HUAWEI E3276s - 150, downgrade i najlepszy firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janekiwan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-13, 22:42
Lokalizacja: Stąd

HUAWEI E3276s - 150, downgrade i najlepszy firmware

Post autor: janekiwan »

Witam,
niedawno zakupiłem modem HUAWEI E3276s - 150, zaraz po włożeniu do usb wgrałem najnowszy firmware z chomika lesiolo. Niestety występuje u mnie na nim podobny feler co komentującemu ten firmware na chomku, czyli: co jakiś czas (raz dziennie) komputer przestaje widzieć modem, a po chwili znajduje go ponownie, skutkuje rozłączeniem internetu i zawieszką Mobile Partnera. W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy na tym modemie można bez większych konsekwencji i specjalnych przygotowań przeprowadzić downgrade? Bo na chomiku lesiolo widnieje ostrzeżenie: "Downgrade – firmware modemu też uszkodzi modem".
2. Jaki firmware byście polecili do stabilnego działania bez takich jak opisane wyżej przypadłości?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: HUAWEI E3276s - 150, downgrade i najlepszy firmware

Post autor: Andrzejz78 »

janekiwan pisze: Czy na tym modemie można bez większych konsekwencji i specjalnych przygotowań przeprowadzić downgrade?
Można ale można też uwalić modem Ja wiele razy robiłem up- jak i downgrade i modem działał
janekiwan pisze:Jaki firmware byście polecili do stabilnego działania
To najwyższe od lesiola :]

Zacznij najpierw od wyczyszczenia sterów i pozostałości po nich a później zainstaluj najnowsze (też od lesiola ;) )
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI E3276s - 150, downgrade i najlepszy firmware

Post autor: lesiolo »

janekiwan pisze:komputer przestaje widzieć modem, a po chwili znajduje
1 - Jakiego Mobile Partnera masz zainstalowanego (nr.)
2 - Odinstaluj stare sterowniki z systemu (programem uninstaller.exe z mojego dashboardu)
3 - Zainstaluj nowe sterowniki
4 - Gdy masz Win8.1 zacznij używać systemowego połączenia (testowo)
zmień port USB bo ten może siadać pod obciążeniem (powinien wychodzić bezpośrednio z płyty)
janekiwan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-13, 22:42
Lokalizacja: Stąd

Re: HUAWEI E3276s - 150, downgrade i najlepszy firmware

Post autor: janekiwan »

Ok mało precyzyjnie się wyraziłem więc już tłumaczę. osoba pisząca na chomiku lesiola o tym firmwarze używała Mobile Partnera i miała takie symptomy. Natomiast ja mam podobne przy podpiętym modemie do mr3420 z najnowyszm gargoyle. Oczywiście uprzedzając kolejne pytania używam mocnego aktywnego huba usb. Dlatego myślałem o downgrade, bo nie sądzę aby była to kwestia sterowników, a nawet jeśli to i tak ze względu na moje potrzeby muszę używać gargoyle.
ODPOWIEDZ