qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

Witam.
Mam problem z uzyskaniem połączenia z blueconnect na modemie "qualcomm gobi 2000 hs usb modem 9205" przy pomocy TopNet_Info.
Otóż po zainstalowaniu sterowników w TNI pojawiają mi się 3 pozycje:

Obrazek

Wybierając urządzenia na Com14 i com15 nie mogę włączyć komunikacji AT. Zaznaczenie "ptaszkiem" tej pozycji wywołuje komunikat o braku odpowiedzi z portu.
Jedynie pozycja com16 pozwala na włączenie komunikacji AT, ale wówczas otrzymuję błąd 633 (co jest zrozumiałe w przypadku TNI)
Zmiana urządzenia na com14 lub com15 bez włączonej komunikacji AT skutkuje słynnym błędem 678

Pomóżcie to ugryźć.
System Windows 7 x64 , laptop Lenovo W510 resztę podałem w tytule.
Dodam że te kilka wątków dotyczących Qualcomma, które wyszukałem tu na forum, nie przyniosło rozwiązania problemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Doczu port 14 możesz sobie odpuścić od razu, bo to jest port do GPS'a. Zatem pozostaje Ci tylko 15. A za pomocą takiego PuTTy możesz się z nim połączyć?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

YaHooo pisze:Doczu port 14 możesz sobie odpuścić od razu, bo to jest port do GPS'a. Zatem pozostaje Ci tylko 15. A za pomocą takiego PuTTy możesz się z nim połączyć?
Nie używałem nigdy putty,więc nie wiem czy to objaw połączenia, ale wyskakuje mi czarne okienko ala DOS z zielonym jakby kursorem. Z tym że nie da się nic wpisac w tym oknie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Doczu pisze: Z tym że nie da się nic wpisac w tym oknie.
No to coś jest nie tak. Musi dać się wpisywać znaki. Np po wpisaniu i zatwierdzeniu enterem:

Kod: Zaznacz cały

AT+CSQ
Powinieneś dostać odpowiedź w stylu:

Kod: Zaznacz cały

AT+CSQ

+CSQ: 7,99

OK
Oznaczającą aktualny zasięg.

Nie masz uruchomionego jakiegoś innego menadżera połączeń w tym czasie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

Podczas połączenia TNI na pewnym etapie (podejrzewam że właśnie w tym miejscu gdzie w Twoim wpisie jest "OK", u mnie pojawia się "ERROR" i za chwilę wyskakuje błąd.
Co do menadżera połączeń, to nic nie uruchamiam. Zwyczajnie startuję windowsa i pierwszą rzeczą jest uruchomienie TNI.

Przy okazji nadmienię, że próbowałem połączyć się przez windowsowego kreatora ale po wpisaniu *99# i erainternet również nie udaje się zestawić połączenia. Błąd 678.

Wracając do tematu TNI - sam program nie ma chyba ograniczeń w obsłudze modemów i tego Qualcomma powinien obsługiwać ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Doczu pisze:Wracając do tematu TNI - sam program nie ma chyba ograniczeń w obsłudze modemów i tego Qualcomma powinien obsługiwać ?
Problem jest po stronie modemu, brakuje mu portu komunikacyjnego, problem znany choćby z ericssonów. Fabryczny menadżer komunikuje się w jakiś inny sposób z modemem, w TNI można albo łączyć się z internetem albo przeglądać parametry typu sygnał. Fabryczny soft w jakiś inny sposób łączy się z modemem.
Jedyne co można próbować, to znaleźć sposób na włączenie portu komunikacyjnego, problem jest taki, że nawet trudno określić producenta tego modemu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Problem jest po stronie modemu,
Skoro nawet PuTTy nie jest w stanie się połączyć to tak trzeba uznać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:koro nawet PuTTy nie jest w stanie się połączyć to tak trzeba uznać.
Jak pamiętam to jest standardowe zachowanie portu diagnostycznego wszystkich modemów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Jak pamiętam to jest standardowe zachowanie portu diagnostycznego wszystkich modemów.
Rzeczywiście masz rację. Chociaż ja u siebie w AC881 mam do wyboru 3 (oraz jeszcze 3 które wykrywa TNI, ale nie ma ich w Menadżerze Urządzeń) i na każdym z tych 3 mogę się połączyć. Jedynie do tych ukrytych nie mam możliwości. Inną sprawą jest, że nie na wszystkich dostaję odpowiedzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

hmmm ale przyznam że trochę zaskoczony jestem, ponieważ modem jest dedykowany do tego modelu Lenovo. Inny Gobi 2000 wykrywany był juz na etapie komend POST w BIOS i informował komunikatem o niewłaściwym modemie, oraz nie puszczał dalej uruchamiania windows.
Skoro więc ten modem jest dedykowany do tego lapka, a także ten lapek sprzedawany jest w innych konfiguracjach z tym modemem, to w praktyce nie widzę powodu by ten duet nie współpracował.
No masakra jakaś :facepalm:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Doczu pisze:Skoro więc ten modem jest dedykowany do tego lapka, a także ten lapek sprzedawany jest w innych konfiguracjach z tym modemem, to w praktyce nie widzę powodu by ten duet nie współpracował.
No masakra jakaś
Nie masakra, tylko zabezpieczenie producenta przed użyciem innego softu. Modem jest kompatybilny z laptopem, nie jest z TNI.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

krystianb pisze:Nie masakra, tylko zabezpieczenie producenta przed użyciem innego softu. Modem jest kompatybilny z laptopem, nie jest z TNI.
hmmm... ale gdyby tak było nie miałbym problemów z połączeniem przez kreatora windowsowego, a tu też się nie udaje połączyć.
Nie mam ciśnienia na uzywanie TNI - ważne żeby mi internet działa bez problemu.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Doczu pisze:Przy okazji nadmienię, że próbowałem połączyć się przez windowsowego kreatora ale po wpisaniu *99# i erainternet również nie udaje się zestawić połączenia. Błąd 678.
Chodzi o kreator ppp? Tam nie ma miejsca na wpisanie apn'u trzeba go ręcznie klepnąć, modem go powinien zapamiętać.
Łączysz się po putty na porcie na którym modem odpowiada na ATI1 , klepiesz AT+CGDCONT=1,"IP","internet" (w t-mobile wg wszystkiego co piszą ma działać, z doświadczenia taktakowego, działało tam wszystko, co nie było poprawną nazwą innego apn: np eradata)
Można się w putty rozłączyć, połączyć ponownie z portem i sprawdzić czy apn jest tam nadal komendą AT+CGDCONT?

Potem tworzysz nowe połączenie diaup *99***1# żeby modem wybrał dobry apn.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: kordirko »

Doczu pisze:Nie mam ciśnienia na uzywanie TNI - ważne żeby mi internet działa bez problemu.
A na oryginalnych sterownikach dostarczonych przez producenta internet nie działa? Albo działa źle ?

Jak chcesz pod TNI go mieć, to zobacz jak pod Linuxem rozwiązali ten problem:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Qualcomm_Gobi_2000
Po każdym restarcie chłopaki ładują do modemu odpowiednie pliki firmware, i modem się przełącza na inny model, udostępniając 3 porty COM
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

krystianb pisze:Łączysz się po putty na porcie na którym modem odpowiada na ATI1 , klepiesz AT+CGDCONT=1,"IP","internet" (w t-mobile wg wszystkiego co piszą ma działać
Działa, działa, bo mam taką komendę gdy mam podłączony modem Huaweii. Ale nie ukrywam że obsługa putty (mam putty portable) trochę mnie przeraża i nie ogarniam za bardzo.
A może da sie skądś pociągnąć zmodyfikowany firmware z poprawnym APN ?
A taki blueconnect manager nie pójdzie na tym qualcommie ? Wiem że dedykowany jest do Huaweii, ale kurka tak sobie myślę, że Ci, którzy nie biora modemu od opa też powinni miec możliwośc połączenia z usługą.
kordirko pisze:A na oryginalnych sterownikach dostarczonych przez producenta internet nie działa? Albo działa źle ?
Ale jak "na oryginalnych sterownikach" ?
Przecież mam oryginalne sterowniki. Miałem zainstalowane te z Qualcomma, oraz te od Lenovo i na obu tych wersjach nie uzyskuję połączenia.
kordirko pisze:Jak chcesz pod TNI go mieć, to zobacz jak pod Linuxem rozwiązali ten problem:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Qualcomm_Gobi_2000
Po każdym restarcie chłopaki ładują do modemu odpowiednie pliki firmware, i modem się przełącza na inny model, udostępniając 3 porty COM
Nie mam ciśnienia na korzystanie z TNI, ale kurka nie mam zamiaru po kazdym restarcie bawić się w podmianę firmware.
To już wolę zostać przy modemie zewnętrznym, a ten sprzedać na Allegro.
Chciałem sobie ułatwić sprawę i nie biegać z zewnętrznym modemem, to tylko kłopot sobie zaserwowałem :hyhy:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: wojteks »

Doczu pisze:Przecież mam oryginalne sterowniki.
Sterowniki to jedno a drugie to program do łączenia który powinien być od Lenovo.
Nie pomagam na PW!
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

wojteks pisze:Sterowniki to jedno a drugie to program do łączenia który powinien być od Lenovo.
A znasz może nazwę tego programu ?
Niestety strona supportu Lenovo nie wykazuje takiego programu a komp jest poleasingowy więc płytek które były z nowym nie mam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: wojteks »

Uruchamiałeś Boot Code Update utility na tym laptopie?
http://support.lenovo.com/pl_PL/researc ... D=HT063291

a potem Lenovo braoadband acivation?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Doczu pisze:A taki blueconnect manager nie pójdzie na tym qualcommie ? Wiem że dedykowany jest do Huaweii,
Nie pójdzie, w zasadzie było tego wiele wersji, starsze były pisane do wielu modemów, które sprzedawała era. Nowsze wersje to zwykły soft producenta modem z podmienionymi grafikami i pierwszym profilem ustawionym na sztywno, z niczym innym nie pójdzie.
Doczu pisze:ale kurka tak sobie myślę, że Ci, którzy nie biora modemu od opa też powinni miec możliwośc połączenia z usługą.
Oni sprzedają tylko usługę. Sprzęt (szczególnie swój) klient musi sobie skonfigurować sam.

Znalazłem coś ciekawego na temat tego modemu: trzeba go instalować w specjalny sposób http://support.lenovo.com/en_US/researc ... MIGR-75433

To jest najważniejsze zdanie

Kod: Zaznacz cały

So to install the driver with the default UMTS firmware would be:

C:\drivers\WWANQL\Driver\SETUP.EXE DEFAULTIMAGE=6
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

wojteks pisze:Uruchamiałeś Boot Code Update utility na tym laptopie?
http://support.lenovo.com...&DocID=HT063291

a potem Lenovo braoadband acivation?
tego Boot Code nie kojarzę ale Broadband activator instalowałem.
krystianb pisze:Znalazłem coś ciekawego na temat tego modemu: trzeba go instalować w specjalny sposób http://support.lenovo.com...ocID=MIGR-75433

To jest najważniejsze zdanie

So to install the driver with the default UMTS firmware would be:
C:\drivers\WWANQL\Driver\SETUP.EXE DEFAULTIMAGE=6
I to jest jakiś trop. Pobawię się z tym i dam znać jak to wygląda.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: wojteks »

Doczu pisze:tego Boot Code nie kojarzę
No cóż, taki modem należy instalować zgodnie z zaleceniami producenta, kolejność instalacji poszczególnych rzeczy też jest ważna.
Nie pomagam na PW!
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

wojteks pisze:No cóż, taki modem należy instalować zgodnie z zaleceniami producenta, kolejność instalacji poszczególnych rzeczy też jest ważna.
No właśnie widze, że oprócz pobrania i zainstalowania sterów są jeszcze spore przypisy jak to robić i w jakiej kolejności. Trochę się rozleniwiłem przez lata i instalki user friendly i widzę, że trzeba nadrobić :facepalm:
No nic - po weekendzie trzeba będzie odinstalować wszystko i zabrać sie za to od początku i jak nalezy. Nie ma lekko :hyhy:
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

Dobra Pany jest jakiś progres :ok:
Poodinstalowywałem wszystko i zainstalowałem od nowa zgodnie z instrukcjami ze strony Lenovo (w tym tego boot code update)
Efekt jest taki, że daje się nawiązać połączenie (właśnie z niego piszę), ale nie działa komunikacja AT. Oczywiście dlatego, że nie ma portu wirtualnego. To zrozumiałe.
Ale jako ciekawostkę podam, że po odinstalowaniu i zainstalowaniu sterów na nowo miałem tak, że w TNI pojawił się właśnie dodatkowy port ale wybrałem modem. Niestety połączenia nie udało się zestawić, ale potem juz tego dodatkowego portu (pod COM16) juz nie uświadczyłem :(
Tak czy inaczej - wydaje mi sie, że kluczem był ten Boot Code Update, bo po nim komp zaczął widziec kartę sim.
wojteks, wychodzi na to że miałeś rację. Dzięki. Pozostałym adwersarzom także dziękuję za zmierzenie się z problemem.
To tyle. Problem możemy uznac za rozwiązany. I choć trochę brakuje mi poziomu sygnału w trayu, to najważniejsze że daje sie połączyć z netem :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Doczu pisze:to najważniejsze że daje sie połączyć z netem :)
Ale z TNI możesz korzystać jak nie masz połączenia z internetem? Bo to taki półśrodek, ale nic innego się nie wymyśli.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

YaHooo pisze:Ale z TNI możesz korzystać jak nie masz połączenia z internetem?
Nie bardzo rozumiem pytanie, ale z netem łączę się albo przez TNI, albo mogę się też połączyć przez systemową aplikację.
W zasadzie TNI jesli nie pokazuje sygnału itp. nie jest mi już potrzebny.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Miałem na myśli to, że jak nie jesteś połączony z internetem to możesz normalnie używać TNI aby odczytywać siłę sygnału jak również BTS'a z którym jesteś połączony. Ewentualnie możesz odznaczyć komunikację AT i wtedy TNI będzie Ci służył do nawiązywania połączenia oraz liczenia danych. Jak również możesz z niego zrezygnować i łączyć się systemową aplikacją.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

YaHooo pisze:Ewentualnie możesz odznaczyć komunikację AT i wtedy TNI będzie Ci służył do nawiązywania połączenia oraz liczenia danych. Jak również możesz z niego zrezygnować i łączyć się systemową aplikacją.
Ale jak już pisałem - nie da się włączyć komunikacji AT w TNI.
Da się łączyć bez AT ale po włączeniu AT mam błąd 633.
Tak więc skoro nie mam połączenia AT to i siła sygnału mi się na pasku nie wyświetla.
W związku z tym uzywanie TNI traci sens, zwłaszcza że niebawem kończę abo w tmobile i przejdę na Aero2, a w związku z nowymi zabezpieczeniami w Aero2 (captcha) to i tak z palca będę musiał łączyć sie ponownie.
Tak czy inaczej ważne że zastartowało i jest net.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: YaHooo »

Doczu pisze: Ale jak już pisałem - nie da się włączyć komunikacji AT w TNI.
A to faktycznie. Ale miałem wrażenie, że pisałeś, że na jakimś porcie działało. Jeśli nie to ja coś pomieszałem i mój post jest nieaktualny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Doczu
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-08-01, 07:44
Lokalizacja: Pinecity

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: Doczu »

YaHooo pisze:Ale miałem wrażenie, że pisałeś, że na jakimś porcie działało. Jeśli nie to ja coś pomieszałem i mój post jest nieaktualny.
Nie, nie. Było tak, że ten wirtualny port był widoczny w TNI ale wybrałem inny, a potem juz ten port nie był widoczny w TNI. Chodzi konkretnie o port COM16.
Co ciekawe dziś rano windows mi sam doinstalował sterownik do urządzenia na porcie COM16 (Qualcomm Gobi 2000 USB Composite Device 9205), ale w TNI nadal go nie widać.
Podejrzewam że gdyby udało sie sprawić by ten COM16 był widoczny w TNI, to komunikacja AT by poszła.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: qualcomm gobi 2000 + TopNet_Info + blueconnect problemy

Post autor: krystianb »

Doczu pisze:Podejrzewam że gdyby udało sie sprawić by ten COM16 był widoczny w TNI, to komunikacja AT by poszła.
Spróbuj się z nim putty podłączyć, obstawiam, że jednak nie jest on "podłączony" do czegokolwiek.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ