Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

Modem Huawei E398 CP, karta PLusa, 2xantena erato 17dBi. Dobrze wszystko działało od dawna, zasięg LTE był. W ustawieniach programu CP było ustawione typ połaczenia "Tylko LTE", a teraz niestety musze brać na automatyczne bo mi LTE nie znajduje, tylko HSPA+. Podłączałem modem do innego komputera, przekrecałem anteny na inny nadajnik i jest to samo. Powiedzcie co sie mogło popsuć w modemie że nie znajduje mi LTE? Poprostu jak wezme na wyszukiwanie LTE to wyświetla sie tylko moc sygnału, a tam gdzie "Stan sieci" i "Informacje o lokalizacji" pisze NIEZNANE.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: jackuss81 »

Nie znajduje Ci modem sieci LTE bo operator wyłączył nadajnik LTE. Widocznie to była tylko częśtotliwość próbna albo niestety dla Ciebie zrezygnował z LTE na Twoim terenie.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

jackuss81 pisze:Nie znajduje Ci modem sieci LTE bo operator wyłączył nadajnik LTE. Widocznie to była tylko częśtotliwość próbna albo niestety dla Ciebie zrezygnował z LTE na Twoim terenie.
Ustawiałem antene na inny nadajnik i jest to samo. Nawet na trzy inne nadajniki przestawiałem i nie łapie LTE tylko te pozostałe hspa+ wcdma itp.. Wcześniej na każdym łapało LTE. Coś sie stało z modemem tylko co?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: Andrzejz78 »

seqelo pisze: jak wezme na wyszukiwanie LTE to wyświetla sie tylko moc sygnału, a tam gdzie "Stan sieci" i "Informacje o lokalizacji" pisze NIEZNANE.
Mogli wyłączyć tymczasowo Twoje LTE a łapiesz sygnał innego operatora lub ograniczyli już dostęp/logowanie do LTE
Z jakiej odległości łapałeś sygnał?
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

Andrzejz78 pisze:Mogli wyłączyć tymczasowo Twoje LTE a łapiesz sygnał innego operatora lub ograniczyli już dostęp/logowanie do LTE
Z jakiej odległości łapałeś sygnał?

To niemożliwe żeby powyłączali wszystkie nadajniki które są we wszystkich kierunkach od mnie w odległości od 8-15km. Sprawdzałem też na innych kartach usim i też nie łapią LTE, tylko hspa itp.. szkoda że nie mam drugiego modemu z LTE to by było pewne co jest nie tak.
A macie może link do aktualizacji modemu Cyfrow.. polsa....? Bo moja wersja softu to chyba stara: 11.243.23.00.618

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-07-19, 21:37 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-07-19, 20:37 przez seqelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: Andrzejz78 »

seqelo pisze:11.243.23.00.618
Ja mam 11.433.61.00.000 http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/F ... 031605.rar

[ Dodano: 2014-07-13, 23:16 ]
seqelo pisze:w odległości od 8-15km
10-12km to taka nieoficjalna granica możliwości zalogowania Możliwe że ją zmniejszyli ze względu na "Powera"
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

Dalej nie ma LTE, ale po wgraniu tego nowego firmware szybciej działa internet.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: Andrzejz78 »

seqelo pisze:Dalej nie ma LTE
Podjedź pod BTSy z laptopem i sprawdź na miejscu
Obstawiam że modem jest dobry tylko coś jest z siecią
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

Coś sie stało i LTE juz działa. Zgłosiłem na forum plusa i podałem nr tel jednej karty i na niej właśnie zaczęło działać, a na innych sprawdzałem i nie działa, więc podejrzewam że odblokowali coś bo dużo ludzi tak pisze ostatnio na forach że im nie łapie LTE - ale na razie nie dostałem odpowiedzi, jak mi odpiszą to sie odezwe.
seqelo
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-02-16, 20:22
Lokalizacja: Poland

Re: Huawei E398 brak LTE a reszta jest HSPA WCDMA ....co jest?

Post autor: seqelo »

Nie odpisują, więc juz chyba nie odpiszą. Celowo pewnie nie odpowiadają żeby nie być myśleć że to ich wina.
ODPOWIEDZ