Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

Rozumiem, wezmę HUB-a i zasilacz do sklepu, pewnie coś znajdę.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

Crav pisze:Rozumiem, wezmę HUB-a i zasilacz do sklepu, pewnie coś znajdę
Tak, powinni Ci dobrać odpowiednią wtyczkę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

OK, zmieniłem wtyczkę, podłączyłem zasilacz oraz modem do HUB-a, ale modem działał tylko przez kilkadziesiąt minut - później nie chciał się zalogować do sieci. Dodam, że inne urządzenia podłączone do HUB-a (pendrive'y, drukarka) działają.

W swoim komputerze mam dwa gniazda USB (dużo, nie? ;), więc pod jedno podłączyłem HUB-a, a pod drugie modem. Efekt - modem "siadł" po pięciu minutach. Ponownie podłączyłem go pod zasilacz i zadziałał.

Napiszę jeszcze, gdyby coś mnie spotkało.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Tomek7 »

No i ja kupiłem do swojego Icona Hub aktywny bo mam kabel USB ok 3m.Wcześniej często miałem zawieszenie łącza tzn.monitornki się nie świeciły musiałem rozłączać teraz jak mam huba transfer ustabilizował się troche choć dalej skacze zaczyna ok 10kB/s potem skoczy na 25 i tak miedzy 20-26 kB/s ciągle.Ale nie mam już zawiechy łącza :]
teorr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-25, 11:32
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: teorr »

Nie wiem na pewno czy dobrze zrozumiałem... Prosze o pomoc mam ten beznadziejny blue conect i wjednym pokoju mam zasieg w drugim nie. Czyli kupuje HUB USB z zasilaczem i teraz moge do niego podłaczyc przedłuzacz usb 5m? albo 10?? i potem modem nie jest to za duzo?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: wojteks »

teorr pisze:Czyli kupuje HUB USB z zasilaczem i teraz moge do niego podłaczyc przedłuzacz usb 5m?
Podłączasz tak:
Komputer<==kabel USB np 5m==>HUB z zasilaczem<==kabel USB np 1m==>modem

Co do maksymalnej długości kabli to w zależności od kabla może być różnie. Jeden będzie działał na 5m a drugi przy 2 może już być za długi.
Nie pomagam na PW!
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: viktor »

wojteks pisze: Podłączasz tak:
Komputer<==kabel USB np 5m==>HUB z zasilaczem<==kabel USB np 1m==>modem
Uzupełnię tą informacje nie zawsze tą metodę będzie można wykorzystać bo np: przy I-Tec USB 2.0 Hub 4+1 port HU2352 - Hub - 4 ports - Hi-Speed USB external http://www.markit.eu/cz/en/i-tec-usb-2- ... p29229c447 jest Connections 1 x Hi-Speed USB - 4 PIN USB Type A male - 1 jest to kabel 0,5m z jednej strony zakończony wtyczką mini-USB którą podłączamy do Hub a z drugiej strony kabel zakończony wtyczką USB typu A którą podłączamy do PC. Przy tym USB HUB-ie ze względu na ten kabel jest pewne ograniczenie. Przy wyborze Hub należny zwrócić też uwagę na podłączenie USB HUB
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: wojteks »

viktor pisze:jest to kabel 0,5m z jednej strony zakończony wtyczką mini-USB którą podłączamy do Hub a z drugiej strony kabel zakończony wtyczką USB typu A
Są przedłużacze A wtyk na A gniazdo i w takiej sytuacji będą działać. Dokładnie takim samym przedłużaczem podłączamy modem/pendrive bezpośrednio do PC
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ