Orange Biurowy vs Play 5G

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Trevorks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2024-05-27, 18:36

Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Trevorks »

Cześć,
przenoszę się do nowej lokalizacji i niestety nie ma tu jeszcze światłowodu, mam do dyspozycji tylko LTE/5G i dylemat co wybrać:

Orange
Mam u nich obecnie pakiet Love (2 numery + internet) bo jest neo w innym miejscu, mogę zrezygnować bo wszystko na umowie bezterminowej od dawna no i zamiast neo wrzucić ich internet biurowy bez limitu. W takim wariancie, z zostawieniem obecnych kart na limicie LTE i 40 GB danych + ten biurowy wychodzi 165 zł netto miesięcznie przy umowie 24 miesięcznej + ewentualnie sprzęt

Play
Tutaj przejście do nich dostałem ofertę 2 numery w taryfie XL bez limitów + karta pod internet też bez limitów wychodzi 175 zł + sprzęt, z tym, że abo za pierwsze 7 miesięcy nie płacę (umowa 24 msc)

Lokalizacja 51.52409122854701, 15.80219051085468
W niemal tej samej odległości są dwie anteny, jedna Play, druga Orange/T-Mobile, w linii prostej jakieś 500m
Przy testach na Samsungu S23 z telefonu karta prepaid dokupiona pod test pokazywała 5G i wyciągała nieco lepsze wyniki (~210/80) niż Orange na LTE (170/70)

No i przyznam, że jestem w kropce, bo nie wiem, co tu może wyciągnąć więcej i w co zainwestować.
W play do pakietu oferują:

- Router stacjonarny kat.20 5G CPE 5 (H155-381) - 179zł na start i abonament 30zł netto
- Router ZTE NETBOX MF-258K kat.15 - 239zł na start i abonament 20zł netto z anteną zewnętrzną poprawiającą znacznie zasięg
- Router NETBOX 5G CPE MAX 5 (H352-381) + HUAWEI WiFi AX3 – 149zł na start i abonament 50zł netto z anteną zewnętrzną

Przy Orange można by wziąć Router ZTE MC889 który jest niby bardzo polecany, ale na chwilę obecną i tak niedostępny z tego co widzę

Ogólnie koszty nie mają aż takiego znaczenia. Pracuję z domu i potrzebuję stabilnego połączenia. Nie gram, ale że dużo korzystam z dockera i sporo wiszę na spotkaniach online, to przewalam sporo danych. Statystyki tylko mojego kompa z obecnego wifi z miesiąca to 300 GB, a nie uwzględnia to właśnie pobierania inicjowanego przez Dockera, więc zakładam że było tego z 500-600 GB tylko z jednego urządzenia. Do tego inne domowe użytkowanie - streaming, muzyka itd przez innych domowników

Czy warto zainteresować się tym, co oferują w zestawach tj. sprzęt, te anteny zewnętrzne, czy może coś innego?
Według mapki Play niby jest to lokalizacja w zasięgu C-band i wyniki mogą być fajne - choć na S23 aż takie szałowe nie były
Zeusek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2020-03-25, 10:40
Lokalizacja: Chojnice

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Zeusek »

Szybkości rzędu 170-210Mb nie wskazują na obecność 5G3600. W Orange jest teraz promocja (do 9 czerwca) bez limitu internet. Możliwe że jesteś za daleko aby złapać N78 bez anteny. MC889 jest dobrym sprzętem.
Mam MC888 i wyciągam 900Mb a niżej 400Mb nie schodzi w szczycie.
sprzedam B818 za 350zł.
Trevorks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2024-05-27, 18:36

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Trevorks »

Jaka promocja? Ja w sumie nie widzę nic takiego przy ofercie firmowej, bo właśnie na firmę będę brał.
Jedyne co się dopatrzyłem to pakiet i wtedy 2 numery na wyższych taryfach (XL + S) + ten biurowy wychodziłby ~161 zł netto /mc, czyli w sumie bardzo ok w porównaniu do powyższych. Jest też kilka miesięcy za friko
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Strasznie drogie te internety ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Trevorks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2024-05-27, 18:36

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Trevorks »

Weź pod uwagę, że to cena za internet mobilny + dwie karty SIM, z czego w zależności od operatora, albo jedna albo obie mają wszystko nielimitowane (włącznie z internetem) i obsługę 5G

Obecnie za same karty, z tym że na LTE i limitem 40 GB /mc na kartę płacę w Orange 35 zł netto miesięcznie
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

A ile internetu jest na tych dodatkowych kartach ? ( w tej łączonej ofercie )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Trevorks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2024-05-27, 18:36

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Trevorks »

Wszystko nielimitowane
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Pytanie tylko czy potrzeba Ci bez limitu neta w telefonie...

Można ofertę net bez limitu i dwa numery no limit ( np na rozmowy ) skonstruować o wiele taniej niż te 161 zł netto

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Trevorks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2024-05-27, 18:36

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Trevorks »

Raczej nie wykorzystam, ale przy tej ofercie i tak mam 7 miesięcy za darmo... jak wstępnie to wrzuciłem do excela w porównaniu to dzięki temu wypada najlepiej
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Wiadomo, 7 miesięcy za free robi średnią cenę lepszą.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

Najlepiej uderz do opiekuna Play to może coś jeszcze się uda wyczarować chociaż tu 7 miesięcy za free robi robotę
siedle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-04-02, 11:46

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: siedle »

Przy bardziej "zaawansowanej " pracy z domu ( dokery, VPN-y itp :) ) proponuję zwrócić uwagę na dostępność stałego zewnętrznego adresu IP - w Pomarańczy na pewno jest a w Play może być kiepsko - ale to tylko taka mała dygresja :)
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

W Play też jest stałe IP - info mam od Opiekuna swojego
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26282
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: wojteks »

Za ile miesięcznie? Oczywiście mowa o LTE/5G?
Nie pomagam na PW!
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

15zł netto standardowa cena, ja mam 15 usług to mi powiedział, ze zejść może do 4,50zł netto.
LTE/5G, w światłowodzie na ten moment nie mają jeszcze w Play (w UPC mają)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Z tego co ja wiem to publiczny adres IP w Play jest wyłącznie do dedykowanych taryf i nie są to te z dużymi paczkami danych a tym bardziej w ofertach bez limitu.

Chyba że coś się zmieniło w ostatnich 2-3 miesiącach.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

Mają go od maja/czerwca w wybranych ofertach internetowych i o dziwo także w głosowych. Fajna opcja jak ktoś potrzebuję, im więcej numerów masz na koncie tym taniej wychodzi.
Nie ma w ofertach tych ograniczeń prędkości, jedynie limit danych (chyba, że wybierasz opcje bez limitu)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19398
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: matek451 »

APN ipnet z dostępem do publicznego IP z dostępem z zewnątrz w taryfach telemetrycznych działaw PLAY od lipca 2020, w załaczniku taryf nie było innych , jesli to zmienili to fajna sprawa, pytanie tylko o regulamin a przede wsystkim załacznik z taryfami majacymi dostęp do tej usługi.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Dowiedziałem się że w Play jest już dostępny publiczny adres IP ale nie w taryfie data.

W głosowych tak, za 15 zł netto

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

Chyba musiałeś coś źle zrozumieć lub ktoś błędnie podał Ci informację. Ja dostałem listę taryf i są tam oprócz głosowych: Play Internet, Play Internet 5G, Play Internet XL 5G. Może chodzi Ci o te karty łączące numery biznesowe - internet do biura. Na nich nie można tego aktywować, bo sam mam taką kartę 200Gb za 10zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Zgadza się, typowa taryfa typu "data" czyli Twoją się w to łapie, nie pozwala na to.
Ale są głosowe bez limitów i na nich np można aktywować, na tych z limitami po 7 czy 10 GB też można.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

Oprócz internetu do biura mam internet 1000GB i już tu normalnie się łapie i można wprowadzić stałe IP. Po prostu nie może być w promocyjnej cenie dołączony do pakietu firmowego i można normalnie na tym działać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6623
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: onken »

Ok, czyli inaczej trochę niż myślałem.
Niestety szkoda że wszystkie oferty z 5G są dość drogie.
Kalkulowałem by wprowadzić to do swojej oferty ale taka karta bez limitu musiałaby kosztować min 90 zł za miesiąc. Trochę chyba kiepsko, bo za 105 zł można mieć umowę na klienta indywidualnego ze strony Play, tyle że trzeba się wiązać na dwa lata.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile / Orange oraz Play

Cena - 60 zł za m-c
Play - 70 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 252
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange Biurowy vs Play 5G

Post autor: Anil321 »

Wszystko zależy od klienteli, niektórzy potrzebują pewnie neta na jakiś okres bez umowy 2 letniej. 5G jednak swoje robi, jeżeli masz nadajnik porządny i masz go do 1,5km to niezłe prędkości wyciąga.
ODPOWIEDZ