Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: Nornik47 »

Witam po raz pierwszy na tym forum !
Właśnie otrzymałem i aktywowałem modem jak w temacie z Cyfrowego Polsatu.Jestem jednak mocno zawiedziony szybkością z jaką ten modem pracuje.Zapewniano mnie że modem LTE działa b.szybko, ale okazuje się po przeprowadzeniu testu szybkości to wychodzi 3554 kilobitów/sek.Strony otwierają się b.ospale.Nie wiem teraz czy należy reklamować ten modem, czy też te reklamowane LTE 100MB/sek to cienki chwyt reklamowy ? Mieszkam w Warszawie i korzystam będąc w pracy na Bemowie. W domu też nie jest lepiej - dzielnica Bielany, Wólka Węglowa.
Bari
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-08, 21:48
Lokalizacja: Brzeg

Re: Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: Bari »

Przede wszystkim operator nie gwarantuje żadnych prędkości - oni mówią tylko że to jest "do 100 Mbps", czyli to jest teoretycznie górna granica.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: YaHooo »

Nornik47 na wczytywanie stron większe znaczenie (piszesz, że następuje to ospale) ma ping. Możesz go zmierzyć za pomocą komendy <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a> Bo przy takiej prędkości jak z tego testu nie powinno być jakichś większych przestojów. Po drugie takie testy nie za bardzo są wiarygodne. Lepiej pobrać plik z porządnego serwera i sprawdzić jak on się pobiera. Kolejna sprawa to jaki masz zasięg? Bo taka sytuacja może być spowodowana również zbyt słabym zasięgiem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: Nornik47 »

YaHooo pisze:Nornik47 na wczytywanie stron większe znaczenie (piszesz, że następuje to ospale) ma ping. Możesz go zmierzyć za pomocą komendy »PING« Bo przy takiej prędkości jak z tego testu nie powinno być jakichś większych przestojów. Po drugie takie testy nie za bardzo są wiarygodne. Lepiej pobrać plik z porządnego serwera i sprawdzić jak on się pobiera. Kolejna sprawa to jaki masz zasięg? Bo taka sytuacja może być spowodowana również zbyt słabym zasięgiem.
Dziękuję za odpowiedź.Sądzę że jest to wina zasięgu dwie kreski raptem.

[ Dodano: 2014-05-02, 08:23 ]
Mam takie pytanie dotyczące anteny.Poczytałem trochę na tym forum o antenach i mam pytanie czy jeżeli kupię taką dualną antenę pokojową do LTE to będę miał lepszy zasięg czy nie wiele to zmieni ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: YaHooo »

Nornik47 pisze: Dziękuję za odpowiedź.Sądzę że jest to wina zasięgu dwie kreski raptem.
W zasadzie nie jest to jakiś bardzo słaby sygnał, ale mógłby być lepszy.
Nornik47 pisze:Poczytałem trochę na tym forum o antenach i mam pytanie czy jeżeli kupię taką dualną antenę pokojową do LTE to będę miał lepszy zasięg czy nie wiele to zmieni ?
Nie wiadomo. Sprawdź czy to nie wina obciążenia. Ja bym spróbował sprawdzić prędkość internetu późno w nocy tak 2-3. Albo jeszcze lepiej podjechać bliżej pod BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
pikolo419
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 279
Rejestracja: 2010-09-13, 15:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Modem Huawei E3272 problem z obiecywaną szykością pobierania

Post autor: pikolo419 »

Kreski są zazwyczaj mylne co do zasięgu, więc lepiej go podać w -x dBm
Huawei E5785lh-22c
ODPOWIEDZ