Huawei E372 - problem ze zdjęciem sim lock'a

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam_HQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-09, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Huawei E372 - problem ze zdjęciem sim lock'a

Post autor: Adam_HQ »

Witam serdecznie, kłania się Adam z Warszawy, student i młody przedsiębiorca o stricte technologicznych zainteresowaniach. :)

Przechodząc do powodu z jakiego się tu znalazłem - chciałbym prosić o pomoc przy modemie Huawei E372. Problem polega na tym, że modemik jest z Orange - czyli prymitywnie zblokowany sim lockiem jak 15 letnie Nokie :), który niestety nie daje usunąć się. Próbowałem generatorami unlock code oraz programikami typu: Huawei Unlock Tool, Huawei Modem UNlocker, ale niestety bezskutecznie. Teraz jeszcze pojawił się problem z limitem wprowadzania, została 1 z 10 prób, a factory reset przez HMU wbrew opiniom nie resetuje licznika.

Czy ktoś może wie jak to rozwiązać? Chciałbym uruchomić Aero2 na tym modemie dla mojej koleżanki, ale coś mi to nie wychodzi.... :(

Przy okazji: Czy antena (antenka?) takiego typu: http://allegro.pl/antena-13dbi-huawei-z ... 72714.html zapewni jakąkolwiek poprawę zasięgu z odbiornika Plus (Aero2)? Ewentualnie czy moglibyście polecić coś w granicach 60zl?

Pozdrawiam!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E372 - problem ze zdjęciem sim lock'a

Post autor: ja.michal »

Proponuję użyć DC-Unlocker (płatny - zdjęcie silmlocka z tego modelu wynosi 4€).

Antenka jest marna, bardzo marna. Miałem z nią do czynienia. Kabla również za dużo.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E372 - problem ze zdjęciem sim lock'a

Post autor: lesiolo »

Adam_HQ pisze:Próbowałem generatorami unlock code
Widząc że wszystkie generują ten sam kod po kiego grzyba go wpisywałeś w modem, liczyłeś na cud :facepalm:
Tu masz link gdzie można wygenerować kod liczony nowym algorytmem i ten powinien działać z twoim modemem.
Do wygenerowania kodu wymagane jest zalogowanie się za pomocą Google+ i wyrażenie zgody na dostęp do naszych danych.
Adam_HQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-09, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E372 - problem ze zdjęciem sim lock'a

Post autor: Adam_HQ »

Wpisywanie kodu to nie moja robota. Koleżanka sama próbowała to zrobić.
Niestety kod z nowego generatora również nie zadziałał i w tym momencie modem ma już wykorzystane wszystkie próby. Da się odratować go, czy szukać nowego?
ODPOWIEDZ