huawei e3131s-2 iplus na kartę

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukasz26
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-04, 21:55
Lokalizacja: PL

huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: lukasz26 »

Właśnie wsadziłem kartę sim do modemu, podłączyłem pod usb, zainstalowało się coś tam i potem wyskakuje mi taka strona http://www.iv.pl/images/76223189556592144726.jpg
tu chodzi o pin mojej karty sim czy co ?

Edit: Poradziłem sobie, trzeba było pin karty podać.
lukasz26
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-04, 21:55
Lokalizacja: PL

huawei e3131s-2 iplus na kartę dalsza część.

Post autor: lukasz26 »

Cześć, zakupiłem modem, żeby przetestować internet na kartę, więc tak włożyłem kartę do modemu, podpiąłem pod port usb 2.0 wszystko się elegancko zainstalowało, odpala się przeglądarka z modemu i co zasięg 3G nie łapie wcale, na 2G 1 - 2 kreski, z naciskiem na 1, gdy klikam w wykryty modem pokazuje prędkość 256Kb/s, chce zaznaczyć, że to stara karta kiedyś brałem telefon w mix plusie, potem zmieniło to się na zwykłą kartę sim plusa, połączyłem się z internetem tylko na 2G załamka totalna z transferem, głupiego speedtesta nie mogłem zrobić, gdy wyjąłem kartę i przełożyłem do telefonu sprawdzając stan konta opadły mi łapy, zabrało mi 39zł w ciągu 15 - 20 minut, może nawet nie, co tydzień ładowałem kartę kwotą 10zł, więc się pytam gdzie ten transfer na 7 dni z 300Mb transferem, czy ja mam nie tę kartę czy co ? , gdy kuzynka u mnie była 2 lata temu jakoś to iplus działał i łapało jakieś 3Mb/s prędkość na jej laptopie sprawdzałem, proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: YaHooo »

lukasz26 trochę chaotycznie napisany post, ale postaram się na niego odpowiedzieć ;)

Po pierwsze to, że nie chce Ci się łączyć po 3G i pokazuje prędkość 256kb/s to oznacza, ze łączysz się po 2G oraz EDGE. Jedynym sposobem tego zmiany to jest wymuszenie łączenia się po 3G. Ale i to nie gwarantuje, jeśli nie masz zasięgu. Możesz spróbować połączyć się na zewnątrz domu i wtedy zobaczysz czy masz w ogóle 3G, bo może być jakaś awaria.

Odnośnie pakietu to jesteś pewien, że jest on aktywny na Twojej karcie SIM?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: YaHooo »

lukasz26 tak. Widać masz modem działający jako router WiFi. Ale widzę, że sobie poradziłeś.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
lukasz26
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-04, 21:55
Lokalizacja: PL

Re: huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: lukasz26 »

YaHooo z ciekawości sprawdziłem jaką mam taryfę była mix plus 3 zmieniłem na plus na kartę, zmiana ma być w ciągu 7 dni, nie mam zielonego pojęcia jak jak sprawdzić ten pakiet ? przypomniałem sobie, że jakiś czas temu jeszcze kuzynka była u mnie z laptopem i łapało spokojnie 3G a nawet skakało między HSPA.

Województwo łódzkie Powiat Skierniewicki 96 - 130 Głuchów - Miłochniewice, moja lokalizacja, da się coś z tym zrobić ?
lukasz26
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-04, 21:55
Lokalizacja: PL

Re: huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: lukasz26 »

YaHooo, tak poradziłem sobie, ale co z tego jak mi to ledwo co dyszy :dobani: tak czy inaczej dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e3131s-2 iplus na kartę

Post autor: YaHooo »

lukasz26 pisze:nie mam zielonego pojęcia jak jak sprawdzić ten pakiet ?
W Plusie na Kartę pakiety sprawdzasz za pomocą kodu *121#
lukasz26 pisze:przypomniałem sobie, że jakiś czas temu jeszcze kuzynka była u mnie z laptopem i łapało spokojnie 3G a nawet skakało między HSPA.
Jednak teraz widocznie jest inaczej.
lukasz26 pisze:co z tego jak mi to ledwo co dyszy :dobani:
Może trzeba zastosować antenę zewnętrzną i będzie lepiej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ