pierwsze w częstotliwościach się nie grzebie. Nikt, kto miał wcześniej zasięg 3G na 2100MHz lub 2G na 900MHz i stosowne do tej technologii urządzenie tego zasięgu nie stracił, bo nie znam ani jednego przypadku, że zlikwidowano istniejący nadajnik. Co najwyżej podlegał on modernizacji i chwilowo mogły wystąpić problemy. U mnie jak modernizowali nadajnik z GSM900 i dołożyli UMTS900 to trwało 2 dni.

Po drugie nie można mieć pretensji do nadawcy, że rozszerza ofertę o inne częstotliwości. Wraz z nową ofertą Plus dostarczał też wszystkim nowym abonentom sprzęt dostosowany do aktualnej oferty. Jeśli tylko przedłużałeś umowę aneksem, zmieniającym okres obowiązywania umowy, to znaczy, że z oferty jesteś zadowolony i operator nie widzi potrzeby uszczęśliwiać Cię na siłę.

Ja tam jestem z Plusa zadowolony. Na początku umowy w styczniu 2012 roku miałem w zasadzie tylko zasięg 2G, ale po zastosowaniu odpowiednich anten uzyskałem zasięg UMTS2100 z transferami DL około 2 do 3 Mb/s. Po roku zmodernizowali sieć i miałem już DC-HSPA+ z transferami do 16Mb/s. W miedzy czasie dołożyli LTE i transfery aktualnie w speedtestach sięgają nawet 60Mb/s, a realnie pobieram pliki do 6MB/s.
Na koniec dołożyli jeszcze UMTS900 na najbliższym mi nadajniku (około 1 km) i mam HSPA+ nawet na telefonach w całym domu, bez dodatkowych anten.
Reasumując gdy podpisywałem umowę w zasadzie pewny miałem tylko 2G, choć udało się uzyskać UMTS, a po 2 latach mam z anteną na modemie LTE a bez anteny HSPA+ do 16Mb/s. Do nadajnika UMTS2100/1800LTE mam 10,5 km, a do GSM900/UMTS900 około 1 km.
To czego tu jeszcze narzekać, że operator się rozwija i rozszerza ofertę?

[ Dodano: 2014-02-24, 07:40 ]
luidor pisze:głównie wtedy gdy uruchamiam system win7 i chcę połączyć się z internetem, gdy się uda połączyć to wszystko działa w porządku.
A może w komputerze coś Ci się przestawiło, może coś instalowałeś, może jakieś złośliwe oprogramowanie z netu załapałeś, opcji jest dużo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

W twoim przypadku problemem jest to, ze ty nie chcesz sam sobie pomóc. Nie udzieliłeś odpowiedzi jeśli chodzi o lokalizację , nie wiemy jak wygląda zasięg u ciebie i w oparciu o jakie BTS-y jest realizowany. Czy próbujesz łączyć się w 2G czy 3G, jaki masz poziom sygnału i jak daleko są najbliższe BTS-y. Jeśli chodzi o modemy to wobec wątpliwości o obsługę UMTS900 warto by wiedzieć z jakiej są sieci, z jakiego menedżera połączeń korzystasz( jakie masz zainstalowane na komputerze), jak jest on skonfigurowany. Jak widzisz jest wiele pytań, które wymagają odpowiedzi aby rozwiązać twój problem. Bez tego trudno pomóc mimo najszczerszych chęci a dyskusja zbacza na inny tor. Plus gwarantuje ci zasięg 2G na zewnątrz więc wywiązuje się z umowy. Dyskusja o sprzęcie jest analogiczna do wprowadzania TV cyfrowej w Polsce. Zastąpiła analogowa i każdy kto chce z niej korzystać musi mieć dekoder. Jeśli w twoim przypadku pojawił się zasięg 3G na UMTS900 Aero2 to przy przedłużaniu umowy trzeba było wziąć ze sprzętem lub bez a modem z UMTS900 kupić samemu( tylko nie ten zabytkowy MF631).
luidor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 07:26
Lokalizacja: Polska

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: luidor »

Podałem BTS-y w jednym z wcześniejszych postów, na modemie odbieram sygnał EDGE, czasem próbuje wskoczyć 3G lub HSDPA. Testowałem kartę sim od play i odbierałem HSDPA jedną a czasem dwie kreski.
Prawdopodobnie coś mogło się przełączyć w systemie. Nie jestem w stanie tego sprawdzić. Używam managera plusa 2.2, nowsza wersja 2.3 ma wyłączony licznik pobranych danych. Ustawione mam APN internet. O tym też wcześniej pisałem. Fakt błędem było kupowanie tego modemu można było inny ale trudno nie każdy zna się na tym.
Jeśli jakieś pytania to proszę pytać.
Ja również na Plusa nie mam co narzekać.
Umowa kończy mi się pod koniec kwietnia więc jakoś się przemęczę te kilka tygodni wymienię bezpłatnie kartę sim na nową.
Kursy internetowe dla każdego http://magdab.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z modemem ZTE i internetem w Plusie

Post autor: matek451 »

Z twojej odpowiedzi wynika , ze wszystko wiesz. Jesteś zadowolony z Plusa i EDGE więc również nie widzę problemów. Teraz znowu przedłużysz umowę zapewne na nowych , niekorzystnych warunkach, które zaproponują ci konsultanci w Plusie.Oni kochają takich klientów. Wymienisz sprawną kartę( wszak łączy na EDGE) na nową, która na 99% nic nie zmieni. W ten sposób znowu przez rok będziesz korzystał z tego " szybkiego" EDGE, choć możliwe , że możesz korzystać z 3G lub LTE. Cóż twój wybór. Na tym forum pomagamy tylko tym, którzy chcą współpracować i się uczą. To chwilowe przechodzenie na 3g to prawdopodobnie połączenie z UMTS2100 Plusa, który jest pewnie kilka km od Ciebie a poziom sygnału jest za niski aby skutecznie się z nim połączyć . Ale to tylko moje przypuszczenia, tak a propos do mierzenia poziomu sygnału służą inne narzędzia a nie magiczne kreski na menedżerze połączeń. Podane przez ciebie BTS-y nie widnieją w bazie danych btsearch i bez szklanej kuli trudno stwierdzić gdzie się znajdują.
ODPOWIEDZ