Kupię modem Huawei e3276

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mplgsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-01, 12:45
Lokalizacja: Otwock

Kupię modem Huawei e3276

Post autor: mplgsz »

Witam

Tak jak w temacie kupię dwa modemy Huawei e3276. Jeden nowy drugi może być używany. Jeden warunek, musi to być model bez "s" tz e3276- a nie e3276s-. Symbol najlepiej sprawdzić pod klapką modemu.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: Andrzejz78 »

mplgsz pisze:musi to być model bez "s
A są takie w ogóle dostępne?

Napisz konkretnie dlaczego nie chcesz z "s"
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: key »

Pewnie nie chce wersji z HiLink
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: Andrzejz78 »

Lub myśli że jak jest s-xxx to może nie obsługiwać jakiegoś pasma w Polsce jak było w przypadku "Megafona" ;)

Ja nie spotkałem się z modemem E3276 bez "s" (choć takiego nie szukałem) Wiem tylko że E3276s-150 jest na Polskę i problemów z obsługą dostępnych pasm nie ma i nie jest to HiLink
Ostatnio zmieniony 2014-04-01, 14:16 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 1 raz.
mplgsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-01, 12:45
Lokalizacja: Otwock

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: mplgsz »

Modemy z końcówką "s" są nie kompatybilne z moim routerem. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> są bo juz 3 lub 4 kiedyś kupowałem.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: Andrzejz78 »

mplgsz pisze:Modemy z końcówką "s" są nie kompatybilne z moim routerem
To problem tkwi w routerze bo "s-xxx" oznacza tylko podwersję dla danego kraju/operatora

[ Dodano: 2014-04-01, 15:33 ]
mplgsz, te modemy z zasady są tępe w obsłudze Spróbuj przestawić go z trybu karty sieciowej w tryb modemu i wtedy spróbuj Jak nic nie da to kombinuj z FW routera
mplgsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-01, 12:45
Lokalizacja: Otwock

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: mplgsz »

Dzięki ale nie jestem informatykiem i wole miec ogarnięty taki modem zeby nic nie trzeba było przestawiać. Z tego co pamiętam to właśnie jest problem z FW. właśnie dostałem info ze ma ktoś dla mnie bez "s" tylko że używany. Gdyby ktoś załatwił nowy bede wdzięczny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: matek451 »

Jaki to router, że nie jest zgodny z modemami z polskiej dystrybucji, a te są z "s"? Aktualizacja FW każdego routera do najnowszego to podstawowe działanie, którą wykona każdy w miarę rozgarnięty użytkownik. Informatyk jest zbędny. Wraz z aktualizacją FW producenci dodają obsługę nowych modemów. Jeśli zostaniesz przy starym to zapomnij o obsłudze najnowszych modemów. Kupno E-3276 zagranicznego operatora niesie ryzyko zakupu modemu nie obsługującego polskich częstotliwości. Podejrzewam, ze ktoś kto ci proponuje sprzedaż modemu bez "s" nie ma pojęcia co sprzedaje. E-3276 to nowy modem i nawetuzywany ma około pól roku, nie warto szukać nowego.
mplgsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-01, 12:45
Lokalizacja: Otwock

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: mplgsz »

To tutaj cie zdziwie ale ten modem i mój router w warszawie osiąga 145mb/s wiec musi obsługiwać polskie częstotliwości. Mówie to już poraz któryś, potrzebuje dokładnie tego modemu i koniec kropka. Nie zrobie aktualizacji ponieważ w tym przypadku jest to nie możliwe.
Router to Dovado Pro
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: wojteks »

mplgsz pisze:mój router w warszawie osiąga 145mb/s
Pokaż jakiegoś speedtesta bo ten wynik nie jest możliwy.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupię modem Huawei e3276

Post autor: matek451 »

Taki wynik jest jak najbardziej możliwy, przecież 145milibitów na sekundę to pikuś. Widzę ,ze twoja wiedza znacznie przerasta moją. Masz Dovado Pro więc spokojnie można zaktualizować FW do 7.1.5 To najnowsza wersja z 26.02.2014. Ogólnie obsługa modemu E-3276 (s)została dodana od wersji FW 6.1.3 ale później dodawano i poprawiano sukcesywnie obsługę tego modemu i innych jego wersji. Tak więc aktualizacja FW do najnowszej wersji to podstawa i nie opowiadaj bajek, że nie można. W wykazie modemów obsługiwanych przez Dovado Pro jest również wersja(S) GENERIC a więc takie jak z polskich sieci. Na dodatek używam Dovado 4GR a więc poprzednika PRO. Mam na nim FW 6.2.7 a więc ostatnie dostępne na ten model( a szkoda). Do tego E-3276s-150 z Plusa i taki zestaw działa bez problemów, właśnie teraz z niego korzystam. Nie wiem skąd czerpiesz informacje i powtarzasz je tu na forum. Piszesz ,że masz jakiś modem E-3276, tylko jaki i działa on z Dovado Pro na dodatek z kosmiczną prędkością nawet nie podając sieci. Dovado to poważna firma znana z tego, ze często aktualizuje FW i dodaje obsługę najnowszych modemów. Na najnowszym FW obsługuje wszystkie dostępne wersje łącznie z HiLink. Możesz sobie taki kupić z na Allegro z sieci Telenor. Na początek naucz się pisać jednostki, pokaż screeny. Podaj wiarygodne dane:jaki FW na Dovado, jaka wersja modemu E-3276, sieć a nie uparcie twierdź , ze ten router obsługuje tylko jakąś magiczną wersję E-3276. Poza tym trochę więcej pokory, na forum aby nie wprowadzać w błąd innych podajemy informacje poparte wiedzą i własnym doświadczeniem.
ODPOWIEDZ