Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Fanta »

Jak wiadomo każdemu z nas NetBox2 nie posiada gniazda na dodatkowe zasilanie (na zasilacz). Więc mam pytanie czy takie urządzenie (HUB USB) coś da (lepszy zasięg, szybkość)??
Mam: Athlon 64 2800+ (podkręconego o 33%), płytę główną (EPOX 8KDA3I), DDRAM 512 MB PC400, Samsung 120 GB, Radeon 9600 PRO (128/128), to wszystko jest podłączone do zasilacza: CODEGEN 350W ATX 2.03 (P4) Model: 200x, dodam że do zasilacza jest podłączony również monitor LCD 17".
Modem oczywiście pod USB.

No więc czy ten lub jakiś inny HUB USB w takim przypadku coś da??

Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Fanta »

Dziś przyszedł HUB USB, więc sam się przekonam czy to coś da. 8)
No więc moje wrażenia są pozytywne, transfer sie ustabilizowal i nie ma spadków, na dowód prezentuje screeny z pobierania pliku w dzień (29.03.07 r. godz. 13:00)
ObrazekObrazek

EDIT:

A tak jest po przekroczeniu limitu (31.05.07 r. godz. 11:00)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-07-04, 16:48 przez Fanta, łącznie zmieniany 3 razy.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Maciek »

Jak i u Fanty tak i u mnie ;] Kupilem HUB'a i wkoncu lacze sie ustabilizowalo ;] Jezeli ktokolwiek mnie spyta czy HUB cos daje to odpowiem z pewnoscia ze tak ;]

Pozdro ;P
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawno mnie tutaj nie było :)
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: tom_kas »

WITAM
czy do hub usb musi byc podlaczony zasilacz?wiem glupie pytanie ale nie znam odp
i drugie pytanie -rozumiem ze hub usb to taki rodzaj dwojnika tzn.mam w kompie 2 wejscia usb a hub ma 4 czy ma wplyw np. jesli podlacze do hub usb pendriva a on jest podlaczony do pradu to czy sie spali mi sie pendrive
skomplikowane ale prosze o odp NA FORUM SA MADRZEJSI ODE MNIE
tom_kas
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: mar_kow »

...Ten sam przypadek miał kolega który korzystał z NetBox2 na USB wyprowadzonym z przodu obudowy - po podłączeniu do płyty głównej działał stabilniej. A wszystko ze względu na moc wyjściową USB (+5V i max do 0.5 A). Właśnie to "max do 0.5A" komplikuje życie gdyż wyjścia z przodu obudowy zaczęto wyprowadzać z myślą o urządzeniach o małych zapotrzebowaniach na prąd (pamięć USB). A tym czasem mamy przenośne dyski USB, modemy które tego prądu potrzebują więcej... Kiepskiej jakości płyty główne, słabe zasilacze powodują konieczność zakupu HUB'a USB - ale tylko aktywnego - z zasilaniem. Pasywny sprawy nie rozwiąże...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

Kilka kwestii na temat HUBów USB.
1) Jeżeli HUB nie ma własnego zasilania a posiada on 4 porty, to często na każdym z tych portów max prąd wyjściowy jest około 100mA. Trzeba o tym poczytać w dokumentacji HUBa. Dlatego jeżeli przez taki model będziemy chcieli podłączyć urządzenie, które pobiera większy prąd, to nam nie zadziała.
2) Na 100% wszystkie HUBy bez własnego zasilacza mają sumaryczny prąd na wszystkich wyjściach <=500mA. Dotyczy to modeli, które nie mają zabezpieczenia po 100mA na port. W przypadku takich modeli podłączenie 2 urządzeń, które pobierają większy prąd spowoduje odłączenie któregoś z nich lub wszystkich.

Dlatego jeżeli podłączamy pod HUB urządzenie, które nie jest wyposażone we własny zasilacz a przy tym pobiera z portu USB duży prąd dochodzący do 500mA (0,5A), to lepiej kupić HUB z zasilaczem i z niego korzystać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: tom_kas »

WITAM
wiec kupilem usb hus podlaczylem i co? i koniec polaczenie zaczelo sie zrywac uzywam edge dialera w orange modem ed77 zasilacz fabryczny jaki podlaczalem ma 700mA a hub usb na jedno wejscie podaje 500mA a kupilem aktywny z zasilaczem co jest nie tak?????
tom_kas
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Maciek »

tom_kas pisze:WITAM
wiec kupilem usb hus podlaczylem i co? i koniec polaczenie zaczelo sie zrywac uzywam edge dialera w orange modem ed77 zasilacz fabryczny jaki podlaczalem ma 700mA a hub usb na jedno wejscie podaje 500mA a kupilem aktywny z zasilaczem co jest nie tak?????
Wez napisz jeszcze raz jaki zasialacz kupiles bo troche tu namotales i nic nie idzie zrozumiec :shock:
Dawno mnie tutaj nie było :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

tom_kas pisze:modem ed77 zasilacz fabryczny jaki podlaczalem ma 700mA a hub usb na jedno wejscie podaje 500mA
Nie wiem czy dobrze rozumiem, bo strasznie zamotałeś.
Jeżeli Twój oryginalny zasilacz do modemu ma 700mA, to jeszcze sprawdź jaki max prąd pobiera modem przez port USB, bo zasilacz to co innego a max prąd jaki potrafi "pobrać" modem, to może być co innego.

Niemniej jednak ja bym radził używać zasilacza do modemu a nie zasilać go tylko z USB. Z USB zasilamy tylko urządzenia, które wymagają prądu mniejszego niż 500mA.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: tom_kas »

kupilem usb hus wraz z zasilaczem ktory byl w komplecie zasilacz DC 5V 1A takie oznaczenie bylo w zestawie. gdy wszystko podlaczylem to polaczenie niestabilne i zrywalo wiec powrocilem do wczesniejszego fabrycznego od ed77 ktory ma 700mA
tom_kas
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Maciek »

tom_kas pisze:kupilem usb hus wraz z zasilaczem ktory byl w komplecie zasilacz DC 5V 1A takie oznaczenie bylo w zestawie. gdy wszystko podlaczylem to polaczenie niestabilne i zrywalo wiec powrocilem do wczesniejszego fabrycznego od ed77 ktory ma 700mA
Troche to dziwne :? może zasilacz jest spalony/uszkodzony albo cus :) Jezeli mozesz to podaj link do HUB'a ktorego kupiles :) to moze wyjasni troche sytuacje :D
Dawno mnie tutaj nie było :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

tom_kas pisze:kupilem usb hus wraz z zasilaczem ktory byl w komplecie zasilacz DC 5V 1A takie oznaczenie bylo w zestawie. gdy wszystko podlaczylem to polaczenie niestabilne i zrywalo wiec powrocilem do wczesniejszego fabrycznego od ed77 ktory ma 700mA
Coś tu mieszasz.
Zasilacz od HUBa podłączasz do HUBA a zasilacz od modemu do modemu. Co to ma wspólnego ze sobą w świetle tego co napisałem w poprzednim poście?

Fanta podał tu przykład HUBa i modemu, który nie ma własnego zasilacza. Twój modem ma zasilacz jak sam piszesz, wiec zabawy z HUBem nie mają sensu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: mar_kow »

...A może mamy zagnieżdżonego w systemie wirusa a najbardziej prawdopodobne że dialera który wymusza połączenie z konkretnym numerem dostępowym... Taki feler miał kolega z GC 89 - wcześniej chodziło a nagle przestało... Po krótkim połączeniu sygnał się rwał i trzeba było wymuszać połączenie... A że miał zainstalowaną darmową Avirę - nic nie wykrywała. Kaspersky "zakwiczał" 5 razy i po problemie...
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: tom_kas »

panowie i panie sorry ale sam sie pogubilem w tych nowinkach usb hub. Wrocilem do swego zasilacza fabrycznego i jest ok Sorry za mieszanie w glowach
tom_kas
Awatar użytkownika
stone21
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2006-12-25, 12:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zamczysko

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: stone21 »

Ja też kupiłem HUB USB z zasilaczem 2000mA czyli 2A i jest lepiej (NETBOX 1)
W nocie aplikacyjnej przeczytałem że moduł Noki 12i pobiera max 690mA (GPRS) czyli port USB komputera nie da rady dostarczyć odpowiedniej mocy do modemu bo to tylko max 500mA. A zawsze powinien być pewien zapas mocy.
Dzisiaj stało sie cos dziwnego bo z hubem modem nie chce przewkroczyć magicznej predkosci 11KB/s (GPRS) i wskoczyć w EDGE a jak go podepne pod USB komputera bez HUB'a to przekracza 11KB/s i i jest 20KB/s lub wiecej. AT+CSQ=24 i nie wiem czym to jest spowodowane.

Wszystko sie wyjaśniło kupiłem HUB z walniętym zasilaczem ale go naprawiłem i teraz śmiga stabilnie w nocy 23KB/s HUB USB 5.1V / 2A a komputer dawał tylko na USB 4.9V / 0.5A.
http://www.stone21.elektroda.eu/DYSK/speed1.png
http://www.stone21.elektroda.eu/DYSK/speed2.png
iPlus60 Option iCON 225 + HUB USB
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

a e220?

Post autor: wlodus »

hej
ja posiadam huawei e220, co tak naprawde uzyskam dokupujac HUB??
u mnie jest dosc kiepski zasieg - juz probowalem kombinacje z kablem dluzszym ale nie wiele to pomoglo...
czy w takim wypadku to pomoze??
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Jaco »

Może pomyśl o antenie zewnętrznej.HUB pomaga w niewydolności prądowej portu USB zwłaszcza jak ma własne zasilenie.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: wlodus »

A czy to musi byc jakas specjalna antena??
Czy sa jakies "standardowe"??
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wlodus, łącznie zmieniany 1 raz.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Maciek »

Wejdź sobie na allegrije i w polu szukania wpisz "HUAWEI antena" :wink: na bank wywali ci jakieś antenki do twojego modemu :) ale od razu z góry polecam ATK20 + HUB D+Link DUB-H7 Ja mam taki zestawik i net śmiga jak mażenie :) Nie jestem pewnien ale chyba do twojego modemu będzie potrzebny jeszcze jakiś konektor
Dawno mnie tutaj nie było :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

Wczoraj wpadłem jeszcze na pewien pomysł jak zasilić inaczej modem. Często do przejściówek USB do dysków twardych 2,5” są dołączane rozdzielacze USB, których celem jest podłączenia zasilania z dwóch portów USB do jednego dysku. Taki rozgałęźnik zasilania można wykorzystać do podłączenia modemu. Dzięki temu teoretycznie maksymalny prąd zasilania będzie wynosił nie 0,5A ale 1,0A.

Wieczorem zamieszczę fotkę tego rozgałęziacza, tylko muszę ją zrobić ;)

Czekam na Wasze testy i przemyślenia w tym temacie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

Posiadam HUB USB, ale nie był dołączony do niego zewnętrzny zasilacz. Wziąłem więc sobie osobny, jednak nie wiem, na ile woltów oraz na jaką polaryzację go ustawić.

Szukałem informacji na HUB-ie, opakowaniu od niego i na stronie producenta, ale nie było tam nic napisane, wysłałem mejla do helpdesku - nie odpowiedzieli.

Czy ktoś może wie, ile woltów oraz jaką polaryzację wybrać?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

Crav pisze:Czy ktoś może wie, ile woltów oraz jaką polaryzację wybrać?
Co do Voltów, to ja spotykałem się w zasadzie tylko z 5V zasilaczami i przynajmniej 1A obciążalności (tu im więcej A tym lepiej).
Co do polaryzacji, to tu nie doradzę. Zrób fotkę tego HUBa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

Zasilacz jest starego typu.

Mogę ustawić na 3, 4.5, 6, 7.5, 9 i 12V, obciążalność: 1000mA, moc: 18W.

Fotki HUB-a, mam nadzieję, że rozmiar i ujęcia są dobre, jeśli nie, to po prostu napisz ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: YaHooo »

Jak styki są połączone standardowo (jak w innych urządzeniach korzystających z takiego wejścia zasilającego) to w środku powinien być plus, zaś na zewnątrz wtyczki jest masa. Ale kto tak naprawdę wie jak to jest ;)

Piszesz, że zasilacz jest starego typu, to pewnie masz na myśli taki wtyczkowy? Te wtyczkowe z ustawianym napięciem nie są zbyt dobre i nie utrzymują na wyjściu stałego napięcia. Chyba, że ma jakiś stabilizator na wyjściu, ale nie sądzę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

@YaHooo

Tak, chodzi mi o ten wtyczkowy. Może czas zakupić nowy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: wojteks »

Crav pisze:Może czas zakupić nowy?
Zdecydowanie nowy, najlepiej impulsowy 5V 2A cena 35-80zł.

Co do biegunowości to najlepiej miernikiem sprawdzić przejścia (-) USB do którego styku gniazda idzie.
Nie pomagam na PW!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

wojteks pisze:Zdecydowanie nowy, najlepiej impulsowy 5V 2A
Popieram.
wojteks pisze:Co do biegunowości to najlepiej miernikiem sprawdzić przejścia (-) USB do którego styku gniazda idzie
Tu także trafne spostrzeżenie, bo z takim hubem się nie spotkałem, więc ciężko mi jednoznacznie stwierdzić gdzie ma + a gdzie -.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

Już coś mam na oku na Allegro, dzięki za pomoc chłopaki (nie spodziewałem się jej tak szybko ;)
Crav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-17, 12:03
Lokalizacja: Blackwood

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: Crav »

Przepraszam za podwójnego posta, ale...

Kupiłem ten zasilacz, jednak okazał się on... zasilaczem do PSP. Mam więc takie pytanie poza tematem: czy istnieją może jakieś przejściówki, czy muszę kupować nowy zasilacz?

Strona aukcji
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to coś da?? HUB USB + NetBox2

Post autor: zDaleKi »

Crav pisze:czy istnieją może jakieś przejściówki, czy muszę kupować nowy zasilacz?
Przejściówek chyba nie ma, ale możesz zmienić w tym zasilaczu wtyczkę. Zapewne w sklepie elektronicznym da się coś dobrać. Ale uwaga, bo jak zamienisz biegunowość zasilania, to spalisz HUBa. Więc lepiej dać to do zrobienia osobie, która się zna na czymś takim.

Pamiętaj też, że jeżeli masz na zasilacz gwarancję (bo nie wnikałem w aukcję czy jest czy nie), to stracisz ją.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ