Obniżony zasięg i prędkość podczas miesięcznej nieobecnośc

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Obniżony zasięg i prędkość podczas miesięcznej nieobecnośc

Post autor: superkwas »

Cześć. Mam pytanko korzystam z Internetu domowego t-mobile, antnty cybertech na 1800-2100 i lokalizacja wieś (Wólka Horyniecka a nadajnik Horyniec-Zdrój (plus minus 3 km odległości). Na początku kwietnia wyjechałem na wakacje, wtedy zasięg był 2/3 kreski i prędkość wysyłania na poziomie 10-12 mb, wróciłem po miesiącu do domu i zasięg spadł na 0/1 kresek i prędkość wysyłania do 2 mb. Była tu awaria nadajnika która została ponoć naprawiona w tą niedzielę. Ale u mnie wciąż prędkość jest tak niska. Operator twierdzi że wszystko jest ok. Czy przez ten miesiąc mogło się coś zmienić w nadajniku, albo nie wiem? Prędkość pobierania jest ok, tylko chodzi o wysyłanie i nie wiem czemu kilkukrotnie prędkość spadła. Liście na drzewach już na początku kwietnia chyba były, to jedyne co mi przychodzi na myśl. Ale mogło coś się zmienić w nadajniku, lub nie wiem jaki może być problem? Pozdrawiam serdecznie
superkwas
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2021-10-31, 13:16

Re: Obniżony zasięg i prędkość podczas miesięcznej nieobecnośc

Post autor: superkwas »

Dowiedziałem się że 3 tygodnie temu uruchomili tutaj 5g. Czyli jest winowajca, ale czy tak to powinno działać że uruchamiają 5g i jednocześnie obniża się zasięg/prędkość na 4g? Można coś z tym zrobić, zgłosić jakąś awarię itp?
ODPOWIEDZ