Huawei E3272 - kilka pytań

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patricko
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2012-08-27, 10:37
Lokalizacja: Akina

Re: Huawei E3272 - kilka pytań

Post autor: Patricko »

Tak tak, tylko chodzi mi o to, że jak mam teraz jedną podpiętą do gniazda (wpiąłem do tego dalszego od wtyku USB) to np. download idzie dobrze, a upload słabo, bo nie ma drugiej anteny? Jak przyjdzie dualna i wepnę oba wtyki, to wtedy i download i upload będą dobre?

Na moje oko download idzie przez antenę, a upload idzie normalnie z anteny z modemu, tak to działa teraz? Czy po prostu wszystko się kumuluje na jednej antence i dlatego upload nie wyrabia?

W poniedziałek dopiero przyjdzie mi antena, także weekend muszę się "przemęczyć" na tym co mam :)
Awatar użytkownika
Patricko
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2012-08-27, 10:37
Lokalizacja: Akina

Re: Huawei E3272 - kilka pytań

Post autor: Patricko »

No i w końcu mam pełen zestaw :)

Modem: Huawei E3276 (wersja z Plusa)
Router: TPLINK MR3420 v2 (kupiony zaraz jak pojawiły się te wersje)
Sieć: Play (taryfa 4G, 30GB limitu, darmowe noce, 59zł miesięcznie)
Antena: zwykła dualna na parapet (http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=144 ... 0&rg=0&sg=)
Miejsce: Mazańcowice

TESTY - PRĘDKOŚCI

Serwer najbliższy
Obrazek

Serwer dalszy (Europa)
Obrazek

Juesej
Obrazek

TESTY - PING

Serwer najbliższy
Obrazek

Serwer dalszy (Europa)
Obrazek

Juesej
Obrazek

Opinia:
Jestem bardzo zadowolony. Osobiście nigdy w domu nie miałem dostępu do bardziej szybkiego internetu, więc cieszę, że w końcu LTE do mnie dotarło i mam możliwość korzystania z niego. Play co prawda ucina prędkości i patrząc na wyniki spokojnie by poszło więcej, ale wolę to i stabilne łącze, niż bez limitu, a zrywające.
Koszt przejścia na LTE wyniósł mnie około 300zł (modem + antena) i nie żałuję ani złotówki.

Modem nie zawiesza się, łącze działa stabilnie. Podczas całonocnego pobierania nie wywaliło ani razu. Ba, od paru dni jak korzystam to w ogóle nie wywaliło.

Mam nadzieję, że pomogłem tym co się zastanawiali i również dziękuje tym, co chcieli mi pomóc :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3272 - kilka pytań

Post autor: matek451 »

Aktywowałeś Usługę Darmowy Internet LTE 200GB? Jaki masz poziom sygnału LTE?
Awatar użytkownika
Patricko
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2012-08-27, 10:37
Lokalizacja: Akina

Re: Huawei E3272 - kilka pytań

Post autor: Patricko »

Ja mam darmowe LTE bez limitów przez 6 miesięcy od momentu podpisania umowy.
Niestety został mi chyba jeszcze miesiąc, a potem będzie lecieć już normalnie z limitu, ale na szczęście są darmowe noce.

Zasięg nie wiem, bo na routerze chyba nie chce pokazać zasięgu LTE, bo mam 0%.
W każdym razie mam 2km do nadajnika w linii prostej. Po drodze kilka drzew i wzniesień, ale nic poza tym.
ODPOWIEDZ