Problem z Modemem Novatel MC996D

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wznyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-09, 09:19
Lokalizacja: Kołobrzeg

Problem z Modemem Novatel MC996D

Post autor: wznyk »

Witam
Posiadam modem Novatel MC996D i mam z nim problem. Nie wiem co mu się stało ale przestał działać jak trzeba a mianowicie po podłączeniu go do kompa zaczyna się instalować ale nie instaluje sterowników od modemu oczywiście rzecz normalna bo sterowniki są w modemie który powinien rozpocząć instalacje oprogramowania modemu w tym przypadku Mobilink 3. Najlepsze jest to że jakiś czas temu na tym samym komputerze normalnie się instalował. Sprawdzałem go jeszcze na komputerze stacjonarnym(win 7 ultimate) swoim domowym (win 7 HP), laptopie (win xp) i u kumpla na laptopie (win 7 HB) i na każdym jest to samo zacznie instalacje ale nie pokazuje dysku wymiennego z oprogramowaniem. Co najlepsze modem jest na pewno sprawny jeśli chodzi o sam modem bo korzystam z niego na laptopie tam gdzie mam Win XP mam też zainstalowanego Linux Mint który modem wykrywa bez najmniejszego problemu da się ustawić wbudowanym kreatorem pod linuxem bez najmniejszego zająknięcia. No ale linux to linux bez kompletnie żadnego problemu mi to funkcjonuje (internet aero2). Nie wiem czy coś blokuję autostart modemu czy co? i dlaczego na takiej liczbie różnych komputerów. Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-04-09, 17:33 ]
Dobra sprawa poszła trochę do przodu przynajmniej tak mi się wydaje. Modem jak nie startował tak nie startuje. Zainstalowałem sterowniki i program ręcznie ze strony producenta. Wszystko cacy pięknie po podłączeniu modemu zainstalował co tam mu brakowało ale no właśnie ale program mobilink3 dalej nie widzi modemu.
ODPOWIEDZ