Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Nornik47 »

Witam !
Mam modem LTE E3272 w Cyfrowym Polsacie. Problem polega na bardzo wolnym otwieraniu stron internetowym. Sprawdzałem szybkość na stronie http://speed-test.net.pl/ i po podłączeniu antenki zewnętrznej pokojowej szybkość wacha się od 9Mbitów/sek do nawet 18 Mbitów, ping od 15 do 22. Nie rozumiem dlaczego strony otwierają się tak wolno, a nawet momentami otwieranie strony staje, trzeba odświeżyć otwieranie. W domu mam neostradę raptem 1.433 Mbps do 1.900 i kłopotów z działaniem internetu nie mam.
Pisałem w tej sprawie do usługodawcy czyli CP, ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Mieszkam w Warszawie, ale z internetu korzystam w pracy na Bemowie.
O założeniu tam zewnętrznej anteny typu GSM na dachu nie ma mowy.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: jackuss81 »

Strony się wolno otwierają bo BTS z którym się łączysz jest mocno przeciążony. A z resztą aby osiągnąć zadawalające wyniki na LTE to trzeba mieć dobrą dualną antenę panelową np taką A tymi "patyczkami" sobie nie zawracaj głowy bo nimi można się jedynie tylko drapać po głowie :D :D
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Nornik47 »

jackuss81 pisze:Strony się wolno otwierają bo BTS z którym się łączysz jest mocno przeciążony. A z resztą aby osiągnąć zadawalające wyniki na LTE to trzeba mieć dobrą dualną antenę panelową np taką A tymi "patyczkami" sobie nie zawracaj głowy bo nimi można się jedynie tylko drapać po głowie :D :D
Bardzo dziękuję za krótką i bardzo logiczną i przydatną poradę. Ponieważ anteny zewnętrznej w miejscu pracy nie mam możliwości zamocować muszę się pogodzić że jest jak jest.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Andrzejz78 »

jackuss81 pisze:Strony się wolno otwierają bo BTS z którym się łączysz jest mocno przeciążony
Skoro speedtest jest dobry na pokojowej antenie to jak może być zapchany BTS?
Pytanie czy strony na pokojowej antenie też kiepsko się otwierają?
jackuss81 pisze:aby osiągnąć zadawalające wyniki na LTE to trzeba mieć dobrą dualną antenę panelową
Antena ma się nijak do prędkości Poprawia ona poziom sygnału a prędkość to loteria Faktem jest to że do LTE muszą być dwie anteny
kzd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-05, 10:37
Lokalizacja: google

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: kzd »

E tam, żaden BTS nie jest przeciążony przy tej prędkości. Być może wystarczy dopisać DNS-y w połączeniu lokalnym. Jako adres strony internetowej wpisz: 212.77.100.101 i zobacz czy się ładuje szybciej. Spróbuj też w innej przeglądarce. Ping tu jest najważniejszy, a z tego co piszesz bardzo dobry.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: atento »

kzd pisze:E tam, żaden BTS nie jest przeciążony przy tej prędkości.
Żaden tak się nazywa mój. Tak najważniejszy do ? Gier online, przegladania www min download 0.2Mbps. Ja mam ping na HSPA+ 35 ms i download 1Mbps to widać kres stacji CP-PLUS w dzien... w nocy zapitala 14Mbps mam też BTSo super downloadzie z PLAY 15/1 i niestety strony mulą jak szambonurek

Zły zasięg i przeciążenie to główne powody słabego ładowania się stron www. Jak modem ma dwa wyjścia antenowe muszą być dwie anteny...
kzd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-05, 10:37
Lokalizacja: google

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: kzd »

Ja jednak widzę różnicę w 0,8- 1 mb/s Mb/s, a 9-18 mb/s jak podał kolega wyżej. Nie widzę więc analogii. I nikt nie wspomniał tu o nocach. Ponadto może miałbyś rację jeśli chodzi o 3G, a nie LTE.
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Nornik47 »

kzd pisze:Ja jednak widzę różnicę w 0,8- 1 mb/s Mb/s, a 9-18 mb/s jak podał kolega wyżej. Nie widzę więc analogii. I nikt nie wspomniał tu o nocach. Ponadto może miałbyś rację jeśli chodzi o 3G, a nie LTE.
Właśnie, ciekawe że gdy korzystałem z telefonu z dostępnych danych mobilnych 3G, to pomimo że szybkość nie była imponująca to strony jednak otwierały się szybciej.
Spróbuję jeszcze wpisać DNS ten, który podał mi kolega dwa posty wyżej.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Andrzejz78 »

Kolego nie porównuj wielkości strony dla telefonu z wczytywaną w kompie DNSy możesz wpisać np. googlowskie ale to raczej pomoże w tłumaczeniu adresu niż we wczytywaniu

Z wczytywaniem stron jest różnie Jak strona jest lekka to i przy wolnym łączu otworzy się szybciej a jak ma napchane flashy i innych śmieci to może i trochę potrwać

Mam w miarę szybkie łącze bo 30Mb/s i wp.pl czy elektroda.pl otwiera się momentalnie ale już na orange.pl czy btsearch.pl trzeba trochę poczekać
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:trzeba trochę poczekać
Należy też pamiętać o wydajności serwerów i ich łącz, szczególnie widać to wieczorami na popularnych serwerach.
Nie pomagam na PW!
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Nornik47 »

Andrzejz78 pisze:Kolego nie porównuj wielkości strony dla telefonu z wczytywaną w kompie DNSy możesz wpisać np. googlowskie ale to raczej pomoże w tłumaczeniu adresu niż we wczytywaniu

Z wczytywaniem stron jest różnie Jak strona jest lekka to i przy wolnym łączu otworzy się szybciej a jak ma napchane flashy i innych śmieci to może i trochę potrwać

Mam w miarę szybkie łącze bo 30Mb/s i wp.pl czy elektroda.pl otwiera się momentalnie ale już na orange.pl czy btsearch.pl trzeba trochę poczekać
Co do telefonu - mam na myśli korzystanie z telefonu jako modemu i otwieraniu stron na kompie. To fakt, niektóre strony otwierają się bardzo szybko, a niektóre mulą. W szczególności gdy otwierana strona korzysta ze skryptów np. allegro. Java script mam w IE wyłączone, ale i tak bardzo przymula, a nawet zatrzymuje wczytywanie wyświetlająć komunikat że nie można przetworzyć skryptu czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Andrzejz78 »

atento pisze:o super downloadzie z PLAY 15/1 i niestety strony mulą jak szambonurek
Myli podstawowe pojęcia
15/1 to maksymalna prędkość jaką można uzyskać czyli QoS a to co masz w danej chwili to jest realna prędkość To że strony Ci mulą to może być objawem zapchanego BTSa Prędkości z zakresu 0-15Mb/s są prawidłowe bo spełniają warunek do15Mb/s

[ Dodano: 2014-05-29, 09:09 ]
Nornik47 pisze:IE
To może spróbuj przeglądarkę zmienić i pozakładać blokady typu Adblock i Flashblock Mi to przynajmniej poprawiło komfort surfowania w Firefoksie ;)
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: Nornik47 »

Andrzejz78 pisze:To może spróbuj przeglądarkę zmienić i pozakładać blokady typu Adblock i Flashblock Mi to przynajmniej poprawiło komfort surfowania w Firefoksie ;)
Korzystałem z Firefoxa, jednak w pracy korzystam z netbooka Samsung N150, który ma słabe parametry jeśli chodzi o szybkość działania i dlatego usunąłem firefoxa i korzystam z IE.
Adblock mam zainstalowany, jednak ten dodatek spowalnia przeglądarkę o czym informują komunikaty pojawiające się w czasie wczytywania stron.
Ostatnio zmieniony 2014-05-31, 10:21 przez Nornik47, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E3272 wolne otwieranie stron www

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Myli podstawowe pojęcia
No i jeszcze jest taka kwestia, że na wczytywanie się stron też ma znaczenie ping, a nie tylko prędkość. Co z tego jak prędkość będzie 100Mb/s jak sam ping będzie 3000ms. Wtedy też strony będą mulić. A w przypadku lekkich stron (takich które mają mało grafik, albo są one lekkie) większy wpływ na ładowanie stron będzie miał ping. W przypadku cięższych stron dochodzi prędkość pobierania. Bo jak ktoś na stronę wsadzi kilka 1-2MB jpegów to wiadomo ile to się będzie ładować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ