D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Myszor23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-06-22, 13:46
Lokalizacja: Gozdanin

D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: Myszor23 »

Witam.
Mam do Was pytanie. Posiadam tablet, który nie posiada złącza karty sim i jego mobilność jest bardzo ograniczona, poza domem nie mam internetu, i teraz moje pytanie brzmi czy te urządzenie zapewni w tablecie internet mobilny. Czy taka kombinacja sprawdzi się.
Adapter to wymieniony w temacie D-Link DWM-156

http://www.komputronik.pl/product/99189 ... e_1GB.html

A tablet to Kiano Young IIs:

http://kiano.pl/?page_id=302
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: wojteks »

Myszor23 pisze:Czy taka kombinacja sprawdzi się.
Nie bardzo, lepszym rozwiązaniem jest przenośny router (MiFi) przykłady: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... p-2-e-0617
Nie pomagam na PW!
Myszor23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-06-22, 13:46
Lokalizacja: Gozdanin

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: Myszor23 »

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie zakup routera, do którego będę mógł włożyć kartę Sim, i zaś z tej karty Sim sygnał będzie rozdzielany. Głównie chodzi mi o to abym miał internet w samochodzie, chodzi mi o nawigację.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: YaHooo »

Myszor23 pisze:Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie zakup routera, do którego będę mógł włożyć kartę Sim, i zaś z tej karty Sim sygnał będzie rozdzielany.
Tak, takie coś będzie najlepsze.
Myszor23 pisze:Głównie chodzi mi o to abym miał internet w samochodzie, chodzi mi o nawigację.
Jeśli chodzi o nawigację na tablet, to istnieją mapy offline. Może tędy droga? Bo GPS do działania nie potrzebuje połączenia z internetem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Myszor23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-06-22, 13:46
Lokalizacja: Gozdanin

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: Myszor23 »

A mapy offline, to które najlepsze. Google maps ??
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Nie bardzo, lepszym rozwiązaniem jest przenośny router (MiFi) przykłady:
Pod warunkiem, że tablet/nawigacja ma wifi.
YaHooo pisze:Jeśli chodzi o nawigację na tablet, to istnieją mapy offline. Może tędy droga? Bo GPS do działania nie potrzebuje połączenia z internetem.
Dziś już nawigacja ofline to lekki przeżytek. Oczywiście dobrze mieć mapy zapisane offline (jak gdzieś internetu zabraknie), ale dane na temat zamknięć ulic, korków czy zagrożeń na drodze są bardzo przydatne.
Z darmowych jest yanosik, tyle że mapy online chyba od googla. Z płatnych w Polsce chyba cały czas AM, jakiś czas temu dodali chyba moduł powiadamiania o zagrożeniach drogowych.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: wojteks »

krystianb pisze: że tablet/nawigacja ma wifi.
Ma.
Myszor23 pisze:tablet to Kiano Young IIs
Myszor23 pisze: mapy offline,
Nie wiem czy najlepsze ale sprawdź Open Street Map (OSM).
Nie pomagam na PW!
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: kordirko »

krystianb pisze: Z darmowych jest yanosik, tyle że mapy online chyba od googla.
Z darmowych nawigacji online jest jeszcze Waze: https://www.waze.com/pl/
wykupiona przez Goolge. Mapy ma bazujące na Google, ale są dalej rozwijane niezależnie przez społeczność.
Dane o trafficu są najprawdopodobniej łączone w Google i Waze (ale to tajemnica firmy).
Jest nieco gorsza od płatnych (brak numeracji domów, w Polsce brak jeszcze niektórych ulic na mapach),
ale moim zdaniem lepsza od Yanosika, używam Waze i się sprawdza.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: D-Link modem 3G DWM-156 AERO2

Post autor: YaHooo »

A mapy offline, to które najlepsze. Google maps ??
Zależy do czego. Sam używam OpenStreetMap i jestem zadowolony.
krystianb pisze:ale dane na temat zamknięć ulic, korków czy zagrożeń na drodze są bardzo przydatne.
Akurat mi te informacje nie są aż tak mocno potrzebne. A poruszam się bardzo często po lokalnych wioskach gdzie z zasięgiem jest krucho, więc mapa offline jest bardziej pomocna niż informacja o korkach ;)
krystianb pisze:Z darmowych jest yanosik, tyle że mapy online chyba od googla.
Ja używam Locus Map Free (istnieje wersja Pro, płatna). Można załadować kilka rodzajów map offline jak również mapy online z paru źródeł.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ