Dlaczego dioda w Huawei E398 nie mruga w LTE?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tarest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-07, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Dlaczego dioda w Huawei E398 nie mruga w LTE?

Post autor: tarest »

Korzystam z modemu Huawei E398 z Cyfrowego Polsatu do łączenia się z siecią LTE Plusa. Po włożeniu modemu do komputera albo do routera z Gargoyle na modemie zapala się dioda na cyjanowy kolor i świeci STAŁYM światłem. Według instrukcji dioda powinna na początku mrugać a świecić stałym światłem dopiero po podłączeniu do internetu, a po rozłączeniu z internetem znów zacząć mrugać. Gdy łącze się w technologii HSPA+ to dioda działa zgodnie z instrukcją. Czy u was dioda w LTE też nie mruga? Uwaga: w instrukcji polskiej jest błąd w tłumaczeniu - jest napisane że dioda w LTE jest granatowa podczas gdy w rzeczywistości kolor w LTE jest cyjanowy a w UMTS niebieski (jak przechodzi z UMTS do HSPA+ to kolor chyba zmienia się też na cyjanowy).
Dlaczego się o to pytam? Modem jest na stale podłączony do routera. Zastanawiam się czy rozłączając internet gdy go nie używam ograniczam promieniowanie w pokoju oraz ewentualnie obciążenie sieci LTE? W 3G widziałem przynajmniej jakiś efekt w postaci migającej diody ...
ODPOWIEDZ