Problem z modemem Huawei E173-u2 w trybie RAS

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
problemayczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-05, 20:06
Lokalizacja: Wrocław

Problem z modemem Huawei E173-u2 w trybie RAS

Post autor: problemayczny »

Witam

Mam nadzieję, że pomożecie mi z moim problemem.

Posiadam modem Huawei 173-u2 (firmware 11.126.16.05.755) oraz internet w Play do tej pory korzystałem z niego w W7 na laptopie,
Chciałem w/w modem podłączyć do tabletu Goclever Aries 785, który posiada co prawda wbudowany modem, jednakże byłoby mi łatwiej "współużytkować" internet przez modem zewnętrzny wraz z laptopem.

Tablet po mimo wielu prób nie chce wykryć karty sim w podłączonym do niego modemie Huawei i zgłasza błąd karty.

Oczywiście przeszukałem sieć dość dokładnie w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, i znalazłem polecenie by przy pomocy programu TNI przestawić mój E173 w tryb modemu wraz z włączonym CD.

Tutaj zaczęły się poważne problemy gdyż okazało się, że:

1. Huawei 173 nie chce w ogóle działać w trybie modemu (RAS). Jest co prawda widziany przez Windowsa, ale próby kończą się na wyskoczeniu informacji (komunikacja z urządzeniem)
2. Po przestawieniu w TNI modemu w tryb modem+CD nie mam możliwości powrotu do poprzedniego łączenia się z siecią w trybie NDIS - wyrzuca błąd.
3. Zaktualizowałem firmware modemu do najnowszego i to przywróciło stan poprzedni, ale nie rozwiązało problemu gdyż modem nadal nie chce działać w trybie RAS.

Przyznaję, że może to być moja wina gdyż kiedyś "coś" przy nim kombinowałem, ale jakoś problemu do tej pory nie zauważyłem gdyż korzystałem wyłącznie z "komórkowego połączenia szerokopasmowego" pod W7 a z tym nie ma problemów.

Czy istnieje jakaś opcja umożliwiająca przywrócenie działania E173 jako modemu?
Czy jest to kwestia software czy też po prostu modem jest uszkodzony?

Przyznaje się również, że jestem w tym względzie laikiem kompletnym.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 w trybie RAS

Post autor: lesiolo »

problemayczny pisze:Czy istnieje jakaś opcja umożliwiająca przywrócenie działania E173 jako modemu?
Wgraj Firmware 11.126.85.00.209, do wgrania potrzeba posiadać flash kod (i najlepiej robić to na WinXP )
i za pomocą Top_NetInfo lub huawei terminala wyślij komendę AT:
AT^U2DIAG=276
problemayczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-05, 20:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z modemem Huawei E173-u2 w trybie RAS

Post autor: problemayczny »

Dzięki za szybką odpowiedź.


Zrobiłem jak powiedziałeś i chociaż modem przyjął bezboleśnie zarówno firmware jak i wydanie polecenia to niestety nie spowodowało to żaden zmiany i dalej nie chce zadziałać w trybie RAS

------------UPDATE----------

Poszedłem sprawdzić ów modem do znajomego i okazało się, że jednak byłem w błędzie.
Modem na windows XP działa bezproblemowo.

Jednak nie zmienia to faktu, że nie chce współpracować z moim tabletem.

Czy powinienem po prostu rozejrzeć się za innym modemem (jakim?) czy też jest coś co mogę jeszcze spróbować, aby jakoś zmusić go do współpracy.

Proszę o wybaczenie za zamieszanie.
ODPOWIEDZ