Problem z routerm Huawei E5776s

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

Witam. W październiku 2013 zawiązałem umowę z orange na bezprzewodowy internet dla firm - w najdroższej możliwie ofercie. Płace ponad 100zł brutto za 39GB limitu z bezprzewodowym routerem Huawei E5776s-32. Na początku było całkiem spoko, ale tak od listopada zaczęły się jaja. Najpierw zaczęło zrywać połączenie permanentnie - musiałem kilka razy dziennie resetować router, potem w grudniu pojawiły się strasznie wysokie pingi uniemożliwiające na swobodne korzystanie z internetu, a od parunastu dni zrywania nasiliły się w częstotliwości ale nie wymagają resetu. Teraz po prostu zrywa połączenie, które zwykle samo wraca po 3-7 sekundach. A teraz nawet w trakcie pisania tego tematu net zdechł mi całkowicie - musze odświeżyć strone po uprzednim zresetowaniu routera i np teraz mając router podłączony po kablu - to nie mogę dostać się na stronę routera przez kabel z niewiadomej przyczyny. 3 raz mi się to przytrafiło. Muszę podłączyć lapka do wifi żebym mógł dostać się na stronę routera i w ustawieniach go zresetować. Jaja okrutne.

Używam tego internetu tylko w domu, w centrum Bydgoszczy gdzie mam full zasięg - zawsze. I zawsze łapie 3g bez problemu. Dziwią mnie dlatego te zrywania skoro zasięg jest. Teraz nie wiem czy to router daje ciała czy karta sim. Ktoś może pomóc?
dexter18

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: dexter18 »

Jesteś z Bydgoszczy. W twoim rejonie trwają prace modernizacyjne w ramach NetWorkS!. Wspólna częstotliwość dla T-Mobile oraz Orange. Sprawdź czy nie dostałeś sms o modernizacji sieci i możliwych utrudnieniach.
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

dexter18 pisze:Jesteś z Bydgoszczy. W twoim rejonie trwają prace modernizacyjne w ramach NetWorkS!. Wspólna częstotliwość dla T-Mobile oraz Orange. Sprawdź czy nie dostałeś sms o modernizacji sieci i możliwych utrudnieniach.

tymi modernizacjami orange tłumaczył się w listopadzie, miały potrwać 2 tygodnie - to trwa do dzisiaj?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: matek451 »

Na twoim miejscu pisałbym reklamację,przynajmniej możesz uzyskać rabat. Trzeba by tez spróbować na innym routerze/ modemie aby wykluczyć winę po stronie E-5776. Ten router pracuje w trybie 24/7?
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

matek451 pisze:Na twoim miejscu pisałbym reklamację,przynajmniej możesz uzyskać rabat. Trzeba by tez spróbować na innym routerze/ modemie aby wykluczyć winę po stronie E-5776. Ten router pracuje w trybie 24/7?
tak
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: matek451 »

To zła informacja. E-5776 to typowy router MiFI czyli głównie do zastosowań mobilnych i nie jest zalecany do pracy ciągłej 24/7. Możliwe jest , że w takim przypadku zawiesza się i potrzeba ponownego resetu. Modem grzeje się, szczególnie gdy poziom sygnału 3G jest niski, nie stosuje się anteny zewnętrznej. Ponieważ nie posiada portów LAN to wszystkie urządzenia łącza się z nim po WiFi, które ogólnie jest słabsze niż w routerach stacjonarnych. Na forach podobne problemy zgłaszali użytkownicy tego routera czy jego poprzednika E-589. Do takich zastosowań trzeba było brać router stacjonarny z wbudowanym modemem B-593s-22. To częsty błąd użytkowników, którzy do zastosowań domowych biorą MiFi, szczególnie gdy konsultanci im takie polecają. Stąd moje pytanie i propozycja sprawdzenia działania internetu na innym routerze/ modemie. Jeśli internet będzie działał bez problemów to może wskazywać na złe działanie E-5776.
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

matek451 pisze:To zła informacja. E-5776 to typowy router MiFI czyli głównie do zastosowań mobilnych i nie jest zalecany do pracy ciągłej 24/7. Możliwe jest , że w takim przypadku zawiesza się i potrzeba ponownego resetu. Modem grzeje się, szczególnie gdy poziom sygnału 3G jest niski, nie stosuje się anteny zewnętrznej. Ponieważ nie posiada portów LAN to wszystkie urządzenia łącza się z nim po WiFi, które ogólnie jest słabsze niż w routerach stacjonarnych. Na forach podobne problemy zgłaszali użytkownicy tego routera czy jego poprzednika E-589. Do takich zastosowań trzeba było brać router stacjonarny z wbudowanym modemem B-593s-22. To częsty błąd użytkowników, którzy do zastosowań domowych biorą MiFi, szczególnie gdy konsultanci im takie polecają. Stąd moje pytanie i propozycja sprawdzenia działania internetu na innym routerze/ modemie. Jeśli internet będzie działał bez problemów to może wskazywać na złe działanie E-5776.

ojej... to mnie trochę zaniepokoiłeś. Tylko że problem jest taki że nie mam innego routera którym bym mógł to sprawdzić. Jedynie co to mogę wyłączać w takim razie router na noc, ale czy to coś pomoże? I czy jeśli ten router się faktycznie uszkodził to czy mogę w orange (jeżeli mi zaakceptują reklamację) wnioskować o zmianę urządzenia na zupełnie inne i wybrać taki w myśl użytkowania stacjonarnego?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: matek451 »

Podstawa to stwierdzić czy to wina routera czy operatora i jego problemów z działaniem sieci. To standardowa procedura i nie można jej sprawdzić nie dysponując innym modemem. Może ktoś znajomy pożyczy modem. Nie musisz czarno widzieć sprawy E-5776, szczególnie , że podczas modernizacji NetWorks Orange miewał problemy. Zawsze możesz składać reklamację. Sprawdzą router, wszak jest na gwarancji i w razie czego naprawią/wymienią. Wyłączanie routera na noc pozbawi cię korzystania z "szczęśliwych godzin"- nocy poza limitem.
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

matek451 pisze:Podstawa to stwierdzić czy to wina routera czy operatora i jego problemów z działaniem sieci. To standardowa procedura i nie można jej sprawdzić nie dysponując innym modemem. Może ktoś znajomy pożyczy modem. Nie musisz czarno widzieć sprawy E-5776, szczególnie , że podczas modernizacji NetWorks Orange miewał problemy. Zawsze możesz składać reklamację. Sprawdzą router, wszak jest na gwarancji i w razie czego naprawią/wymienią. Wyłączanie routera na noc pozbawi cię korzystania z "szczęśliwych godzin"- nocy poza limitem.
no ale jeśli nie korzystam z szczęśliwych godzin albo korzystam sporadycznie to chyba żadna strata a może zdrowiej dla routera?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: matek451 »

Wyłączać możesz go kiedy chcesz. Warto też aby pracował na baterii. Tutaj obowiązują podobne zasady jak z użytkowaniem baterii w laptopie. od czasu do czasu powinna być rozładowywana. Sprawdź jeśli możesz po której stronie leży przyczyna tych zakłóceń w działaniu internetu.
iglasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z routerm Huawei E5776s

Post autor: iglasty »

bateria rozładowywana jest bardzo często - zasilanie bierze z lapka więc jak lapka na noc wyłącze to po jakimś czasie bateria pada
ODPOWIEDZ