Huawei komunikacja C#

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei komunikacja C#

Post autor: YaHooo »

kordirko pisze: modemy GSM chyba głośników nie mają ;)
A raczej na pewno ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bloniak91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-20, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei komunikacja C#

Post autor: bloniak91 »

kordirko pisze: ATMx i ATLx
http://leksykot.top.hell.pl/lx3/6/modem-hayes_at#ATMn
http://leksykot.top.hell.pl/lx3/6/modem-hayes_at#ATLn

Tylko że modem musi mieć wbudowany głośnik, tak jak stare fax/modemy łączące się po linii telefonicznej.
modemy GSM chyba głośników nie mają ;)
Podane komendy nie działają. Wysyłam to w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

 port.Write("ATM0\r");
            port.Write("ATL3\r");
            port.Write("ATD 506064617;\r");
Jeśli włączę Mobile Partner, dźwięk przenoszony jest na głośniki komputerowe, więc jest to możliwe. Ktoś ma jeszcze jakieś jakieś pomysły?

[ Dodano: 2014-03-27, 14:39 ]
Mam pytanko. Czy "dźwięk rozmowy" jest wysyłany przez modem jako strumienie audio? Rozwiązaniem mojej zagadki jest przechwycenie tych strumieni i ich odtworzenie? Ktoś coś na ten temat wie? są one wysyłane na port Huawei Mobile Connect - 3G Application Interface, przynajmniej tak mi się wydaję. Proszę o potwierdzenie moich domysłów.
btw. czuję, że ciężka przeprawa mnie z tym dźwiękiem czeka... Trzeba łapać strumienie, odtwarzać je na żywo. Ciekawy jestem opóźnień jakie z tego tytułu wystąpią. A tak sympatycznie było z komendami AT :hyhy:
Mikrokontrolery C,
Aplikacje Windows C#
Konstruowanie układów elektronicznych
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei komunikacja C#

Post autor: YaHooo »

bloniak91 pisze:Podane komendy nie działają.
Bo nie mają prawa zadziałać. W modemach GSM są obsługiwane tylko dla zachowania wstecznej kompatybilności ze standardem.
bloniak91 pisze:Czy "dźwięk rozmowy" jest wysyłany przez modem jako strumienie audio?
Nie, bo niby jak? Nie ma dodatkowych sterowników przecież. A komunikacja z modemem następuje tylko i wyłącznie po porcie COM.

Ogólnie to co chcesz zrobić to trudna sprawa, bo zapewne dźwięki nie są wysyłane w sposób standardowy, ale za pomocą jakiegoś kodowania. Trzeba by było je najpierw rozpracować (czytaj złamać Mobile Partner jak on to przechwytuje) aby potem samemu obsłużyć komunikację z modemem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ