Option GTM 380, Acer One D250, Radio jest wyłączone.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skubi2004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-18, 11:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Option GTM 380, Acer One D250, Radio jest wyłączone.

Post autor: skubi2004 »

Witam

Od dwóch dni walczę z nowym modemem w moim netbooku Acer Aspire One D250 Windows XP HOME EDITION x86.
Poprzednio zamontowany był ten sam model ale w pewnym momencie przestał całkowicie działać, system go nie wykrywał.

Zakupiłem dokładnie ten sam model nawet firmware jest ten sam 2.12

Po zamontowaniu nowego modemy system go wykrywa, sterowniki pobierałem ze strony acera ale również inne znalezione w internecie.

Po uruchomieniu programu Option Globe Trotter pojawia się komunikat że urządzenie zostało wykryte a następnie komunikat Radio jest Wyłączone, Próbowałem również w programie Acer Connection Manager ale jest dokładnie to samo.


Dzisiaj dodatkowo uruchomiłem, moduł GPS w tym modelu przy pomocy hyper terminala i instrukcji znalezionej na tym forum.
Moduł jest wykrywany poprawnie ale też nie łapie żadnej satelity.

Czy to może być problem z transcieverem.

Dodam ze nie pomaga zmiana pozycji suwaka na froncie obudowy.
Zaobserwowałem że kiedy w Terminalu wydaję komendę resetu modemu wówczas na chwilę zapala się dioda 3G przy suwaku. Ta sama dioda zapala się podczas włączania komputera ale potem gaśnie.

Po przesunięciu suwaka na uruchomionym systemie dioda nie zapala się.

Aktualizowałem BIOS komputera do najnowszej wersji 1.29 ale bez zmian.
W BIOS-ie nie ma ustawień związanych z modemem 3G

Przyznam szczerze że nie mam już żadnych pomysłów może ktoś z was miał podobny problem.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Ps czy jest jakaś komenda którą z terminalu można wymusić włączone radio w modemie??
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option GTM 380, Acer One D250, Radio jest wyłączone.

Post autor: YaHooo »

Spróbuj komendy

Kod: Zaznacz cały

AT_OAIR=0
ewentualnie komendą AT+CFUN
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
skubi2004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-18, 11:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Option GTM 380, Acer One D250, Radio jest wyłączone.

Post autor: skubi2004 »

Witam
YaHooo jesteś wielki, po wpisaniu AT_OAIR=0 i resecie modemu zapaliła się dioda 3G na obudowie i modem znajduje sieć.
Co prawda nie udało mi się jeszcze połączyć bo przy próbie łączenia uzyskuje komunikat "Połączenie nie powiodło się . [0x84000011]" ale myślę że może to być związane ze słabym zasięgiem w lokalizacji w której aktualnie przebywam.
Wieczorem sprawdzę w innej lokalizacji.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option GTM 380, Acer One D250, Radio jest wyłączone.

Post autor: YaHooo »

skubi2004 pisze:po wpisaniu AT_OAIR=0 i resecie modemu zapaliła się dioda 3G na obudowie i modem znajduje sieć.
No i bardzo fajnie :ok:
skubi2004 pisze:Połączenie nie powiodło się . [0x84000011]"
Jak dla mnie to może być błąd programu do łączenia. To jest chyba modem widoczny jak modem, więc możesz po prostu skonfigurować połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ