Modem USB - Zmienne IP - Aero2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Erbeen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-02, 17:29
Lokalizacja: Kutno

Modem USB - Zmienne IP - Aero2

Post autor: Erbeen »

Witam. Chciałbym dokupić do swojej karty Aero modem USB. Jestem zainteresowany modemem HILINK Huawei e3131 s-2. Może ktos mi powiedzieć czy karta po każdym rozłączeniu i połączeniu zmienia IP? Czy zmienne IP zależne jest od modemu?

Bardzo zależy mi na zmiennym ip po każdym połączeniu i rozłączeniu i nie chce wydać pieniędzy na modem który to uniemożliwi.

Proszę o odpowiedź.
dexter18

Re: Modem USB - Zmienne IP - Aero2

Post autor: dexter18 »

Nie jest zależne od modemu. IP przydziela Ci dostawca a nie modem. Kup sobie zwykła wersję E3131 i unikniesz kłopotów.
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Re: Modem USB - Zmienne IP - Aero2

Post autor: simens »

To operator ustala ip, też miałem zdobyć kartę Areo, ale jak się dowiedziałem ile trzeba podać danych osobowych, pesel itp. to zrezygnowałem chętnie bym kupił używaną od kogoś.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem USB - Zmienne IP - Aero2

Post autor: krystianb »

simens pisze:ale jak się dowiedziałem ile trzeba podać danych osobowych, pesel itp. to zrezygnowałem
Zasadniczo podpisujesz z operatorem umowę o świadczenie usług, tyle że darmowych.
simens pisze:chętnie bym kupił używaną od kogoś.
Nie wiem jak wielką dozą nieodpowiedzialności trzeba się wykazać, żeby taką kartę sprzedać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ