ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ratio09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-19, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Post autor: ratio09 »

Witam wszystkich w tym pięknym przedświątecznym dniu:D chcę się podzielić moim problemem z modem ZTE MF636 , problem jest bardzo dziwny, próbowałem już kilku sposobów żeby go rozwiązać, lecz jak dotąd...bezskutecznie....

Coś mnie naszło, żeby przełączyć w oprogramowaniu Telecom częstotliwość modemu, nie pamiętam na jaką przełączyłem, w każdym bądź razie wyłączyłem częstotliwość automatyczną na jakąś inną. Do momementu przełączenia częstotliwośći modem działał pięknie. Natomiast po przełączeniu przestał wykrywać sieć Aero2 i co najgorsze, nie mogę powrócić do wcześniejszych ustawień (ustawienie jest zapamiętane nawet po podłączeniu modemu do innego komputera) tzn na automatyczny wybór sieci, pojawia mi się taki błąd:

Obrazek

Dioda w modemie świeci się przez cały czas na żółto, wcześniej swieciła się na czerwono. Mogę jedynie wybrać dwie opcje,drugą i trzecią pozycję:

Obrazek

Czy jest jakiś sposób na zresetowanie modemu? tzn. na powrócenie do ustawień fabrycznych i powrócenie do wykrywania automatycznego? Co zrobić ,żeby ponownie zaczęło mi działać aero2?

System wykrywa modem prawidłowo:

Obrazek

Co zrobić? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki i Wesołych!
dexter18

Re: ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Post autor: dexter18 »

Wypróbuj top_netinfo z forum.
ratio09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-19, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Post autor: ratio09 »

próbowałem, winą nie jest oprogramowanie, tylko modem, wypróbowałem klika softów, nie wykrywają sieci
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Post autor: matek451 »

Jesteś pewny, że ten modem ma UMTS900? ,na screene nie ma takiej częstotliwości. Ogólnie ten szajs nie jest zgodny z Aero2 i nie ma UMTS900. Ponoć tylko wersja MF636DG z Orange obsługuje tą częstotliwość.
ratio09
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-04-19, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF636 Problem z częstotliwością Aero2

Post autor: ratio09 »

Do czasu kiedy czestotliwosc byla ustawiona na automatyczna, aero dzialalo be problemu, wiec wyhodzi na to,że modem jest zgodny z aero:(
ODPOWIEDZ