Dwa modemy e398 i problemy z połączeniem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawfazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-13, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Dwa modemy e398 i problemy z połączeniem

Post autor: pawfazi »

Cześć,

Mam modem e398 huawei z kartą RBM i wszystko działało dobrze (ten z logo telenor).
Potrzebowałem drugi taki zestaw i kupiłem drugi używany modem e398 z logo cyfrowego Polsatu ,który miał być bez simlocka.

Po przełożeniu karty rbm do drugiego modemu z logo CP modem przestał chcieć się połączyć. chciał zainstalować soft zapisany w modemie z cyfrowego Polsatu. Zrobiłem to i tez nie mogłem się połączyć.
Po przełożeniu karty do pierwszego modemu który działał niestety też nie mogę się połączyć.
Miga szybko dwa razy dioda na zielono przerwa i tak w kółko.

Prośba o pomoc bo już brakuje mi możliwości co zrobić, żeby to zagrało...

Dzięki
P.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Dwa modemy e398 i problemy z połączeniem

Post autor: kmy »

Może masz problem ze sterownikami. Nowy modem nie chciał pracować na już zainstalowanych, a instalując soft CP nadpisałeś sterowniki od CP na stare i może być jakiś konflikt. Spróbuj odinstalować soft CP, zresetować komputer i na nowo zainstalować soft CP.
pawfazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-13, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa modemy e398 i problemy z połączeniem

Post autor: pawfazi »

Odinstalowałem to oprogramowanie z CP, ale nie pomogło.
Zainstalowałem nowy program mobile partner (ze strony od lesiolo) i tez nic nie pomogło.

Nawet przywracałem system win7 do daty przed instalacja softu z CP i też nic nie pomogło.

może coś jeszcze odinstalować? Może same sterowniki gdzies w systemie trzeba odinstalować? tylko nie wiem gdzie ich szukac?

P.

[ Dodano: 2014-05-15, 21:35 ]
Kolejne próby przyniosły efekt.
Przesyłam może komuś się przyda.

Modem który działał:
Naprawiłem wgrywając nowy firmware ze strony jesiolo

Modem który nie działał
Naprawiem wgrywając nowy firmware, ale tutaj był jednak simlock założony, bo program do zmiany oprogramowania poprosił o kod.
Odblokowałem kodem (flash code) ze strony: kod na podstawie IMEI tu http://a-zgsm.com/freecode/

pozdr
ODPOWIEDZ